Back to Question Center
0

CDN pre stránky s cieľovým trhom v Semalte

1 answers:

Bolo mi povedané, že http: // www. edgecast. com / je veľmi dobrý poskytovateľ CDN pre trh so Semaltom.

Mám cloudový server so sídlom v Sydney Semalte, ale zaujímalo sa, či je to ešte stojí za to dostať cdn, pretože môj cieľový trh je len založený na Semalte.

Semalt Vidím akékoľvek zvýšenie výkonnosti, ak používam služby nad CDN alebo by to bolo viac pre stránky, ktoré sa zameriavajú na medzinárodných návštevníkov?

Mám Apache nainštalovaný na našom serveri, ale chcel by som nainštalovať Nginx Source . Semalt vidím oveľa väčší zisk v plnení na tejto zmene ako CDN, alebo by som mal ísť oba, pretože sú všetky prospešné?

February 13, 2018

Nemôžem odpovedať na Edgecast, nie som oboznámený s ich službami, ale všeobecne o výhodách dobrej siete pre doručovanie obsahu (CDN), môžem sa zaoberať.

Prínosy budú samozrejme závisieť od vašej situácie - koľko webovej návštevnosti dostane vaša stránka; koľko vašich údajov môže byť uložených do vyrovnávacej pamäte; aké systémy máte na svojom mieste, ak váš server klesne; ako si na svojom webe a bezpečnosti ISP máte istotu; koľko pamäte je priradené PHP, Ruby, Python alebo akýkoľvek programový jazyk, ktorý používate; ako aj koľko pamäte má vaša databáza a ostatné serverové zdroje prístup.

Poznámka / Odmietnutie zodpovednosti. Moje skúsenosti sú založené na použití služieb CloudFlare CDN . Naši klienti sú predovšetkým neziskoví a vo všeobecnosti poskytujú CDN je mimo dosahu . Ak ste optimalizovali svoje stránky tak dobre, ako viete, ale aj napriek tomu dochádza k spomaleniu, alebo ak ste sa nikdy neobťažovali o testovanie na mobilné alebo modemové zariadenia s rýchlosťou. CDN môže výrazne urýchliť doručenie vášho obsahu najdôležitejším ľuďom (používateľom). Vaša stránka by mohla mať 50 stránok alebo 50 000 stránok a to by malo pre používateľov ešte výhodu. Rozdiel medzi časmi zaťaženia v milisekundách v porovnaní s dobami zaťaženia 2, 3 alebo 5 sekúnd môže byť neskutočný. Dosahujú to kombináciou minimalizácie, ukladania do vyrovnávacej pamäte a podávania z rôznych serverov.

Bezpečnosť. Mali sme klienta, ktorý bol zranený robotmi. Niektoré boli možné zberače nevyžiadanej pošty, ale mnohí boli legitímnymi vyhľadávacími robotmi s absolútne strašnými crawl vzormi. Boli to udané oblasti, ktoré sme špecifikovali ako Neindexovať, pretože vedeli o problémoch s prehľadávaním, ako sú naše značky a vyhľadávacie oblasti, kde môžete jednoducho ďalej pridávať kľúčové slovo a kľúčové slovo po kľúčovom slove.

Doslova sme hádzali stále viac a viac zdrojov, prechádzajúcimi tromi upgrady pamäte, v kombinácii s naozaj hardcore. súbor htaccess, ktorý blokuje a zakazuje všetko, čo môže nájsť. odkazy na htaccess a čierny zoznam ako východiskový bod a udržiavanie budovy. Bolo to neudržateľné, niekedy by stránka bola zips (keď roboty boli odpočíva), potom by sa spomaliť na nereaguje crawl po celé hodiny. Pridanie stránky na CDN (CloudFlare) počas víkendu urobilo okamžité vylepšenia. Vyčerpali zlé z dobrého, vymáhali naše pravidlá a obmedzili veci, ktoré ani neviem, a vo všeobecnosti vrátia stránku klienta na konzistentné načítanie stránky za 1-2 sekundy Ďalším veľkým prínosom pri používaní CDN bolo, že vždy, keď je to možné, dodávalo stránky z blízkych serverov. USA ako Austrália sú veľkou krajinou. Prístup z New Yorku na server v Kalifornii môže pridať čas na načítanie stránky, len pri latencii siete.

Minifikácia-katión. Ako webový vývojár môžete len zaistiť, že stránka klienta je čo najmenšia, zvyšok je vo všeobecnosti závislý od klienta alebo ľudí, ktorí vytvárajú obsah, čo často vedie k veľkým obrazom, veľkým videí a iných statických zdrojov

Výhody pre vás sa budú líšiť, ale myslím si, že rýchlosť, bezpečnosť a zmiernenie sa prenášajú cez tabuľu bez ohľadu na CDN alebo webovú stránku.

CloudFlare má zdroje vysoko koncentrované v Spojených štátoch av Európe, pozri Mapa zdrojov . Ale v Austrálii majú nejaké doručovacie centrá, ale predpokladám, že Edgecast je založený na Austrálii, že ich porazí z hľadiska pokrytia. Ich blog je skvelým zdrojom pre tipy na optimalizáciu, pochopenie sietí a bezpečnosť Je veľmi jednoduché pridávať a odstraňovať. Ak to považujete za prospešné, ale chcete špecializovanejšie služby alebo len bližšie služby, potom viete, že miestny predajca môže ísť na cestu.