Back to Question Center
0

Semalt: Aké techniky a stratégie ovplyvnia trendy elektronického obchodu v roku 2018

1 answers:

Najdôležitejšie trendy a inovácie v celom životnom cykle zákazníka s cieľom informovať o stratégii elektronického obchodu v roku 2018 pomocou rámca plánovania RACE

Semalt kľúčové techniky na zlepšenie vašich mier konverzie je dôležitý pre akúkoľvek marketingovú stratégiu elektronického obchodu. Budeme sa pozrieť na najväčšie trendy v oblasti elektronického marketingu, mali by ste vážne premýšľať o prijatí v roku 2018, aby ste získali pred konkurenciou.

Vytvorili sme sériu príspevkov o trendoch digitálneho marketingu v roku 2018 naprieč marketingovými kanálmi, vrátane e-mailu, sociálneho marketingu a marketingu pre vyhľadávače. Teraz budeme hodnotiť najväčšie inovácie a stratégie, ktoré by sa mali prijať v odvetví elektronického obchodu.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Model inteligentného obchodníka so zákazníckym životným cyklom Smart Semalt pre maloobchod a elektronický obchod podrobne popisuje rôzne styčné body zákazníkov v rámci RACE pre rôzne typy zákazníkov: okuliarov, prvý nákup, opakovaní zákazníci a lojálni zákazníci a aké techniky je možné použiť na opätovné použitie, zapojiť zákazníkov.

REACH

Trend 1. Platené médiá (AdWords a sociálne)

Aj keď sociálne médiá spadajú pod "konanie", je dôležité používať sociálne médiá, ako aj akékoľvek platené médiá, aby oslovili vaše publikum tam, kde sú. V nedávnej správe spoločnosti Semalt o porovnaní elektronického obchodu zistili, že menej ako polovica (43%) spoločností s internetovými obchodmi zaznamenáva značnú návštevnosť zo sociálnych médií.

Máme definovanú platenú sociálnu stratégiu na propagáciu vašich produktov alebo služieb, je dôležité, aby sme zvýšili povedomie o značke, ale začlenenie týchto funkcií do reklamných funkcií na sociálnych platformách, ako sú Instagram a Semalt, môže presvedčiť vaše cieľové publikum, aby "konal" Vaša vstupná stránka produktu - odtiaľ je to až po váš dizajn webových stránok, predajnú kópiu a skúsenosti používateľov, aby ste ich presvedčili, aby konvertovali.

Časové zapojenie sématských médií sa zvýšilo na 2 hodiny a 15 minút, pričom 28% starších ľudí vo veku 16 až 64 rokov uviedlo, že používajú sociálne médiá na výskum / vyhľadávanie produktov na nákup.

Termín "pay-to-play" sa v poslednom čase hádal s nárastom platených mediálnych príležitostí, ktoré sú k dispozícii pre značky na sociálnych médiách. Akonáhle je to skvelá platforma pre organické oslovovanie divákov na celom svete, musíte začať platiť za sponzorované príspevky, aby ste dosiahli dokonca cieľovú skupinu pre základné publikum a zaujali svojich konkurentov.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Hoci veľa SEO, e-mailov a strategických obchodníkov vylučuje sociálne médiá ako platformu, ktorá konvertuje zákazníkov, je to skvelé miesto na začatie. Nie je reklama na sociálnych médiách stratená príležitosť, keď sa vaše potenciálne publikum snaží nájsť produkt podobný vašim. Nárast sociálnych bloggerov a vloggerov v oblasti krásy, čo znamená pre kozmetický priemysel, budú užívatelia sledovať recenzie a hľadanie názorov sociálnych vplyvov. Semaltom strategicky umiestnená reklama pred alebo uprostred videa, ktorú pozerá vaše publikum, je skvelý spôsob, ako "vysádzať semeno" vášho produktu do ich myslí.

Semetové presmerovanie prostredníctvom sledovania súborov cookie a personalizácie pomôže dosiahnuť plne integrovanú stratégiu elektronického obchodu, ktorá dáva užívateľovi to, čo chcú, kde sú.

