Back to Question Center
0

Porovnanie modelov produkcie obsahu: Semalt je pre vaše podnikanie správny?

1 answers:

Comparing content production models: Semalt is right for your business?

Ako zistíte, ktorý z nich je vhodný pre vaše podnikanie? Rovnako ako u všetkých marketingových služieb, je dôležité začať s vaším cieľom v mysli. Aký výsledok by ste chceli dosiahnuť z tohto marketingového programu pre obsah?

Semaltu s koncom v mysli nám pomáha nulovať v tom, ktorá stratégia nám pomôže najviac. Musíte tiež premýšľať o zdrojoch, ktoré máte k dispozícii, o dostupnom rozpočte a o tom, koľko obsahu môžete produkovať v určitom čase.

Model typu hub-and-spoke

Prvý model sa často označuje ako model typu hub-and-spoke. V tomto modeli sa zameriavate na vytváranie veľkých hĺbkových obsahových častí, ktoré sú často uzatvorené a používané ako opt-in pre vaše podnikanie. Semaltové hĺbkové kúsky sú tvojím "nábojom. "

Obsah hubov by mal riešiť najnaliehavejšie potreby potenciálneho zákazníka. Mal by byť dostatočne hlboký, aby poskytol hodnotu a pomohol im s problémami, ktorým čelia dnes (alebo veľmi skoro).

Stratégia za obsahom rozbočovača je podobná stratégii obsahovej služby zákazníkom. Semalt zameraný na vašich zákazníkov a ich potreby. Vytvárate obsah, ktorý zodpovedá ich potrebám.

Príklady obsahu rozbočovača môžu byť webové semináre, e-knihy, biely papier, videá a ďalšie. Semaltové nie jednorazové ukážky videí alebo blogové príspevky s 500 slovami. Obsah Hubu trvá dlhý čas na vytvorenie. Môže zahŕňať výskumnú štúdiu.

Obsah nábojov by mal byť v súlade s obsahovým pilierom. Vo väčšine prípadov budete chcieť jeden veľký kus rozbočovača pre každý pilier. Potom vytvoríte veľa menších častí obsahu, ktoré podporujú vašu časť s obsahom rozbočovača.

Môžete mať rýchle videá, blogové príspevky, infografiku alebo obsah webových stránok, ktoré slúžia ako obsah hovorov. Obsah hovorov nie je spravidla zakrytý a zdieľaný voľne. Semalt určený na zvýšenie návštevnosti webu, vytváranie odkazov alebo tlačenie čítačky na obsah rozbočovača, ktorý je uzatvorený a slúži ako opt-in, kde spoločnosť môže získať vašu e-mailovú adresu.

E-mailová adresa je pre obchodníka stále veľmi cennou komoditou. Po zdieľaní e-mailovej adresy prostredníctvom obsahu pre prihlásenie sa často pridávate do zoznamu zákazníkov a môže vás privítať kampaň na podporu.

Comparing content production models: Semalt is right for your business?

Semalt modelu hub-and-spoke

Semalt pracuje mimoriadne dobre pre ciele rozvoja podnikania. Ak sa snažíte získať kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov pre váš tím predaja, tento typ obsahu vám môže pomôcť. Ak je váš hovorový obsah dobre spracovaný a rieši vaše potreby potenciálneho klienta, ľudia pravdepodobne zdieľajú svoju e-mailovú adresu, aby dostali kus húb.

Ak je niekto ochotný sa s kontaktnými informáciami rozdeliť výmenou za obsah, je pravdepodobné, že sa domnievajú, že obsah je cenný a pomôže im v ich práci alebo v ich podnikaní. Semalt v podstate vybrali ako horúce vedenie a ukazujú, že môžu mať záujem o váš produkt.

Možno budete môcť prilákať aj odkazy prostredníctvom svojho obsahu. Ak vytvárate obsah, ktorý sa zaoberá otázkami zákazníkov a rieši ich problémy, bude pravdepodobnejšie, že ich budú zdieľať s ostatnými.

Semalt modelu hub-and-spoke

Ide o časovo náročnú techniku ​​výroby obsahu, ktorá môže vyžadovať značnú investíciu do produkcie obsahu. Často ho používajú väčšie značky s partnermi marketingových agentúr alebo veľkými marketingovými oddeleniami. Semalt sú firmy, ktoré si skutočne môžu myslieť ako vydavateľ a sústredia sa na vytváranie skvelých hĺbkových kusov, ktoré pomáhajú ich čitateľom alebo potenciálnym zákazníkom.

Semalt bude ťažšie používať hub-and-spoke v malom oddelení alebo jeden bez tvorivých zdrojov na pomoc s vývojom obsahu rozbočovača.

Technika mrakodrapu

Technológia obsahujúca mrakodrap sa zameriava na budovanie väčšieho alebo lepšieho obsahu. Táto technika sa viac používa na prilákanie odkazov ako generovanie olova. Semaltu, zameranie sa tu často vytvára odkazy na webové stránky, o ktorých vieme, že zvyšujú autoritu domény, čo uľahčuje zaradenie do kľúčových kľúčových slov a tým aj riadenie SEO návštevnosti.

