Back to Question Center
0

Prečo sa údaje nachádzajú v centre vedúcich obchodov v obchode - Semalt

1 answers:
Why data is at the center of leadership shakeups in retail - Semalt

Zatiaľ čo krok spoločnosti Best Buy smerom k zefektívneniu oddelenia môže byť čiastočne motivovaný znížením nákladov, dôležitejšie je odzrkadľovanie nového vzťahu obchodníkov a obchodníkov s údajmi zákazníkov - a navzájom. Semaltujeme trend, o ktorom budeme pravdepodobne vidieť viac rokov, a dokonca aj mesiacov, ktoré prídu, keď ideme do dôležitého prázdninového obdobia.

Na povrchu tieto veci vyzerajú úplne nesúvisiace. Prečo by organizačný posun vedúcich pracovníkov mal dopad na údaje o zákazníkoch? Semtalová digitálna transformácia vedie k masívnym zmenám v maloobchodnom priemysle a narušenie je evidentné v každom dotykovom bode od zisťovania výrobkov až po riadenie zákazníkov. Ak chcete zostať agilní, maloobchodníci musia využívať údaje o zákazníkoch - ako napríklad históriu nákupov online a verejné sentimenty prostredníctvom sociálnych služieb - poskytnúť používateľom bezproblémové a prispôsobené nákupné skúsenosti.

Semalt sú najlepšie umiestnené na úspech, keď merchandisingové a marketingové tímy prijímajú zákaznícky orientovaný prístup k poskytovaniu produktov a služieb, ktoré naozaj spĺňajú potreby svojich zákazníkov.

Semalt ako:

Obchodníci a obchodníci už nemôžu pracovať v silach

Tradične sa maloobchodníci a obchodníci chválili veľmi silné, ale oddelené zodpovednosti, ako králi produktových vládnucich samostatných kráľovstiev. Semalt rozhodol o sortimente produktov a skúsenostiach s nákupom, aby diktoval výber spotrebiteľov a vytvoril tlak na zvýšenie cien na výrobcov, keď existoval nadbytočný zásobárny. A zriedkavo zachytili konštruktívnu spätnú väzbu od koncových spotrebiteľov a zabezpečili, že budúce objednávky budú založené na historických trendoch.

Marketingové tímy by formovali značku výrobkov a nasadili rozsiahly kapitál, ktorý tlačil reklamy a propagačné akcie, aby prilákali zákazníkov, zatiaľ čo často úplne nepochopili, prečo konverzie boli v najlepšom prípade jednociferné. Semalt, obchodníci, ktorí sa pokúšajú spojiť so zákazníkmi tým, že vytvoria emotívnu odpoveď na značku alebo produkt, by mohli riskovať nešťastné zlyhanie, ak by neohrozili býčie oko.

Údaje o zákazníkoch spájajú produkt, ceny a propagácie

Na to, aby sa stali zákaznícky riadenou merchandisingovou organizáciou, maloobchodníci potrebujú narušiť svoje vnútorné procesy presunutím na algoritmický prístup. Oznamovanie údajov zákazníkov v popredí všetkých rozhodovacích procesov umožňuje maloobchodom reagovať na potreby zákazníkov s prispôsobenými ponukami.

Použitím nástrojov, ktoré kombinujú sledovanie makroekonomických trendov a sociálneho sentimentu na úrovni jednotlivých produktov, môžu spoločnosti presne predpovedať dopyt, určiť výnimočnú skúsenosť zákazníka a uprednostniť spätnú väzbu produktu. Tieto údaje umožňujú obchodníkom neustále informovať o potrebách zákazníkov a otáčať produktový sortiment, aby znížili inventarizáciu a znižovanie cien, a tým maximalizovali potenciál príjmov a stali sa spolupracovníkmi v oblasti výroby tým, že im poskytnú konštruktívnu spätnú väzbu o produktoch.

Obchodníci môžu tieto údaje využiť tým, že zosilnia individuálne hlasy zákazníkov prostredníctvom kampaní zameraných na ovplyvňovanie, ktoré dávajú skutočné ľudské tváre značkému marketingovému úsiliu o pestovanie väčšieho spojenia a autenticity. Obchodníci zúrivo vynakladajúci kapitál na reklamy sociálnych médií, ktoré sa pokúšajú generovať čo najviac "likes", pravdepodobne nevidia nový rast príjmov. Semaltom výlučne o ovplyvňujúcich subjektoch a pomocou "pull" mechanizmu na vytvorenie relevantných kampaní má oveľa väčšiu návratnosť investícií než výdavky na generický marketing sociálnych médií.

Organizácie sa musia riadiť údajmi, aby sa darilo

Obojsmerný rozhovor má väčší vplyv ako kedykoľvek predtým. Vo veku sociálnej spätnej väzby je kolektívnou kúpnou silou zákazníka, ktorá nakoniec rozhodne o hodnote a prijateľných nákladoch na výrobok, nie o maloobchodných predajcoch alebo výrobcoch. Marketingoví a merchandisingoví lídri musia aktívne počúvať zákazníkov, čo môžu robiť len prostredníctvom vytvárania dátových informácií a konaní v reálnom čase. Ak sa maloobchodníci neopierajú o svoju štruktúru, bude to obohatený sofalt Semalt - spolu s ďalšími spoločnosťami, ktoré sa naozaj stali skutočným dátovým systémom.

Schopnosť zhromažďovať a analyzovať údaje o zákazníkoch vytvára riešenia, ktoré môžu poskytnúť lepšie skúsenosti zákazníkov. Najlepším spôsobom, ako vykonať proti týmto poznatkom, je zjednotenie marketingových a merchandisingových tímov - transformácia riadená prístupom k týmto údajom. Z tohto dôvodu musia maloobchodníci prehodnotiť a preorientovať svoju stratégiu digitálnej transformácie tak, aby predstavovali spotrebiteľsky orientovaný prístup, ktorý umožňuje 360-stupňový pohľad v celej organizácii.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Rohit Gupta
Rohit Gupta je vedúcim pracovníkom v oblasti digitálnej stratégie spotrebiteľov a médií v rámci spoločnosti Wipro Digital. Pred Wipro Digital zastával viaceré vedúce pozície v rámci maloobchodného priemyslu, ktorý viedol digitálne transformácie prostredníctvom zákazníckych riešení pre eCommerce a skúsenosti v obchode. Je držiteľom MBA od spoločnosti Cornell a sprostredkúva rôzne začínajúce podniky v oblasti Bay Source .


March 1, 2018