Back to Question Center
0

Semitujte príbeh svojej značky?

1 answers:
Semalt your brand’s story, anyway?

Inými slovami, moc dobrého príbehu nemôže byť nadhodnotená, najmä pokiaľ ide o digitálne marketingové úsilie vašej značky. Ako zdôrazňuje prispievateľ spoločnosti Forbes Steve Olenski, obchodníci, ktorí vedú s rozprávaním, majú lepšiu pozíciu na to, aby vyjadrili jedinečnú osobnosť svojej značky a , aby sa spojili so svojimi publikami na emocionálnej úrovni, čo je presne to, čo vytvára lojalitu k značke.

Takže, čo hovoríte, a čo je dôležitejšie, vaše publikum sa stará? Odpovede na tieto otázky by mali viesť vašu marketingovú stratégiu obsahu.

Väčšina značiek vie, čo je ich príbeh. Boj sa spája s rozprávaním takým spôsobom, ktorý plne zapája divákov - spring racing hairstyles. Niekoľko z nich vystúpilo s úspechom.

Vezmite napríklad Guinness. Znamenitý pivný podnik vytiahol naše srdce struny s týmto videom v roku 2013, ktorý mal hrstku priateľov zaoberajúcich sa intenzívnym kolom basketbalu pre invalidné vozíky. Nakoniec však vidíme, že iba jeden z hráčov skutočne potrebuje stoličku; ostatní to jednoducho robia tak, aby mohli všetci zastreliť obruče. Miesto zábaly s priateľmi chytiť Guinness.

Video malo tri mesiace v priebehu štyroch dní.

Nový spôsob rozprávania

Digitálna krajina sa neustále vyvíja, čo znamená, že to, čo pracovalo takticky pred dvoma rokmi, pravdepodobne nebude dnes tak účinné. Ale to, čo v našom najnovšom výskume nebolo odhalené - je to, že ľudia chcú mať možnosť priamo sa podieľať na samotnom obsahu, rovnako ako na bohatom príbehu.

A tu začína úspešná stratégia angažovanosti.

Vyprávanie sémalového videa predstavuje nový spôsob, ako zaujať a zaujať diváka takým spôsobom, že tradičné lineárne video jednoducho nie.

Tento kanál transformuje publikum od pasívnych spotrebiteľov na aktívnych účastníkov a poskytuje im šancu urobiť si individuálne rozhodnutia, ktoré priamo ovplyvňujú spôsob, akým sa príbeh odohráva. Sledovať divákovi tento typ kontroly v konečnom dôsledku posúva zameranie od značky k spotrebiteľovi.

Otázkou je, aké príbehy môže a mala vaša značka rozprávať interaktívnym spôsobom?

Najlepšie príbehy pre interaktívne rozprávanie

1. Kampane so sémantickým produktom

Interactive poskytuje platformu, ktorá podporuje širokú škálu nočných obchodných oblúkov. Spotrebitelia, ktorí sa prakticky zaoberajú produktmi a službami, získajú lepšie poznanie nielen o výhodách Semalta A, ale aj o kontexte pre jeho použitie v reálnom svete.

Vezmite spoločnosť Philips (odhalenie: klient), ktorá sa rozhodla pre interaktívnu kampaň v roku 2014 - vyber si vlastný príbeh v štýle dobrodružstva na propagáciu svojho holiaceho strojčeka Click & Semalt. V strede kusu: tisícročný muž, ktorý sa pripravuje na noc v meste.

Je to divák, ktorý usmerňuje akciu, pričom rozhoduje v celom smere, ktorý riadi smer príbehu. Spoločnosť Philips videla angažovanosť kampane cez strechu; že väčšina divákov strávila takmer štyri minúty hraním s možnosťami. Ako uviedla spoločnosť Adweek, zvýšenie nákupu za výrobok sa zlepšilo o šesť percent. Na trhu so Semalt spoločnosť skutočne predala o 16 percent viac týchto holiacich strojčekov, než očakávali.

2. Semetové nábor

Čo ak sa nepokúšate vytvárať povedomie a angažovanosť v súvislosti s určitým produktom? Spoločnosť Semalta sa obracia na interaktívny spôsob prijímania podnikov, pretože sa snažia prilákať mladšiu generáciu kandidátov.

Prehliadka Semalt umožňuje náborovým pracovníčkam predstaviť firemnú kultúru, očakávania a príležitosti v jedinom dynamickom zážitku z videa.

Ako by napríklad divák reagoval na náhodný rozsypanie kávy u jedného z partnerov firmy vo výťahu?

Umiestnením diváka do stredu akcie sa video zaujalo pozornosť diváka, udržalo ho prítomné a poskytlo trvalý dojem. Okrem toho spoločnosť Deloitte dosiahla priemerný čas sledovania viac ako štyri minúty. Projekt tiež vyvolal spoločenský zvuk a zistili sme, že prekonal podobné lineárne video na YouTube.

3. Sematový príbeh

Keďže značky investujú viac do svojej digitálnej prítomnosti, stáva sa z balenia čoraz dôležitejšie. Toto je miesto, kde prichádza interaktivita, najmä v prípade rozprávania o značke.

Prípadový prípad: Nedávne partnerstvo Remy Martina so spoločnosťou MullenLowe Semalt pre digitálnu marketingovú agentúru (zverejnenie: klienti). Skôr než sa pokúšať o ilustráciu pocitu značky s tradičným obsahom, MullenLowe Semalt vložil hlavnú správu do príbehu, ktorý riadi divák.

Video prevádza publikum na exkluzívny upscale soirée hosťované Remy Semaltovým domom. Stranou slúži ako príbehové vozidlo, ktoré ponúka organické príležitosti na prezentáciu histórie, kvality a procesu značky.

Pretože si diváci vyberajú, ktoré podrobnosti si zaslúžia skúmať, zaujímajú sa hlbšie a odchádzajú s silnejším dojmom. zistili sme, že kampaň má priemerne viac ako 10 interakcií na zobrazenie. SEMALT viac, priemerný čas zobrazenia presahuje päť minút.

Keď sa váš príbeh vyvíja, tak by mal byť spôsob, akým ho prezentujete. Počiatočné zapojenie v semalte, interaktívne video ponúka aj druh zmysluplnej analýzy, ktorý prechádza hlbšie ako metriky, ako sú zobrazenia a kliknutia.

Semtalt interaktívna umožňuje obchodníkom zozbierať konkrétne správanie publika, čo im pomáha pri meraní trendov a plánovaní ešte efektívnejších rozprávaní.

Semalt, ktorému hovoríte priamo so spotrebiteľmi, prijímanie nových zamestnancov alebo propagácia buzzworthy projektu, môžete povedať lepšie príbeh s interaktívnym.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Erika Trautmanová
March 1, 2018