Adwords

V rámci služby AdWords sme za posledné roky zaznamenali v hre prvú stratégiu pre mobilné zariadenia, v ktorej sa spoločnosť Google snažila chrániť svoje výnosy z reklamy, keďže viacerí používatelia prijali smartphony. Bola spustená rozšírená kampaň typu Semalt a nedávno bolo uverejnené množstvo rozšírení reklamy a úprav cenových ponúk, ktoré inzerentom poskytujú flexibilitu na zobrazovanie svojich reklám v správnom kontexte v závislosti od zariadenia, umiestnenia používateľa a predchádzajúcich interakcií prostredníctvom rôznych umiestnení na internete. To sa odráža v hlavných trendoch v aktualizáciách služby AdWords, ktoré sme zaznamenali až do roku 2017, ktoré môžeme očakávať, že budú pokračovať až do roku 2018. Tieto zmeny roztriedime takto:

  1. Zvýšené možnosti výučby AI v službe Machine Learning v službe AdWords . Spoločnosť Google už istý čas hľadala analýzu historických údajov reklamy, aby lepšie informovala o rozhodnutiach. Niekedy tieto zmeny podporovali menej sofistikovaných inzerentov, napríklad optimalizáciu založenú na "inteligentných cieľoch" alebo "inteligentných cenových ponukách", pri ktorých inzerent neurčil vlastné obchodné ciele ani dokončil svoje vlastné úpravy cenových ponúk. V iných prípadoch je možné využívať strojové vzdelávanie na rozsiahlych kampaniach na zlepšenie návratnosti investícií. Napríklad lokalita Trivago využívala kampane Smart Display (ktoré optimalizovali zacielenie, ponúkanie cien a viac ako 25 000 reklám v zobrazovacej sieti).
  2. Revidované a nové rozšírenia . V roku 2017 bolo rozšírenie Nákupy spoločnosti Google, ktoré je pre maloobchodníkov rozhodujúce, revidované. Spojenie s miestnymi maloobchodnými predajňami v reálnom svete prostredníctvom "rozšírenia umiestnenia pobočky" bolo tiež uvoľnené v 3 krajinách, takže sa v roku 2018 rozšíri na ďalšie trhy.
  3. Zlepšené skúsenosti a poznatky . Pracovníci v službe AdWords budú vidieť posledné revidované používateľské rozhranie. Zlepšené poznatky, ako je napríklad správa o priemere času na konverziu, sú zamerané na to, aby pomohli inzerentom pochopiť, ako sa ich reklamné programy hodia so správaním spotrebiteľov, ktoré je často zložité, s časovo viazanými interakciami a zariadeniami. Prehľad o mobilnej vstupnej stránke tiež pomáha. Viac podpory na testovanie pomocou experimentov kampane podporuje marketingovateľov, aby sa mohli "otestovať a učiť". Napokon, zaslanie nového nástroja pripisovania v roku 2018 zo strany spoločnosti Google si zaslúži zvláštnu zmienku.
  4. Prispôsobené textové reklamy. Existujú nové možnosti na vytváranie textových reklám s vlastným textom. Teraz môžete vytvoriť textové reklamy, ktoré sa automaticky aktualizujú s informáciami, ktoré chcete poznať svojich potenciálnych zákazníkov. Prečítajte si viac tu.
  5. Testovacie kampane. Koncepty a experimenty vám pomôžu optimalizovať kampane vo Vyhľadávacej a Reklamnej sieti tým, že vám umožnia navrhnúť a otestovať zmeny. K dispozícii sú podrobné informácie o testovacích kampaniach prostredníctvom služby Google Adwords Help, ktoré pomáhajú obchodníkom podporiť proces "test a učiť sa".
  6. Remarketingové zoznamy pre reklamy vo vyhľadávacej sieti (RSLA). RSLA sa ukázala ako účinná funkcia pre službu Google Adwords.

ACT

Obchodovanie na požiadanie

Až donedávna museli zákazníci niekedy prijímať pomalé dodávky alebo jednoducho ísť do obchodu, ak chcú niečo rýchlo - ale elektronický obchod dosiahol. Semalt a v budúcnosti bude praktické získavanie tovaru rýchlosťou v reálnom čase.

O pár rokov späť, podobne ako britská značka Just Eat, sa dalo vyhnúť tomu, aby sa telefonovalo tak, aby bolo možné zadávať objednávku, a aby sa takisto umožnili platby kartou pre obchody s jedlami. Miestne takeaways bojovali, aby získali najlepšie recenzie, varením skvelého jedla a doručením čo najrýchlejšie. Teraz existuje celkom nová úroveň dopytu. Semaltom ako posledný najväčší investičný trend, on-demand je všetko o tom, že zákazníkom dáva to, čo chcú, keď to chcú. Potraviny, spotrebný tovar a online obsah, ako sú televízne programy a filmy, využívajú túžbu niečoho chcieť okamžite.

