Back to Question Center
0

Semalt: Botnet Traffic Guideline - Ako sa vyhnúť

1 answers:

Bot je automatizovaný počítač zombie, ktorý sa správa ako skutočný človek. Bot môže infikovať koniec servera alebo koniec používateľa. Napríklad roboty môžu vykonať obrovské útoky škodlivého softvéru, ktoré postihujú počítače alebo mobilné zariadenia. Podobne môžu robotia napadnúť server, ktorý spôsobuje početné škody ako útoky DDoS. Mnoho webových stránok, ako sú Google a PayPal, závisí od robotov, ktorí zjednodušujú svoju činnosť. Väčšina osobných skúseností s prehliadaním závisí od efektívneho používania robotov. Hackeri a iní ľudia so zlými úmyslami môžu používať roboty na vykonávanie internetových podvodov. Bots nie sú zlý softvér, ale majú významnú aplikáciu pre množstvo internetových podvodov. Napríklad niektoré webové stránky obsahujú roboty, ktoré môžu získať informácie o kreditných kartách od mnohých používateľov.

Artem Abgarian, vedúci manažmentu úspechu zákazníka Semalta , tu poskytuje niekoľko závažných otázok.

Ako sa vytvárajú botnety

Možno sa zaujímalo, čo je botnetová doprava a čo môže robiť. Botnet zahŕňa skupinu alebo sieť týchto "počítačov zombie", ktoré spolupracujú na vykonávaní podobnej funkcie. Mnoho robotov alebo počítačov postihnutých robotmi sa môže správať ako zombie na rôznych serverových odpovediach. Zvyčajne útočník hľadá prípady zraniteľnosti obete alebo cieľa. Odtiaľ sa zameriavajú na inštaláciu softvéru na počítač obete. Populárne ľudia používajú nevyžiadané e-maily na odosielanie robotov osobným počítačom. Potom obeť vytlačia kliknutím na tlačidlo výzvy na akciu, ktoré iniciuje celý útok. Ostatní podvodníci posielajú spamové e-maily obsahujúce škodlivý softvér a trójske kone..

Keď je počítač nainštalovaný na počítači obete, teraz používa dostupnosť siete počítača na vykonanie útokov. Napríklad sa obrátia na svoj doménový server, kde prídu príkazy a inštrukcie. Osoba za útokom botnetu používa server C & C na zhromažďovanie akýchkoľvek informácií, ktoré potrebujú od infikovaných počítačov.

Webový útočník, ktorý prevádzkuje schému botnet, má klientský program, ktorý obsahuje súbor pokynov pre robotov. Tieto úlohy môžu zahŕňať zhromažďovanie údajov, vykonávanie prehliadača (heslá, kreditné karty, prihlasovacie údaje a vyrovnávaciu pamäť), ovládanie počítača alebo dokonca používanie počítačového hardvéru obete. Jeden aspekt flexibilnosti botnetov zahŕňa schopnosť ovládať niektorých jedincov alebo viacerých robotov.

Účinky botnetov

Botnety ohrozujú bezpečnosť internetu na mnohých webových stránkach. Zabezpečenie informácií a údajov sa stane postihnutím týchto útokov botnetov. Keď botnet nainštaluje škodlivý softvér do počítača používateľa, tieto informácie už nie sú pod kontrolou používateľa. Ľudia, ktorí ukladajú citlivé informácie, ako sú finančné účty, bankové informácie, prihlasovacie údaje atď .; na napadnutom systéme riskuje útočníkom.

Útočníci môžu napadnúť čo najviac počítačov z ich dôvodov. Napríklad útoky typu botnet vykonali útoky na odmietnutie služby v sieťach. DToS útoky zahŕňajú posielanie mnohých webových požiadaviek na server, čo spomaľuje jeho efektívnosť v dôsledku plánovania. V extrémnych prípadoch ľudia prinášajú celú webovú stránku pomocou týchto techník.

Záver

Botnetová premávka je bežná v každodennom používaní internetu. Napríklad ľudia môžu spustiť útoky botnetu na vytvorenie falošného spamu alebo návštevnosti. Tento článok SEO obsahuje informácie, ako je botnetová doprava. Môžete byť schopní udržať váš systém zabezpečený pred účinkami týchto programov útokov na botnet Source .

November 29, 2017