Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Specialist - Čo je to Spider Bot a ako ho opraviť?

1 answers:

Rôzni ľudia sa zameriavajú na umiestňovanie veľa kľúčových slov a fráz s spätnými odkazmi vo svojich profilových sekciách blogov a sekcie komentárov. Ako fungujú roboty a pavúky a ako sú informácie umiestnené v texte určia, ako dobre sa vaše stránky zaradia do výsledkov vyhľadávačov .

Sohail Sadiq, vedúci expert z Semalt , sa tu zameriava na to, že by ste mali poučiť pavúky a crawlery o tom, ako by mali byť vaše webové stránky indexované, čo sa dá robiť pomocou značky: rel = "nofollow" kotva. Určite zníži odchádzajúci počet vašich odkazov a pomôže udržať stránku stránky na hodinách po celý život.

MSNbot, Googlebot a Yahoo Slurp sú všetci roboty, prehľadávače a pavúky, ktoré sú zodpovedné za zbieranie informácií pre vyhľadávače s. Ak sledujete štatistiky svojich webových stránok, môžete vidieť hostí Yahoo Slurp, Googlebot a MSNbot ako privítaných hostí a títo roboty vyhľadávačov zhromažďujú informácie o vašich webových stránkach pre príslušné vyhľadávacie nástroje..Vidieť tieto pavúky a roboty často je žiaduce, pretože to znamená, že vaša stránka je prehľadávaná takmer denne a jej obsah sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávačov (SERP).

Čo je to pavúk?

Spider bot je špecifický počítačový program, ktorý nadväzuje na konkrétne odkazy na webových stránkach a zhromažďuje informácie o danej lokalite, ktorá sa má zdieľať online. Napríklad Googlebot sleduje značky SRC alebo HREF na vyhľadanie obrázkov a stránok, ktoré súvisia s konkrétnym výrezom. Keďže tieto prehľadávače nie sú skutočnými počítačovými programami, nemôžeme na nich závisieť, pretože sú chytené dynamicky vytvorenými webovými stránkami a blogami. Pokiaľ ide o indexovanie vašich webových stránok prostredníctvom Googlebot, museli by ste mať na pamäti, že niektoré stránky a obrázky nebudú vhodne indexované. Dokonca aj renomovaní a známi pavúky sa riadia konkrétnymi pokynmi a usmerneniami súboru robots.txt. Ide o dokumentový súbor, ktorý informuje pavúky a roboty o tom, čo by mali indexovať a čo by nemali prehľadávať. Roboty môžete takisto poučiť, aby nesledovali ľubovoľný odkaz na stránku s konkrétnymi metaznačkami, ako je napríklad "Googlebot".

Ako opraviť roboty?

Niektorí robotovia sú dobrí, zatiaľ čo ostatní sú zlí a mali by sa zbaviť čo najskôr. Zlé roboty sa nestarajú o súbory robots.txt a sú tu na zhromažďovanie vašich citlivých informácií, ako aj e-mailových ID. Ak chcete bojovať proti zlým robotom a podobným spamom, mali by ste používať javascript, pretože pomáha skryť vaše e-mailové adresy. Avšak všetko, čo je napísané, aby sa zabránilo zlým robotom, bude v najkratšom čase rozbité najhoršími robotmi. Spoločnosti bojujú proti zlým robotom a dávajú im to, čo hľadajú, skrývajú svoje e-mailové adresy a citlivé informácie. Sú dosť chytí, aby hádali všetky e-mailové adresy v žiadnom momente. Dúfame, že vám vyjasníme zmätok o tom, čo sú roboty a ako fungujú. Teraz poznáte rozdiel medzi robotmi a pavúkmi alebo prehľadávačmi a ako zhromažďujú informácie o vašich webových stránkach alebo blogoch. Ak máte ďalšie otázky vo vašej mysli, môžete ich uverejniť v sekcii komentárov a čoskoro môžete očakávať odpoveď Source .

November 29, 2017