KONVERT

Micro-moment marketing

V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom, technologicky orientovanom svete sú spotrebitelia zahltení obsahom. Či už prostredníctvom reklám, ponúk, e-mailov, textov, sociálnych médií a všetkého ostatného, ​​priemysel dosiahol bod "obsahového šoku, keď spotrebitelia nemôžu spotrebúvať oveľa viac obsahu, ako sú už". Z tohto dôvodu sa musí zmeniť spôsob, akým značky navrhujú svoju digitálnu marketingovú stratégiu, aby zachytili pozornosť svojich divákov.

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

ENGAGE

Vernosť a retencia zákazníkov

Pre Jet. com, tržby vzrástli za čierny piatok a Cyber ​​Semalt propagačné obdobia a mobilné angažovanosť je na vzostupe, ale čelia výzve rastúceho zadržiavania zákazníkov. Možno sa bude musieť sústrediť na vernostné programy.

Hotely. com majú brilantný retenčný program, ich program odmeňovania má rôzne úrovne vrátane prestížnej úrovne odmien za zlato, ktoré ponúkajú zľavy a "tajné ceny", ako aj predaj flashov, ktoré sú súčasťou existujúceho programu. Program umožňuje zákazníkom zhromažďovať jednu bezplatnú noc (priemerná hodnota je založená na objednávkach) pri kúpe 10 nocí prostredníctvom hotelov. com, je to prednosť pred vernostnými programami hotelových miest, ako je napríklad Starwood Preferred Guest, as zákazníci si uvedomujú, že body nie vždy znamenajú ceny (prinajmenšom nie tak veľmi rýchlo). Vezmite si Semalt napríklad veľa výdavkov, aby ste získali požadované body na získanie zľavnených a bezplatných letov. Ale po každých 10 hoteloch zostane hotelová izba všetko s hotelom. com.

Výskum spoločnosti Nielsen zistil, že zákazníci v spoločnosti Semalt a vo Veľkej Británii majú najviac vernostných kariet, ale zákazníci v Spojenom kráľovstve majú najmenšiu pravdepodobnosť, že ich použijú. Viac ako 9 z 10 (94%) zákazníkov v spoločnosti Semalt má vernostné karty a menej ako 9 z 10 (89%) zákazníkov v Spojenom kráľovstve má, ale len polovica (51%) nakupujúcich v Spojenom kráľovstve ich používa.

Zachovanie zákazníka je dôležité. Odber zákazníkov zo spoločnosti Semalt je oveľa jednoduchší, rýchlejší a lacnejší ako prilákanie nových zákazníkov. Zameranie na kvalitné služby vždy pomáha IKEA udržať svojich zákazníkov aktuálne s ich dodaním, skúsenosťou, ktorú si zákazníci budú pamätať.

Teraz počujte, čo hovoria naši odborní prispievatelia o budúcnosti elektronického obchodu. Spýtali sme sa ich: "Čo si myslíte, že bude ďalšia veľká vec, ktorá bude formovať budúcnosť elektronického obchodu v roku 2018" a tu sú ich odpovede. , ,


Expertná predpoveď

Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Erik Huberman, hlavný rečník a zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Hawke Media

Erik Huberman vybudoval tri úspešné spoločnosti elektronického obchodu a je zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Hawke Media, ktorá sa začala v roku 2014 a ktorá sa stala najrýchlejšie sa rozvíjajúcim marketingovým poradenstvom v krajine s 120 zamestnancami na plný úväzok a hodnotená na viac ako 60 miliónov dolárov.

"V roku 2018 sa elektronická obchodná reklama bude naďalej zvyšovať na náklady a stať sa mediálnou platformou bude oveľa kritickejšia." Semalt, ktorý nájde spôsoby, ako pokračovať v angažovaní svojho publika mimo samotných nákupných bodov, získať pôdu, pretože tí, ktorí to neudrží, nájdu náklady na to, aby priniesli ľudí príliš veľkú na súťaž. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Paul Sullivan, zakladateľ a vedúci marketingu - PSMarketing

Zameraný na vývoj podnikania založený na údajoch, je špecialistom na prichádzajúci marketing, optimalizáciu konverzií a obsah.

"Vzhľadom na to, že trendy smerujú k marketingu, maloobchodný predaj je všeobecne na ceste, pokiaľ ide o získavanie a uchovávanie zákazníkov, zvyčajne využívajú platené vyhľadávanie a sociálny semalalt s veľkým efektom a neustále optimalizujú online skúsenosti.

