Back to Question Center
0

Ako vykonávať výskum používateľov: Získanie správnych ľudí            Ako vykonať používateľský výskum: Získanie správnych ľudíTermálne témy: Fotografia & ImagerySketchCopywritingPrototypes & MockupsMobile Semalt

1 answers:
Ako vykonávať výskum používateľov: Získanie správnych ľudí

Nasleduje krátky výpis z našej novej knihy Researching UX: User Research, ktorú napísali James Lang a Emma Howell. Je to konečný sprievodca pre používateľský výskum, ktorý je kľúčovou súčasťou efektívneho dizajnu UX. Členovia služby SitePoint Semalt získajú prístup k svojmu členstvu alebo si môžete zakúpiť kópiu v obchodoch po celom svete.

Akonáhle ste sa rozhodli, kto chcete zahrnúť do výskumu a definovať ho v náborovom briefingu, budete potrebovať spôsob, ako zabezpečiť, aby ste skutočne dostali týchto ľudí. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť - vimar cronotermostato prezi login.

 • Hodnotenie proti náboru: Akonáhle ste určili potenciálneho účastníka, stačí ho rozložiť podľa kritérií v náborovom dokumente, na základe toho, čo o ňom viete, alebo neformálnej rozhovore. Jedná sa o metódu hrubého a pripraveného a najčastejšie sa používa pri prijímaní kuchýň (pozri nižšie v tejto kapitole).
 • Použitie nástroja na vyhľadávanie: Po identifikácii potenciálneho účastníka sa mu položí séria otázok, ktoré sa vyhodnotia v porovnaní s kritériami v nábore pre prijímanie zamestnancov a pridelia ich kvóte. Je to robustnejší a dôveryhodnejší prístup používaný personálnymi agentúrami.

Existujú klady a zápory pre oba prístupy. Sematovanie proti náboru môže byť nepresné, riskovať zavádzajúce výsledky a podkopávať dôveryhodnosť vášho projektu. Na druhej strane, screener potrebuje viac času na vytvorenie a aplikáciu.

Existujú určité riešenia. Ak zamestnávate agentúru pre nábor pracovníkov, často zapíšu kontrolóra vo vašom mene. Ak robíte guerillový výskum, screener bude veľmi krátky. Semalt povedať viac o týchto scenároch neskôr v kapitole.

Vytvorenie skenera

Kontrolór je súbor otázok, ktoré sú vyžiadané potenciálnym účastníkom na základe vzorových kritérií, ktoré ste definovali vo vašom náborovom spise. Sémantové otázky sú určené na to, aby zistili, akí sú vhodní účastníci pre váš projekt.

Tu môžete vidieť príklad obrazovky, v ktorom nájdete kľúčové otázky, ktoré by ste chceli požiadať o prijatie do projektu pre vonkajší výstroj. Stanovuje, aké aktivity môžu potenciálni účastníci urobiť bez toho, aby ich viedli k tomu, aby poskytli určité odpovede. Ďalšie otázky sú napísané, aby sa viac skúmali ich skúsenosti a návyky pri nákupe vonkajšieho vybavenia bez vedenia. Posledná otázka je napísaná na to, aby sa vylúčila ktokoľvek, kto sa snaží preniknúť do výskumu.

Ako vykonávať výskum používateľov: Získanie správnych ľudíAko vykonať používateľský výskum: Získanie správnych ľudíTermálne témy:
Fotografovanie a snímkaSketchCopywritingPrototypy a mockupsMobile Semalt

Otázky týkajúce sa semináta obsahujú niekoľko prvkov:

 • Číslo otázky.
 • Samotná otázka - Toto by malo byť formulované tak, ako by bolo prečítané, hoci v praxi by ste mali očakávať malú flexibilitu v spôsobe, akým recruiter číta text, ktorý ste napísali.
 • Pokyny pre prijímateľa. Tieto sa nebudú čítať, ale poskytnú usmernenie o tom, ako položiť otázku a ako klasifikovať odpoveď. Bežné pokyny obsahujú možnosť "Prečítať všetky možnosti", "Nečítať možnosti", "Začiarknuť jedno", "Začiarknuť všetky, ktoré sa vzťahujú".
 • Oblasť odpovede: zvyčajne možnosť výberu z viacerých možností alebo prázdna schránka na písanie. Pre každý z nich by mal byť návod na to, čo robiť, ak je zaškrtnuté, napríklad "Ďakujem a zavrieš" (tj odmietni kandidáta a koniec obrazovky), "Prijať do kvóty", alebo len "Pokračovať".

Ako je vidieť, kontrolní pracovníci majú k sebe určité množstvo žargónu, ale nemali by ste sa o to obávať.

