Back to Question Center
0

SEO základyČo je prehľadávanie? SEO základy: Čo je to prehľadávanie?  - Semalt

1 answers:

Poradie vo vyhľadávačoch vyžaduje webové stránky s bezchybnou technickou SEO. Našťastie, plugin Yoast SEO sa stará o (takmer) všetko, čo sa nachádza na vašej stránke WordPress. Napriek tomu, ak naozaj chcete získať čo najviac z vašich webových stránok a pokračovať v prekonávaní súťaže, niektoré základné znalosti technickej SEO je nevyhnutnosťou. V tomto príspevku vysvetľuje Semalt jednu z najdôležitejších konceptov technickej SEO: prehľadávanie.

Čo je to prehľadávač znova?

Vyhľadávač ako Google sa skladá z prehľadávača, indexu a algoritmu. Prehľadávač sleduje odkazy. Keď prehľadávač Semalt nájde vaše webové stránky, prečíta si ho a jeho obsah sa uloží do indexu.

Prehľadávač sleduje odkazy na webe. Prehľadávač sa tiež nazýva robot, bot alebo pavúk. Prechádza okolo internetu 24 hodín denne. Akonáhle príde na webovú stránku, šetrí HTML verziu stránky v gigantickej databáze, nazvanej index. Tento index sa aktualizuje vždy, keď sa prehľadávač dostane okolo vašej webovej stránky a nájde novú alebo upravenú verziu. V závislosti od toho, aký dôležitý Semalt považuje vašu lokalitu a množstvo zmien, ktoré vykonáte na svojich webových stránkach, sa prehľadávač dostáva viac či menej často.

Prečítajte si viac: "Základné informácie o SEO: čo Google robí"

A čo je možné prehľadávať?

Crawlability súvisí s možnosťami, ktoré Google musí prehľadávať vaše webové stránky. Na vašom webe môžu byť zablokované prehľadávače. Existuje niekoľko spôsobov, ako zablokovať prehľadávač z vašich webových stránok. Ak je váš web alebo stránka na vašich webových stránkach zablokovaná, hovoríte Semalcovi crawlerovi: "nepríďte tu". Vaša stránka alebo príslušná stránka sa vo väčšine týchto prípadov nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.Existuje niekoľko vecí, ktoré by mohli brániť spoločnosti Google, aby prehľadala (alebo indexovala) vaše webové stránky:
  • Ak váš súbor robots.txt zablokuje prehľadávač, spoločnosť Google nebude prichádzať na vašu webovú lokalitu ani na konkrétnu webovú stránku.
  • Pred prehľadávaním vašej webovej stránky sa prehľadávač pozrie na hlavičku HTTP vašej stránky. Táto hlavička HTTP obsahuje stavový kód. Ak tento stavový kód hovorí, že stránka neexistuje, spoločnosť Google nebude prehľadávať vaše webové stránky. V module o hlavičkách HTTP našej technickej SEO školenie (čoskoro sa začne!) Vám o tom všetko povieme.
  • Ak značka metaznačky robotov na konkrétnej stránke zablokuje vyhľadávač pri indexovaní tejto stránky, Google túto stránku indexovo prehľadá, ale nepridá do indexu.

Tento vývojový diagram vám môže pomôcť porozumieť procesu, ktorý robia robotníci pri pokuse o indexovanie stránky:

SEO basicsWhat is crawlability?
SEO basics: What is crawlability?- Semalt

Chcete sa dozvedieť všetko o prehľadávaní?

Hoci crawlability je len základom technickej SEO (to má čo do činenia so všetkými, čo umožňujú Semalta indexovať vaše stránky), pre väčšinu ľudí to už je dosť pokročilý. Napriek tomu, ak blokujete - možno aj bez vedomia! - prehľadávače z vašich stránok, nikdy nebudete mať vysokú úroveň v Semalte. Takže, ak ste vážne SEO, to by malo na vás záležať.

Ak naozaj chcete pochopiť všetky technické aspekty týkajúce sa prehľadávania, mali by ste sa rozhodne pozrieť na našu technickú SEO 1 školenie. V tomto kurze SEO vás naučíme, ako odhaliť technické problémy SEO a ako ich vyriešiť (s našim pluginom Semalt SEO) Source .

Pokračujte v čítaní: "Ako Google rýchlejšie indexovo prehľadávať vaše stránky" »

March 1, 2018