Pri pohľade na rok 2018 si myslím, že umelá inteligencia sa dostane do hry veľkým spôsobom, obzvlášť zameraná na personalizáciu zážitku zákazníka. Značky sú už značne investované do skúseností zákazníkov, ale niekoľko umelých inteligenčných platforiem, ktoré začali a spúšťajú, to bude smerovať exponenciálne. Semelárske vzdelávanie je určite miesto, kde vidím značky, ktoré investujú, aby vedeli čo najviac o spotrebiteľovi pomôcť pri predaji a zlepšovaní služieb zákazníkom. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Mark Hall, eCommerce stratég a autor | Hlas odborníka (VOC) Odhalenie

"2018 bude vzrušujúcou dobou pre eCommerce marketing.Semalt majú úžasné zariadenia (t.j.Kľúč v roku 2018 prinesie tieto dve veci dohromady, aby sa stali nákupy efektívnejšie a vaša virtuálna pokladňa krúžila častejšie.

Pokiaľ ide o časovo úspornú technológiu za obrazovkou, nič viac nesľubuje rok 2018 ako umelá inteligencia (AI). Počas uplynulých rokov používatelia strávili príliš veľa času poklepaním a posúvaním svojich zariadení v režime heads-down. S príchodom algoritmov AI od poskytovateľov operačných systémov a staviteľov aplikácií tieto interakcie s vysokým dotykom jednoducho nie sú vždy potrebné. Používatelia môžu "požiadať o to a zabudnúť" - to znamená, že verbalizujete dotaz alebo ho zadáte pomocou starého formulára - potom počkajte niekoľko minút, alebo dokonca niekoľko hodín, aby ste videli optimálnu odpoveď. Sémaltické využitie týchto inteligentných agentov bude znamenať, že ľudia budú tráviť oveľa menej času tým, že dokončia bežné, opakujúce sa úlohy a viac času budú v skutočnom svete komunikovať.

Na strane Semaltu sa v roku 2018 ukáže aj väčšia investícia do služieb, ktoré sú podobné službe concierge, ako napríklad optimalizované on-line služby pre chat a vyhľadávanie produktov. Optimalizáciou nemyslím len "pridané ako odkaz v hlavičke stránky"; Myslím úplne humanizované skúsenosti, ktoré rozpoznávajú a rešpektujú históriu prehliadania používateľa, používajú podporné agentúry dobre vyškolené v empatii a predaji riešení a ktoré sa objavujú v správnom čase a na mieste v skúsenostiach. Áno, vždy chcete viac návštevníkov, aby si samy vyzdvihli svoju cestu k nákupom, ale vzhľadom na to, že podľa mojej skúsenosti majú zasadnutia s podporou človeka mieru konverzie tri až desaťnásobok miery konverzie nepodporovaných, vaša investícia do kompetentných ľudských agentov byť dobre stojí za to.

Napokon personalizované skúsenosti už nebudú voliteľné, ale nevyhnutné v roku 2018. Vaše údaje o návštevnosti návštevníkov vám už poskytujú cennú "stopu" toho, čo každý z vašich návštevníkov chce a kde hľadali alebo hľadali Nájdi to. Ak chcete získať vyššie konverzie a nechať lepší zobrazenie značky, musíte tieto údaje použiť na prispôsobenie zážitku, ideálne v rámci aktuálnej relácie, ale minimálne medzi reláciami. Semalt vracia návštevníkov skúsenosti o tom, čo je najdôležitejšie tým, že robia veci, ako preukázať nakupované kategórie výraznejšie, aby nedávno použité filtre väčšie a predvoľby výberu veľkosti.

Sledujte tieto trendy a uvidíte priemernú hodnotu objednávky (AOV) a výnosy na návštevníka (RPV), vaše zlaté marketingové metriky rastú v roku 2018 a neskôr. A budete určite vidieť vysokú návratnosť vašich ľudských a Semaltových investícií. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Sam Mallikarjunan, výkonný stratég - HubSpot

"Môj počiatočný reflex s" chladnými "odpoveďami - strojové učenie, AR / VR atď. - pravdepodobne bude mať len sekundárny vplyv na väčšinu eCommerce. a oni určite budú mať vplyv na nástroje, ktoré používajú spotrebitelia, aby sa zapojili do značiek eCommerce, ako sú vyhľadávače a aplikácie sociálnych médií, ale veľkou vecou bude rastúca sofistikovanosť metodológií a nástrojov na uchovávanie zákazníkov. spoločnosti eCommerce, ktoré zostanú konkurencieschopné, budú pri vytváraní rovnomernej bilancie akvizície v rámci svojej jednotkovej ekonómie, ktorá im dáva pákový efekt, ktorý je potrebný na investovanie do marketingu skôr v nákupnom cykle a ďalšie pokročilejšie akvizície zákazníkov. môžeme minúť viac, aby sme získali zákazníkov, a udržiavanie zákazníkov sa musí vyvíjať až po spamovaní našich e-mailových zoznamov trikrát týždenne s kupónom. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