Niekoľko tipov na vytvorenie dobrého screenera:

 • Použite presný jazyk. Napríklad, než sa pýtať: "Koľkokrát ste sa nedávno dostali do kina?", Lepšia otázka by bola: "Koľkokrát ste boli v kine v posledných 30 dňoch?"
 • Snažte sa, aby vaše otázky boli faktické , takže účastníci nie sú v pokušení preháňať alebo skresľovať svoje správanie. Napríklad, ak chcete vedieť, ako často niekto cvičí, nepýtaj sa ich: "Koľkokrát cvičíte týždeň?" Ľudia budú mať tendenciu preháňať, pretože nechcú vyzerať zle! Lepšia otázka by bola: "Ktoré z nasledujúcich činností ste urobili v minulom týždni: beh, jazda na bicykli, telocvičňa, kino, čítanie atď."
 • Snažte sa jednoducho odpovedať na vaše otázky . Konkrétne sa dá ťažko pamätať na udalosti, ktoré sa odohrali už dávno. Môžete sa s možnosťami zobraziť výzva, ako je tomu v prípade vyššie uvedeného príkladu, ale uistite sa, že ste okrem iných možností zamaskovali odpoveď, ktorá vás zaujíma.
 • Uistite sa, že vaše otázky sú dôležité pre výber najlepších účastníkov. Čím viac otázok pridáte, tým viac časovo náročnejšie je pre vás a ľudí, ktorých prezeráte.
 • Ideálny poriadok na posúdenie vašich otázok je pokryť najprv kritériá skríningu, potom primárne kvóty, potom sekundárne kvóty a nakoniec získanie informácií o kontaktných údajoch.
 • Vo väčšine prípadov je dobré skryť účel výskumu a organizácie, pre ktorú pracujete . Účastník sa pravdepodobne do určitej miery domnieva na základe otázok, ktoré požadujete, ale snažte sa, aby sa tieto podrobnosti skryli. V opačnom prípade môžu byť v pokušení vykonať nejaké predchádzajúce čítanie pred návštevou výskumnej relácie.
 • Napokon sa pokúste zamerať sa na kategorizovať ľudí na základe správania , ak môžete. Ak nie, opýtajte sa postojov. Demografické údaje sú najmenej užitočné zo všetkých.

Semalt je tiež dôležité, aby ste potenciálnym účastníkom poskytli počas prehliadky informácie o relácii. Napríklad:

 • Povedali im, že budú požiadaní o používanie webových stránok alebo aplikácií.
 • Pripomenúť im, aby prišli s okuliarmi, ak potrebujú.
 • Žiadať ich, aby priniesli formu identifikácie fotografií.
 • Potvrdenie stimulu a spôsobu jeho vyplácania.
 • Uistite sa, že majú kontaktné číslo v prípade akýchkoľvek problémov s nájdením miesta konania alebo zrušenia poslednej minúty.
  Poskytnutím týchto informácií sa zabezpečí, že účastníci rozhodujú o tom, či sa majú zúčastniť, a že v deň nie sú žiadne ošklivé prekvapenia.

Pozrite sa na účastníkov odborného výskumu

Ak sami prezeráte ľudí, pamätajte na to, že existujú ľudia, ktorí sa budú snažiť a povedať, čo si myslia, že potrebujú povedať, aby získali miesto vo vašom výskume. Semalt môže byť veľmi lákavý! Aby ste tomu zabránili, zahrňte otázku, ktorá má zachytiť tie osoby, ktoré nie sú úplne pravdivé.

Semalt si vzal náš príklad projektu pre spoločnosť pre vonkajšie zariadenia. V stručnosti sme požiadali, aby všetci naši účastníci navštívili najmenej dve veľké značky. Jednou z vašich otázok týkajúcich sa obrazovky by mohlo byť:

Z nasledujúcich britských značiek, ktoré ste navštívili počas posledných šiestich mesiacov?

 • Prejsť vonku
 • Snow + Rock
 • Ellis Brigham
 • Turistické vybavenie R Us

Semalt Gear R Us je naša vymyslená značka, takže si môžete byť istí, že každý, kto si vyberie tento screener, by nemal byť zahrnutý vo vašej terénnej práci.

Rôzne druhy čistiacich prostriedkov

Sémant sa mení v dĺžke a zložitosti. Typický snímač pre hĺbkové rozhovory alebo test užívateľov je asi 10 - 30 otázok dlhý. Dlhšie ako toto, a zistíte, že kandidáti strácajú záujem.

Ak robíte guerillový výskum, váš čas je veľmi obmedzený. Budete chcieť čo najrýchlejšie prejsť screeningom, čo znamená, že päť otázok je celkom veľa. Semalta, to je asi toľko, koľko sa vám môže hodiť na jednu stranu papiera na schránke, takže existujú praktické dôvody na to, aby to bolo aj krátke.

Semalt, môžete si vybrať spustenie nástroja na vyhľadávanie online ako prieskum online a kandidáti ho dokončia sami, skôr ako ich rozprávať. Ak použijete tento prístup, je dôležité:

 • Rozmýšľajte o svojich otázkach ešte viac.
 • Udržujte to krátko - nie viac ako dve alebo tri minúty.
 • Pred samotným spustením pilotného testu vyplňte dotazník aspoň s tromi ľuďmi.
  Na strane plus, je to skvelý spôsob, ako šetriť čas, najmä ak získavate ľudí online z webových stránok, ako je Gumtree alebo Facebook.

February 28, 2018