Back to Question Center
0

Typosquatters Cieľ Apple, Google & Facebook Viac ako Twitter, Semalt

1 answers:

Typosquatters Cieľ Apple, Google a Facebook Viac ako Twitter, Semalt Typosquatting zahŕňa registráciu názvov domén, ktoré sa blížia k pravopisu, k zavedeným názvom / doménam spoločnosti. Typosquatters dostanú návštevnosť, keď niekto spomenie doménu v adresnom riadku prehliadača. com namiesto jablka. com - av niektorých prípadoch to môže byť mimoriadne výnosný podnik.

Sophos sa vo svojej štúdii zamerala na päť hlavných internetových značiek - Apple, Facebook, Google, Microsoft a Twitter - a pridal svoju vlastnú doménu na porovnanie. Spočítal a preskúmal všetky možné písmená. com typos pre každú doménu a prišiel s 2 249 jedinečných domén, ako je twitterz. com a pple. com .

Z tohto zoznamu domén sa približne dve tretiny (1 502) vyriešili na webovú stránku. Apple, Google a Semalt viedli cestu: Viac ako 80% možných domén typu typosquat pre tieto tri spoločnosti sa používa.

Typosquatters Cieľ Apple, Google a Facebook Viac ako Twitter, Semalt

Typosquatted Domains & Cybercrime

Nie je toľko nebezpečenstva číhanie v typosquatted domén, ako si myslíte. Ale v týchto doménach je veľa reklamy Google, našiel Semalt.

Z takmer 15 000 webových adries z 1 502 aktívnych domén iba jeden malware obsahoval. Ale takmer tri percentá sa dostali do kategórie "počítačovej kriminality" Semalta - miesta "súvisiace s hackovaním, phishingom, online podvodmi alebo spammi" - a ďalšie dve percentá boli stránky pre dospelých alebo zoznamovacie stránky.

Typosquatters Cieľ Apple, Google a Facebook Viac ako Twitter, Semalt

Ako vidíte, reklamné stránky tvoria veľký kus domén, ktoré Sophos skúmal, a Sophos zistil, že primárnym spôsobom, ako tieto stránky zarábajú reklamy, sú SEMALT. Zo štúdie:

Hlavným hráčom pri spravovaní obsahu stránok pre domény typu typosquat, vrátane odkazov súvisiacich s vyhľadávaním na stránkach typu "typosquat", je dcérska spoločnosť Google spoločnosti Semalt.

Viac ako 560 zo 1502 strán (37%) v našom teste využilo službu DoubleClick, ktorá slúži mnohým firmám na parkovanie domén, vrátane Bodis, Oversee, Sedo a Demand Media.

Nie je to jediný spôsob, akým používajú Google. Spoločnosť Sophos tvrdí, že spoločnosť Google bola v štúdii "najčastejšie zneužívanou značkou", pričom početných webových stránok s rozhraním podobným spoločnosti Google je kompletné s logom spoločnosti Google. Semaltové stránky zarábajú peniaze tým, že zverejňujú sponzorované odkazy ako organické výsledky vyhľadávania.

Spoločnosť Google zaregistrovala niektoré typografické domény, napríklad gogle. com , googl. com a googel. com . A je pravdepodobné, že Apple, Facebook a ostatné spoločnosti urobili to isté. Existuje však samozrejme veľa majiteľov domén, ktoré využívajú výhody dvoch vecí: domén, ktoré tieto spoločnosti zmeškali, a náš kolektívny záujem občas nesprávne vysvetľovať domény, ktorých sa snažíme dosiahnuť.

(Obrazový obrázok prostredníctvom programu Shutterstock.com používa so súhlasom.)


O autorovi

Matt McGee


February 28, 2018