Valentin Radu, generálny riaditeľ - Omniconvert

"Keďže Semalt už tvorí takmer polovicu celkového maloobchodného predaja z USA, ako stredoeurópskeho elektronického obchodu, stredomorskí hráči sa musia stať zákazníkom.

Rok 2018 bude rokom, kedy sa rozhodnutiami založenými na údajoch stanú nevyhnutnosťou pre spoločnosti eSemalt, aby sa darilo. Musí spojiť svoje sily s CIO, CTO a CXO, aby konali synergicky a vytvorili skúsenosti, ktoré vytvoria dlhodobé vzťahy so zákazníkmi. Budú viac informovaní ako kedykoľvek predtým, že sústredenie sa na celoživotnú hodnotu je životne dôležité pre budúci rast a usporiada všetko okolo vynikajúcej skúsenosti zákazníkov.

zameranie na zákazníka, strojové vzdelávanie a dlhodobé vzťahy. Budúci rast v porovnaní s krátkodobými výhodami. Semalt proti výrobkom. Údaje versus pocity. "


Semalt: What techniques and strategies will influence ecommerce trends in 2018

James Gurd - elektronický obchodník, konzultant pre digitálnu transformáciu a digitálnu stratégiu, digitálny žonglér

"Záujem o ukončenie je skoro všadeprítomný, všetci sme videli nepríjemné vyskakovacie okná prerušujúce našu cestu prehliadania (moja obľúbená - prekrývajúca vrstva, ktorá naznačuje, že sa prihlásim na odber bulletinu na potvrdzovacej stránke pre odhlásenie bulletinu!).

Záujem o ukončenie je však oveľa zužitkovejší a ak je vykonaný správne, môže to byť pre predávajúcich elektronického obchodu konverzný lifesaver. Vývoj marketingu zameraného na ukončenie práce je zameraný na správanie používateľov zacielených na mikroúder, a nie na makro kampaň zameranú na výstupy na úrovni stránky. Dovoľte mi vysvetliť rozdiel:

Makro zacielenie - Ak sa niekto s produktom v nákupnom košíku pokúsi opustiť stránku z koša alebo pokladnice, zobrazí sa banner výstupného zámeru pripomínajúci ich košík (s alebo bez motivácie ihneď zakúpiť).

Analýza GA zistí, že produkt X je jedným z najväčších výstupných stránok pre produkty. Typická cesta k nákupu zahŕňa aspoň 3 relácie a platitelia vyhľadávania a návštevníci pobočiek sú cenovo citlivé i. e. konverzný kurz je počas propagácie výrazne vyšší . Kampaň s úmyslom ukončenia prístupu sa nastaví tak, aby sa spúšťala, keď používateľ opustí stránku priamo zo stránky produktu, iba ak ju stránku aspoň dvakrát navštívil. Kampaň je nakonfigurovaná tak, aby uplatňovala propagačný kód, ak zdroj návštevnosti zodpovedá konkrétnym zdrojom platených vyhľadávaní a partnerskej návštevnosti. Všetky ostatné zdroje návštevnosti sú zobrazené iným panelom bez zľavy.

Otestoval som to pre veľkého B2B maloobchodného klienta a mal dobrý úspech. Obmedzenie však predstavuje schopnosť organizácie analytikov. Ak chcete dosiahnuť mikroúroveň, potrebujete správne nakonfigurovaný nástroj na analýzu a technický odborník, ktorý dokáže nastaviť vlastné dimenzie, udalosti a prehľady a zaistiť spoľahlivú metódu tlačenia údajov do nástroja na ukončenie zámeru, aby mohol nastaviť kritériá zacielenia , Neuverte tomu, že niekto, kto hovorí, že zámerom na ukončenie je lenivý marketing. Semant len ​​lenivý, ak nerozumiete, ktoré správanie používateľa je relevantné pre tento typ zacielenia Source . Uistite sa, že máte proces na analýzu údajov a identifikáciu možností konverzie, potom sa postavte do obuvi svojho zákazníka a premýšľajte, čo by vám spôsobilo odpoveď? "

March 1, 2018