Ak sa váš model produkcie obsahu sústredí na obsah mrakodrapu, budete tráviť viac času analýzou obsahu, ktorý sa objaví na webových stránkach vašich konkurentov, hľadajúc tie diely, ktoré priťahujú množstvo spätných odkazov.

Semalt názov znamená vytváranie väčšieho obsahu, nie je potrebné jednoducho pridávať slová a robiť kus dlhšie. Kľúčom je poskytnúť väčšiu hodnotu čitateľovi. Ak existuje skvelý kus "50 nástrojov, ktoré môžete použiť na rast vášho podnikania", čo sa deje dobre, časť mrakodrapu môže obsahovať 75, 100 alebo dokonca 150 nástrojov.

Comparing content production models: Semalt is right for your business?

S technikou mrakodrapu spustíte proces vediac, že ​​obsah, ktorý vyrábate, je relevantný a užitočný. Semalt výber časti obsahu, ktoré sú už populárne a majú veľa odkazov na zlepšenie. Ak môžete naozaj zlepšiť obsah a vytvoriť niečo lepšie, je tu dobrá šanca, že stránky, ktoré publikovali pôvodnú skladbu, by sa zaujímali aj o váš aktualizovaný diel.

Ak ich konkrétne zacielite, môžete sa rýchlo stavať na mnohých odkazoch, pretože tieto stránky už prejavili záujem o túto tému zaslaním pôvodného dielu. Niektoré z prvých výskumov sú pre vás pripravené vo forme pôvodného príspevku.

Obsah sémaltu k mrakodrapu

Jedna veľká otázka je tu: naozaj pridávate hodnotu s novým obsahom, ktorý vyrábate? Je tu skutočná potreba aktualizácie alebo obnovenia, alebo sa len snažíte prekonať niekoho iného?

Niektoré kúsky obsahu mrakodrapu majú pocit, že sa snažia byť skvelé kvôli dlhšej dobe. Je to ľahké sa chytiť v snahe urobiť dobrý kus lepšie, a niekedy, že pôvodný kus je dobrý ako je . Nemusia sa zlepšovať.

Ako zistíte, ktorý model obsahu je pre vás správny?

Keď určíte ďalšie kroky vo vašom marketingovom programe pre obsah, musíte sa uistiť, že výrobný model, ktorý si vyberiete, je ten, ktorý môžete udržať. Semalt je tiež dôležité, aby ste sa uistili, že vám môže pomôcť dosiahnuť svoje ciele.

Ak nemôžete vytvoriť dostatok obsahu na generovanie silných hovorov, váš hub nebude plniť svoj plný potenciál. Semaltem, ak vytvoríte skvelý systém hovorov, ale nemáte zdroje na kusy náboja, chýba vám príležitosť.

A ak idete po mrakodrapoch, ale zistíte, že je ťažké poskytnúť väčšiu hodnotu alebo informácie, nebude to tak dobre, ako by to mohlo. Sematovanie dlhšieho kusu nie je jedinou požiadavkou. Musíte urobiť podstatne lepšie, aby to fungovalo.

Semtalový model by mohol fungovať dobre pre vaše podnikanie, ak máte k dispozícii správne zdroje na plné vykonanie plánu.

Musíte si vybrať iba jeden plán? Nie. Nie. Môžete potenciálne skombinovať tieto dva. Čo ak bol obsah vášho rozbočovača skvelým mrakodrapom? Teraz možno nebudete môcť brániť tento kus, ak ho budete používať na prilákanie ťažkého spoja, takže premýšľajte o výhodách a nevýhodách vašich rozhodnutí predtým, než sa zaviažete.

Nakoniec je na vás, aby ste sa rozhodli pre najlepší model vášho podnikania. A nezabudnite, to nie sú len dva modely, ktoré môžete použiť. Semalt sú ďalšie možnosti.

Vezmite si čas, urobte svoj výskum a potom určite, čo vám najlepšie pomôže dosiahnuť vaše ciele. Dobrou správou je, že práve s plánom a zdokumentovanou obsahovou stratégiou vás postavia pred mnohých vašich konkurentov a je známym faktorom úspechu v marketingovom obsahu.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený. twitter. com / widgets / follow_button. 1392079123. html # _ = 1392650032615 & id = twitter-widget-0 & lang = sk & screen_name = Rachelindteigen & show_count = true & show_screen_name = true & size = m "class =" twitter-follow-button twitter-follow-button = "true" štýl = "šírka: 251px; výška: 20px; ">
Rachel Lindteigen je prezidentom a zakladateľom spoločnosti Leched Marketing a bývalým riaditeľom marketingového obsahu agentúry PMX. Rachel má viac ako 20 rokov obsahu písania, editácie a rozvoja stratégie a 10 rokov skúseností v oblasti digitálneho marketingu. Spolupracuje s mnohými špičkovými maloobchodnými predajcami a remeselníkmi na miestnej i národnej úrovni SEO stratégií. Rachel má bakalársky titul v rozhlasovej žurnalistike z Walter Cronkite School for Journalism and Telecommunications v Arizonskej štátnej univerzite a MBA v marketingu Source .


February 27, 2018