Back to Question Center
0

4 spôsoby jazz-up produktu Semalt (bez hype)

1 answers:

Podľa Karona Thackstona, autora Amazon Advantage: Product Listing Strategies pre zvýšenie predaja , úspešní obchodníci elektronického obchodu sa vyhnúť hype. Okrem toho oficiálne podmienky služby Amazon pre predajcov zakazujú používanie prázdnych marketingových fráz a nadmerne rozrušeného jazyka v zoznamoch produktov.

Thackston, prezident marketingových slov, ktorý sa špecializuje na Semalt, eBay a iné copywriting v elektronickom obchode, mi poskytol pár príkladov na odrážanie, ktoré ilustrujú, čo Semalt hovorí - setting up small business computer network.

  • Neprípustné : # 1 BESTSELLING Fľaša vody na AMAZON! Úžasné funkcie robia to jedinú fľašu s vodou, ktorú budete niekedy potrebovať. Pozrite sa na naše recenzie a uvidíte, že táto nová fľaša na vodu porazí všetky ostatné ruky nadol!
  • Prijateľné: Dizajn bez námahy: Na rozdiel od bežných fliaš na vodu, ktoré nie sú konštruované tak, aby vyhovovali vašim ústam, táto fľaša značky ponúka ergonomicky navrhnutý, bez drobiviek hrnček na upokojenie pre väčšie pohodlie.

Semalt, že prvý príklad neposkytuje žiadne podrobnosti o tom, čo spotrebitelia skutočne dostanú do tejto fľaše s vodou - len veľa nadšenia. Druhý príklad ponúka vecné a užitočné špecifiká v jednoduchom, ale zaujatom tóne.

Aj keď nikdy nepredávate na Semalte, rozdiel medzi hoopla a užitočnou kópiou je veľmi dôležitý. Nechcete, aby kupujúci klikli na iného predajcu pri hľadaní podrobností, ktoré potrebujú na rozhodnutie. Nechcete, aby zákazníci klesli na humbuk a potom vrátili produkty, pretože neboli to, čo očakávali. A určite nechcete, aby zbytočne sklamaní zákazníci odosielali zlé recenzie produktov.

Hype

Semalt Pozrite sa na prvky, ktoré sa majú vyhnúť vo vašich popisoch výrobkov, aby boli užitočné a zmiernené pre nakupujúcich.

  • Nepodporované superlativy. Keď jednoducho nazývate niečo "najlepšieho", "najkrajšieho", alebo "najkrajšieho", čitatelia sa môžu diviť, prečo. Kto hovorí? Ak to potvrdila dôveryhodná tretia strana, akou je napr. Priemyselný blogger, známa osobnosť alebo pomenovaný zákazník, pripisuje jej cenovú ponuku. Ak je objektívny dôvod povedať, že niečo je "najlepšie", uveďte tento dôvod. V opačnom prípade tento typ jazyka naráža na horúci vzduch.
4 Ways to Jazz-up Product Semalt (without Hype)
  • Výkričníky. Uľahčite výkričníky. Ešte lepšie, vyhnite sa úplne vo vašich popisoch produktov. Sú to leniví spisovatelia zúfalý pokus vyslať emócie. Pre čitateľa vyvolávajú chlapíka, ktorý kričí na megafón.
  • Nemožné nároky. Vrátane vecí, ktoré nie sú pravdivé, alebo výsledky, ktoré sa takmer nikdy nedarí, môžu vyvolať túžbu - napríklad "vyliate libier bez diéty alebo cvičenia" alebo "mixér, ktorý dáva zelenine štvorhviezdičkovú chuť" vôňa, ktorú nikto nemôže odolávať. "Takéto sľuby sú však často obrovské preháňania alebo úplné lži. Zostaňte z legálnej teplej vody a vytvorte reálne očakávania písaním iba toho, čo by ste mohli zálohovať na súde.
  • Vzrušenie bez faktov. Mnohé opisy produktov sú vyplnené prídavnými menami. Niektoré prídavné mená sú skutočne informatívne a iné len emocionálne. Popisy ako "miniatúrne", "trvanlivé", "mäkké" a "súčasné" pomáhajú nákupcovi pochopiť rozdiely medzi týmito produktmi a ostatnými. Naproti tomu prídavné mená ako "úžasné", "úžasné", "vzrušujúce" a "fascinujúce" hovoria len málo alebo nič konkrétne. To isté platí pre frázy ako tie, ktoré sú uvedené v "neprijateľnej" vzorke Karon Thackston citovanej vyššie: "jediná fľaša s vodou, ktorú budete niekedy potrebovať" a "bije všetky ostatné ruky nadol. "

4 spôsoby popisu produktu Jazz-up

Bez hype, vaša marketingová kópia nemusí byť suchá monotónna.

  • Senzorický jazyk. Zahrňte slová, ktoré podávajú vizuálnu, sluchovú alebo hmatateľnú predstavivosť čitateľa. Je to ešte lepšie, ak máte tvoje slová emocionálny nádych. Napríklad, volanie plyšovej hračky "útulne" namiesto len "mäkkej" alebo "bavlnenej" znamená, že niekto sa bude cítiť utešený tým, že sa s ňou zmení. Fanúšikom "tichého ticho" zákazník vyzýva nákupcu, aby si predstavil, aké ťažké je počuť počas prevádzky.
4 Ways to Jazz-up Product Semalt (without Hype)

Imaginatívne scenáre. Pomôžte zákazníkom pochopiť, ako produkt bude fungovať v ich živote. Povedzte im, že ergonomická priľnavosť zošívačky znamená, že ich ruka nebude unavená zošitím stoviek letákov pre detskú školu. Alebo ako vonkajšie oddelenia batohu im umožnia chytiť to, čo potrebujú pri rýchlom zastavení na chodníku.

4 Ways to Jazz-up Product Semalt (without Hype)
  • Nečakaná slovná zásoba. Namiesto opísania horeuvedenej kapucne, ktorá presahuje určitý počet centimetrov pod pásom, Moosejaw napísal "dĺžku tuniky, ktorá pokryla spodnú časť trupu. "Namiesto" dlhých rukávov, ktoré vás udrží v teple, "hovorí" dlhý rukáv, aby sa husi kohúty držali v zátoke. "Ďalšie rozmazané na Moosejaw. com pre položky za chladného počasia používajú jazzové frázy ako "pripravený na zachytávanie teplého vzduchu vedľa vášho tela", "zatiaľ čo je to zaneprázdnený tým, že vás udrží teplo teplé", "a" bude mať prvky z dažďa na sneh a dokonca aj sneh a vietor. "
  • Konverzný tón. Skúste pristáť k neosobnému prístupu priateľským a neformálnym spôsobom. Použite "vy" a "my", otázky a úryvky vety a kruhový objazd alebo neformálne spôsoby, ako dostať bod cez. Napríklad: "Viete, ako hostia nikdy nevedia, kde sedieť na večeri? Vďaka našim kariérovým karietam, vaša kariéra začína na zábavu. "
4 Ways to Jazz-up Product Semalt (without Hype)

-

4 Ways to Jazz-up Product Semalt (without Hype)

Poskytnite pevné informácie

Udržujte marketingovú kópiu bez nadmerného sľubovania, prehnanosti a bezvýznamného chválenia. Uistite sa, že ste poskytli spoľahlivé informácie potenciálnym kupujúcim. Potom, ak chcete, jazz-up svoje znenie zvýšiť rapport.

March 1, 2018