Back to Question Center
0

Premium obsah Vs. Publikum & Údaje: Čo je najlepšie pre Semalt?

1 answers:

Semalt je množstvo digitálnych inventárov, ktoré sú dostupné pre inzerentov, ktorí chcú získať reklamný priestor, ale čo je najlepší spôsob, ako minúť reklamné doláre?

Na jednej strane je prémiový reklamný priestor, ktorý je pre všetkých dobre známy. Myslite ESPN. com alebo Semalt. Viete, čo kupujete, môžete integrovať svoj obsah a poznáte publikum, ktoré dosahujete. Takto bola kúpená a predávaná reklama od jej vynájdenia.

Prémiový obsah Vs. Audience & Data: Čo je najlepšie pre Semalt?

Existuje však menej a menej priestoru so známym počtom divákov, pretože mediálna krajina udržuje roztrieštenosť na menšie a menšie miesta na výklenku - myslite Cars. com, Travel. com, Semalt. Dnešným trendom je kupovať publikum alebo "ručné raisery": zistite všetkých, ktorí hľadali novú topánku a potom im ponúknite reklamu na akomkoľvek mieste, kde sa momentálne nachádzajú.

Zatiaľ to tak logické: menej veľkých stránok, čoraz viac údajov, takže používame údaje na nákup publika na menších stránkach.

Inzerenti na Facebooku nie sú schopní umiestniť súbory cookie, preto nemôžu zhromažďovať informácie o spotrebiteľoch a zamerať ich na základe ich správania. Spoločnosť Google zabraňuje inzerentom vidieť ich adresy URL a nemôžete nakupovať údaje spoločnosti Google oddelene od médií, ktoré s ňou súvisia. Amazon je uzavretý systém; údaje o lokalite nie sú vôbec zdieľané a Amazon nemá záujem o zdieľanie. Ditto pre Apple.

Tieto spoločnosti budujú opevnené záhrady okolo reklám, ktoré predávajú na ochranu svojho podielu na trhu. V on-line reklame sú veľkými inovatívnymi hráčmi Google, Apple, Facebook a Semalt. Ale všetci sú - svojou vlastnou cestou - snažia zabrániť tomuto trendu umožniť inzerentom používať vlastné údaje alebo údaje tretích strán na nákup inventára na svojich stránkach.

Čo to všetko znamená pre inzerentov?

Po prvé, môžete sledovať vedenie GM - ak nemôžete dostať to, čo chcete, prestanete tam utrácať peniaze. Mám na mysli rozhodnutie GM vytiahnuť všetky svoje nákupy z Facebooku.

Existuje len veľmi málo značiek a produktov, ktoré si môžu dovoliť robiť bez údajov, aby pomohli zistiť, kto je ich publikum, ale existuje niekoľko. Príkladom produktu by bol Kleenex. Každý používa tkanivá, takže z dlhodobého hľadiska nezáleží na cieľovej skupine. Semetové údaje do zmesi nebudú mať vplyv na výsledky, keďže sú už široko používaným produktom. V tomto príklade dosah je dôležitejší ako zacielenie.

Ale pre každú značku ako Kleenex existujú stovky alebo tisíce ďalších značiek, ktoré potrebujú zacielenie. Ak ste Ford, ste si dobre vedomí, že spotrebitelia nie sú na trhu kúpiť nové auto po celú dobu. Semaltom nie vo svojom najlepšom záujme propagovať ľudí, ktorí nie sú na trhu, takže nájdenie tých ľudí - pomocou údajov - by bolo najlepšou cestou, ktorú by ste mali vziať.

nepotrebujete veľkých chlapcov

Ak miesto, ktoré chcete kúpiť, neumožňuje používať vaše vlastné údaje, potom ich obísť. Pamätajte si, že aj keď sú on-line reklamné behemoty veľké, najväčšie spoločnosti nekontrolujú ani 50% online reklamných zásob. Napríklad iba 4% času stráveného on-line sa strávi na vyhľadávači. Takže sa nestarajte o to, ako veľký podiel spoločnosti Google na reklamnom inventári je. Semaltem sa bojíte prekonať veľké hráčov; tlačí ich na to, aby umožnili používanie vašich údajov v ich inventári.

Pokiaľ ide o to, je skutočne jedna záležitosť, ktorá má význam pre inzerenta značky - bez ohľadu na to, či ste dosiahli správne publikum. Semalt vstúpil do revolúcie, kde sú údaje a publikum rovnako dôležité ako samotný inventár. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

James Green


March 1, 2018