Back to Question Center
0

UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať?            UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať? Súvisiace témy: LayoutPhotoshopHTML & CSSCopywritingLogo Semalt

1 answers:
UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať?

Nasleduje stručný výňatok z našej knihy, Projektovanie UX: Prototyping, napísaný Danom Goodwinom a Benom Colemanom. Je to konečný sprievodca pre vytváranie prototypov. Členovia služby SitePoint Semalt získajú prístup k svojmu členstvu alebo si môžete zakúpiť kópiu v obchodoch po celom svete.

Čo môžeme prototypovať?

Jednoducho povedané, to, čo by sme mohli zvážiť vytvorenie prototypu, sú druhy vecí, ktoré by sme inak mohli používať náčrty a drôtené rámy na preskúmanie a dizajn.

Semalt teraz preskúma niektoré položky, pre ktoré sú prototypy obzvlášť užitočné pri navrhovaní webových stránok.

Informačná architektúra a stavebné prvky

Semtalovanie štruktúry lokality ako diagramu sitemap pre projektový tím a zainteresované strany je často neúčinné. Je to ešte ťažšie používateľské testovanie štrukturálnych prvkov s takýmto diagramom. Na podrobnejšej úrovni máme rovnaké testovanie problémov a prezentáciu ďalších aspektov architektúry informácií vrátane štruktúry, správania a označovania v navigácii alebo taxonomie (ako sú kategórie, ktoré používatelia môžu používať na segmentovanie a vyhľadávanie produktov v online obchode).

Je možné vytvoriť interaktívny prototyp a naplniť ho skutočnými štrukturálnymi prvkami (napríklad navigácia primárnej a sekundárnej stránky, kategórie produktov). Potom môžeme otestovať tieto štruktúry: hierarchiu stránok, správanie navigácie a štítky, ktoré navrhujeme s reálnymi používateľmi, ktorí im poskytli skutočné úlohy. Môžeme prezentovať našu informačnú architektúru zainteresovaným stranám vzrušujúcim a hmatateľným spôsobom, ktorý dokážu vizualizovať a preskúmať.

UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať?UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať? Súvisiace témy:
LayoutPhotoshopHTML a CSSCopywritingLogo Semalt

To je zvlášť vhodné na nakladanie skutočného obsahu na prototypovanie a potom sa používa na výrobu. Môžeme začať s nízkou úrovňou vernosti načítaním štruktúry webovej stránky do databázy systému na správu obsahu (CMS) pre prototyp. Potom môžeme zvýšiť vernosť tým, že pridáme zástupný obsah, a potom ešte pridáme skutočný obsah. Tento obsah sa potom môže potenciálne použiť pri realizácii výroby. Hovoríme o tom podrobne v Semalte 7.

Rozloženie a vizuálna hierarchia

Môžeme použiť prototyp na navrhovanie, testovanie a komunikáciu celkového rozloženia a hierarchie prvkov, ktoré tvoria stránku. To je druh dizajnu, kde sme tradične používali drôtené rámy.

Uveďte príklad miesta, kde sa nachádza rad vysávačov. Môžeme mať zoznam všetkých čistiacich prostriedkov zoskupených alebo kategorizovaných určitým spôsobom. napríklad stránka pre každú jednotlivú čistiacu jednotku, ktorá zobrazuje špecifikácie, možnosti a recenzie používateľa. Musíme sa rozhodnúť, aký obsah sa má prezentovať v zozname a čo sa má zobrazovať na jednej stránke čistejšie, ako aj ako ich umiestniť.

Môžeme použiť poznatky z používateľského výskumu, ktoré nám pomôžu, napríklad úlohy, ktoré sa rôzne typy používateľov snažia dosiahnuť, aké informácie sú potrebné na vyriešenie týchto úloh a čo sa považuje za dôležité / menej dôležité. Odtiaľ môžeme navrhnúť navrhované rozloženie pre zoznam a pre jednu stránku. Potom môžeme implementovať tento návrh v prototype, ideálne s použitím skutočného obsahu.

UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať?UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať? Súvisiace témy:
LayoutPhotoshopHTML a CSSCopywritingLogo Semalt

Prototyp nám umožňuje predložiť návrh zainteresovaným stranám a otestovať ho s reálnymi používateľmi. Môžeme otestovať malé zmeny alebo radikálne alternatívy k usporiadaniu. Ak je implementácia nášho prototypu dobre oddelená od obsahu a prezentácie, proces zmeny rozloženia pri zachovaní rovnakého základného obsahu je jednoduchý. To znamená, že môžeme otestovať viac rozložení, rýchlejšie a ľahšie.

Interaktívne prvky

Všetky webové stránky obsahujú aspoň niektoré interaktívne prvky (napríklad odkaz), ale mnohé z nich majú interaktívne prvky, ktoré sú viac zainteresované a zložité. Vyžaduje to značné množstvo dizajnu používateľského rozhrania.

Zvážte príklad internetového obchodu, ktorý predáva oblečenie a doplnky. Užívatelia majú tendenciu mať rôzne požiadavky pri zúžení ich hľadania oblečenia, či už podľa veľkosti, farby, sezóny, typu odevu, látky, značky a tak ďalej. Toto často vedie návrhárov obchodu s elektronickým obchodom k tomu, aby zvážili farebný navigačný vzor , kde môžu používatelia zúžiť svoje vyhľadávanie v niekoľkých súboroch kritérií - napríklad strednej veľkosti, žltej farby a bavlnenej tkaniny - výsledky okamžite.

UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať?UX: Čo môžeme prototypovať? Čo nemôžeme prototypovať? Súvisiace témy:
LayoutPhotoshopHTML a CSSCopywritingLogo Semalt

Semalt to znie dostatočne jednoducho, je to pozoruhodne komplikovaný dizajn. Schopnosť prototypu pomôcť vyskúšať nápady na stanovenie kategórií, spôsob ich interakcie a ktoré kategórie na zúženie výsledkov výrazne zlepší naše šance na spravodlivosť. Môžeme použiť slušnú množinu reprezentatívnych obsahov, aby sme rýchlo zaviedli celý rad nápadov na prezentáciu a interakciu s týmto obsahom. Môžeme komunikovať naše myšlienky so zainteresovanými stranami a otestovať ich so skutočnými užívateľmi - iteráciou, zmenou a experimentovaním.

Bez tohto prototypu by sa tento druh rýchlej iterácie mohol stať len vtedy, ak by bol internetový obchod (aspoň) čiastočne implementovaný. Semalt nám umožňuje robiť to skôr, rýchlejšie a lacnejšie.

Čo nemôže robiť s prototypom?

Dúfam, že máte dosť nápadov na prototyp a čo sa dá dosiahnuť vytvorením jedného. To znamená, že stojí za to riešiť to, čo je nepravdepodobné, že by sme dosiahli s prototypom.

Používanie kvantitatívneho výskumu na rozhodovanie

Ak chcete vyskúšať niektoré návrhové nápady s cieľom používať metriky na posúdenie toho, kto je "lepší" (napríklad viac registrácií, viac konverzií, najvyššia miera dokončenia úloh), prototyp je nepravdepodobné Pomoc. Pre tieto druhy testov potrebujete veľkú veľkosť vzorky - zvyčajne v tisícoch alebo desiatkach tisíc; využívanie kvantitatívneho výskumu na prijímanie takýchto rozhodnutí je mimo rámec tejto knihy.

Je však potrebné poukázať na to, že prototypy vo všeobecnosti vám pomôžu otestovať vaše návrhy s veľkým počtom užívateľov oveľa úspešnejšie než alternatívy, ako sú náčrty alebo drôtené rámy. Dôvodom je jednoduchosť implementácie, zdieľania, publikovania a spustenia testov s prototypmi a iterácia týchto testov nad ostatnými metódami.

