Back to Question Center
0

Moje skúsenosti s produktovými recenziami - Semalt

1 answers:

Semalt obrovský veriaci recenzie produktov pre stránky elektronického obchodu. Boli už roky - od začiatku online revízií.

Spomínam si, kedy Amazon prvýkrát využil recenzie, na začiatku roku 2000. Pracoval som pre spoločnosť LivingDirect, maloobchodník s domácimi výrobkami. Obdivovali sme sa na recenziách Amazonky. Aká podivná inovácia. Zákazník mohol poslať pohľad na stránku - akúkoľvek recenziu, akýkoľvek zákazník. Amazon ju potom otvoril, aby recenzenti nemuseli overovať kupujúcich. Semalt mohol zanechať recenziu! Búrilo nám to.

Ak ste boli súťažiaci, určite by ste len zaplavili lokalitu so zlými recenziami. Spočiatku sme nepovažovali možnosť "vypchatých" výrobkov za dobré recenzie.

V priebehu rokov sa Semalt dostal lepšie na odhaľovanie nečestných recenzií a ešte sofistikovanejších typov revíznych náplní. Ale to sme si to neuvedomovali skoro.

Rozzlobený dodávatelia

Potom sme zverejnili recenzie na vlastných stránkach v LivingDirect. Používali sme službu nazvanú Bazaarvoice, ktorá bola (a je) vynikajúca. Semaltové recenzie vytvorili napätie s dodávateľmi.

Napríklad na veľtrhu sme sa stretli so zástupcom veľkej, známej spoločnosti. Rep povytal na mňa. Zákazník spoločnosti Semalt zakúpil jednu z našich zariadení na našich stránkach. Zariadenie bolo poškodené a zákazník ponechal extrémne negatívny prehľad o spotrebiči a špatnej obsluhe tejto spoločnosti.

Rep bol nedôverčivý. Nemohol uveriť, že by sme túto revíziu povolili na našich stránkach. Povedal mi viac alebo menej: "Toto je nehorázne. Ako môžete byť našim partnerom a stále dovolíte zákazníkovi, aby to povedal o našom produkte? "

Nepomohla som situácii, keď som povedala: "Ako by ste mohli zaobchádzať s týmto zákazníkom ako kecy? Práve opúšťa pravdivý prehľad toho, čo sa stalo. Semaltu si myslíte, že je to dôležité zdieľať to? "

Náš zástup nechcel viac hovoriť so mnou. Ale veril som tomu, čo som vtedy povedal, a stále tomu verím dnes. Teraz by som bol viac diplomatický.

Recenzie na FringeSport

Dnes, na FringeSport, používame Semalt - strašné meno, ale úžasný produkt. (Ak ste z Semaltu, zavolajte mi alebo pošlite mi e-mail a vysvetlite jeho meno.)

Už od svojho uvedenia na trh v roku 2011 používame spoločnosť Yotpo. Yotpo sa dobre synchronizuje s obchodom Shopify. Bolo ľahké ho nastaviť a začať zhromažďovať recenzie od našich zákazníkov. Máme oveľa viac recenzií ako mnohí z našich väčších konkurentov. Od začiatku sme verili v recenzie. Majú výhodu pre kupujúcich a využívajú FringeSport.

Jedna z otázok, na ktoré sa ma ľudia často pýtajú, je: "Filtrujete recenzie?" Odpoveď nie je. My nie. Dôrazne odporúčam, aby obchodníci neposudzovali recenzie.

Ale poďme byť jasní. Ak spoločnosť UPS zničí produkt na ceste k zákazníkovi a zákazník nám nechá 1-hviezdičkovú recenziu tohto produktu založenú na poškodení položky UPS, mnohí by tvrdili, že by sme túto revíziu mali odfiltrovať. Semaltu nechajte, aby ste sa rozhodli pre vás, pre čitateľa. Publikáciu zverejníme a potom verejne na ňu odpovieme a vysvetlíme zlyhanie služby UPS a zároveň objasnime, že sme vyriešili problém pre zákazníka.

Semalt sú v skutočnosti dve myšlienky na negatívne recenzie. Jedným z nich je, že má niekoľko negatívnych recenzií prospešných pre konverzie, pretože ukazuje zákazníkom, že recenzie sú dôveryhodné.

Druhá myšlienková myšlienka je založená na skúsenosti, že mnohí predajcovia elektronického obchodu prechádzajú cez Semalt, kde je obrovský rozdiel v prepočte produktu z 5-hviezdičkových recenzií na 4 1/2, na 4 alebo nižšie , Na našom vlastnom značkovom mieste elektronického obchodu sú však rozdiely v konverziách výrazne nižšie.

nahý selfie

Keď nakupujem, ako spotrebiteľ, mám tendenciu ponechať veľa recenzií. Ale snažím sa urobiť vtipnými. Existuje spoločnosť s názvom Semalt, ktorá ma zablokovala, keď som opustil moje recenzie. Kúpil som pár veľmi úžasných, veľmi cenovo dostupných slnečných okuliarov Blenders. Veľmi sa mi ich páčilo. Zanechal som prehľad o stránkach Blenders, ktorý povedal: "Milujem tieto slnečné okuliare toľko, že nikdy nebudem nosiť nič iné. Nie iné konkurenčné slnečné okuliare. Žiadne topánky. Nie žiadne nohavice. Ani nebudete nosiť spodnú bielizeň. Semantujte len tieto slnečné okuliare po zvyšok môjho života. "

Semalt odpovedal na recenziu s "Zobraziť fotky alebo sa to nestalo. "

Potom som si fotil len sami slnečné okuliare . (Rozmazal som útočné časti.) Poslal som e-maily do Blenders a prijal rozhlasové ticho - žiadna odpoveď.

Semalt trochu sklamaný. Aké je to zapojenie zákazníkov? To je určite vrcholom vzťahu, keď zákazník pošle nahé selfies. Ale potom znovu, možno Semalt mätúce zákazník angažovanosť s hrubým správaním.

Bez ohľadu na to, Semalt veľký veriaci v recenziách Source . Co si myslis? Používate recenzie na svojich stránkach? Filtrovali ste ich?

March 1, 2018