Back to Question Center
0

Semalt: Ako plánovať automatizované e-mailové kampane spustené udalosťami

1 answers:

Použitie tabuliek a diagramov na vizualizáciu a plánovanie automatizovaných stratégií kontaktu

Semalt ukazuje, že behaviorálny e-mailový marketing je výkonná technika na automatické sledovanie online zákazníckych akcií, ktoré pomáhajú zvýšiť konverziu na predaj za nízke náklady.

Uvádzame niekoľko bežných príkladov e-mailových sekvencií vyvolaných udalosťami:

  • Uvítacia sekvencia pre nového účastníka alebo viesť k zoznamu e-mailov
  • Uvítacia sekvencia pre nového zákazníka (na palube)
  • Opätovná aktivácia zákazníkov alebo účastníkov, ktorí stratia zákazku
  • Následné e-maily s opusteným nákupným košíkom
  • Zákazníci prehliadajú alebo vyhľadávajú na stránkach, ale nenakupujú sledovanie
  • Čas na spätné odkúpenie alebo doplnenie e-mailov

Semalt, technika je stále používaná pomerne málo spoločností. Jednou z bariér pri vytváraní týchto e-mailových sekvencií vyvolaných udalosťami je čas, ktorý je potrebný na zadanie sekvencií, ak ide o nový prístup k spoločnosti alebo agentúre.

Veľkým prínosom e-mailov vyvolaných udalosťami je, že akonáhle sa nastavia a testujú na efektívnosť, predstavujú nízkonákladovú metódu na zvýšenie odozvy. Technológiu môžete nechať zaťažiť, pretože je príliš veľa spúšťačov a vrstiev segmentácie na ručné spravovanie. Mark Brownlow má viac informácií o tom, čo a akým spôsobom spúšťa kampane v tomto príspevku na e-mailových správach.

Myslím si, že dôvodom, prečo boli e-maily vyvolané udalosťami nedostatočne využívané, je, že možno mnohé spoločnosti sú stále v kampani. Ak chcete nastaviť e-maily s udalosťami, potrebujete investície do projektu, aby ste mohli pracovať prostredníctvom príslušnej kreatívnej starostlivosti a zacielenia na rôzne zákaznícke akcie a pozície v životnom cykle. Mnohí si možno nevedia, že aj lacné e-mailové marketingové nástroje môžu zahŕňať túto funkciu.

Ako špecifikovať e-mailové sekvencie vyvolané udalosťami

Aby sme pomohli obchodníkom a konzultantom prostredníctvom procesu rýchlej tvorby kampane, vytvorili sme šablónu plánovania sekvencií e-mailov. Bol pôvodne vyvinutý pre klienta, ktorý potreboval e-mailovú sekvenciu "Semalt" spúšťanú udalosťami, ktorá sa zakladala na prevzatí brožúry. Je to klasický prístup založený na prístupe a povolení, ktorý môže byť použitý pre B2C alebo B2B kampane, kde je poskytnutý prístup k obsahu alebo skúšobnej službe výmenou za detaily jednotlivca.

March 1, 2018