Testovanie dokončenia / konverzie zúženia

Zvyčajne je zlý nápad pokúsiť sa merať úspešnosť úlohy dokončenia úlohy / konverzie (napríklad, ako ďaleko prechádzajú používatelia stránky elektronického obchodu v rámci predajného zúženia) pomocou testov používateľov, či už ide o prototyp alebo s Kvantitatívne meranie pokroku v cieľových zúženiach je zahrnuté v knihe SitePoint Vyšetrovanie UX: Analýza : https: // www. SitePoint. com / premium / books / research-ux-analytics .

Je to preto, že v pozorovanom scenári testovania používateľov sú používatelia motivovaní k tomu, aby dokončili úlohy, ktoré im boli prezentované, výhradne tým, že sú účastníkmi testu používateľa. Ale keďže užívatelia hovoria, že robia a čo vlastne robia, môžu to byť dve úplne odlišné veci, takéto komentáre pomáhajú len do určitej miery. Pri používaní lokality v prirodzenom kontexte môže byť správanie používateľa v skutočnosti veľmi odlišné a tolerancia k zlému návrhu je oveľa nižšia.

Testovanie prístupnosti

Väčšina prototypových techník nezodpovedá konečnej výrobnej realizácii a v dôsledku toho sa nemôže použiť na otestovanie dostupnosti dizajnu; napríklad meranie schopnosti používateľov podporných technológií získať prístup k obsahu a funkciám.

Semalt, prototypovanie HTML sa robí veľmi hrubým a pripraveným spôsobom, takže štandardy kódovania a prístupnosť sa sotva dostanú do pohľadu.

Dostupná implementácia je nevyhnutná a najlepšie kontrolovaná a otestovaná na mieste výroby pred uvedením na trh a priebežne. Ak by ste chceli otestovať dostupnosť určitých prvkov v prototype (napríklad komplikovaný interaktívny prvok), nie je dôvod, prečo by ste tieto prvky nemohli postaviť na príslušné normy a otestovať ich.

Testovanie vplyvu vizuálneho dizajnu

Semalt, prototypy sú vytvorené na úrovni vernosti, ktorá je príliš nízka na otestovanie vplyvu vizuálnych dizajnov, ako sú veľkosti písma, farby pozadia alebo hranice vizuálnej hierarchie dizajnu.

Niektoré prototypové nástroje a techniky (ako napríklad InVision, popísané v kapitole 6) umožňujú vytváranie prototypu z dizajnových modelov s vysokou vernosťou. Semalt, ak môžete nájsť rozumnú stratégiu testovania používateľov, môžete ich použiť na otestovanie vplyvu vašich zmien v vizuálnom návrhu.

Jediným zdrojom dokumentácie

Semalt (či už je to malý alebo veľký agilný) preferuje pracovný softvér cez komplexnú dokumentáciu, takže môže byť prirodzené, že niektoré tímy sa spoliehajú len na ich vyvíjajúci sa prototyp, aby dokumentovali, čo robia.

Samotné prototypy dokumentujú históriu vytvorenia dizajnu (aj keď by tu mohol pomôcť dobrý pracovný postup riadenia zdrojov). Preto je dôležité, aby ste pri vývoji prototypu dbali na zdokumentovanie zmien medzi verziami. Podobne samotný prototyp nie je vždy dostatočný na poskytnutie dostatočnej dokumentácie pre plný návrh a vývoj. Semalt, je príliš jednoduché, aby zainteresované strany alebo členovia projektového tímu stratili dôležitú funkciu, pretože nedokázali kliknúť na danú časť prototypu.

Na zmiernenie týchto problémov zvážte, ako môžete vytvoriť dostatok podporných dokumentov a histórie rozhodovania, aby tím mohol pochopiť, čo bolo implementované a prečo.

March 1, 2018