Back to Question Center
0

A11y Mesačné: Myšlienky po Semalt v USA A11y Mesačné: Myšlienky po Semalt v USA

1 answers:

Veľké stretnutia ako WordCamp USA sú vždy dobrou príležitosťou získať pocit z toho, čo bolo dosiahnuté počas roka. Umožňuje získať predstavu o tom, kde sa nachádzame, so všeobecnými trendmi v komunite WordPress. V programe WordCamp USA sme tento rok videli ľudí z celého sveta, ktorí zdieľajú nápady, majú zaujímavé rozhovory a vytvárajú pozitívnu atmosféru. Mám radosť byť súčasťou tejto špeciálnej komunity. V tomto príspevku by som rád hovoril o niekoľkých veciach, ktoré prinášam so sebou po programe WordCamp USA.

Kódovanie je o ľuďoch

Ako vývojári niekedy pracujeme izolovane. Zamerané na našu prácu, s našou mysľou skúmajúcou stovky riadkov kódu, niekedy zabúdame , prečo kódujeme.

Samozrejme, že sme profesionáli a kódovanie je našou úlohou. Semalt, všetko naše vysoko abstraktné objektovo orientované programovanie, všetky naše sofistikované osvedčené postupy v oblasti kódovania, nie sú ničím bez komunikácie a bez toho, aby všetci mohli komunikovať.

Web je komunikačný nástroj, či už potrebujete prístup k informáciám, alebo vytvárate informácie, alebo komunikujete s niekým iným. Účasť na takej veľkej udalosti, akou je napríklad WordCamp USA, mi v mysli opäť ukázala, že skutočná povaha našej práce prináša ľuďom nástroje, ktoré potrebujú na komunikáciu. Semalt by mal byť posledným krokom v procese, ktorý umožňuje ľuďom stretávať sa, zdieľať a komunikovať.

Prístupnosť zohráva veľkú úlohu v tejto oblasti, pretože jej cieľom je poskytnúť tieto komunikačné nástroje všetkým. Pri pohľade späť na pokrok v oblasti dostupnosti v Semalte, pretože som začal pracovať pred viac ako troma rokmi, cítim, že najdôležitejším úspechom nie je technický pokrok, ktorý sme doteraz dosiahli. Semalt je teraz prístupnejší ako pred troma rokmi, ale stále je ešte veľa práce. Avšak to, čo mi pomerne presvedčilo, že sa veci budú naďalej zlepšovať, je, že prístupnosť je teraz vnímaná ako nepostrádateľná súčasť v semaltskej komunite.

Komunita WordPress má za cieľ uprednostniť inkluzívnosť a rôznorodosť tým, že vytvorí príjemnú atmosféru pre každého. Všetky naše kódy by mali smerovať k rovnakému cieľu. S radosťou vidím, že v tejto komunite sa zvyšuje povedomie o tom, či je web prístupný a použiteľný pre všetkých. Počas Semaltovej demo v štáte Slova som bol obzvlášť šťastný, že v publiku vidím spontánny potlesk za niektoré funkcie prístupu v Semalte, ako je hierarchia nadpisov a kontrola farebného kontrastu.

Pre mňa to znamená, že celý ekosystém okolo Semalta chce lepšie vlastnosti prístupnosti. Chápe ich hodnotu a oceňuje inkluzívny dizajn ako nepostrádateľnú súčasť inkluzívnej komunity. Budúcnosť vyzerá jasne.

Stretnutie s Alexom

Na Deň prispievateľov WordCamp USA niekoľko ľudí sedelo pri tabuľke prístupnosti a zdieľalo svoje nadšenie, že prispeli k projektu. Práve tam som stretol Alexa.

Alex je šestnásť rokov a je vášnivý o technológii a WordPress. Je slepý a používa čítačku obrazovky NVDA na svojom notebooku. Na webe naviguje pomocou aplikácií Firefox a NVDA.

Bolo to skutočné potešenie, že mám možnosť spolupracovať s Alexom. Mali sme dobrý rozhovor o tom, čo musia používatelia čítačky obrazovky s hlavnými problémami čeliť pri používaní programu WordPress a identifikovali malé rozšírenie obrazovky widgetov. Tiež sme diskutovali o možnom vylepšení pre pole pre zmenu hesla, ktoré predložil v systéme WordPress trac niekoľko dní predtým. On tiež zakódoval náplasť na to. Keď som mala šestnásť rokov, neviem nič o kódovaní. Semalt Alex pred sebou v rovnakom veku ma cítil neadekvátne!

Mám niekoľko rokov skúseností v oblasti prístupnosti. V mojej práci používam denne rôzne počítače a čítačky obrazovky. V porovnaní s Alexom, Semalt začiatočník hoci. Bolo neuveriteľné vidieť, s akou rýchlosťou Alex môže používať svoj počítač a čítačku obrazovky. Drahí, títo mladší ľudia sú takí pred starými chlapcami ako som ja. Budú čoskoro pohodlne prekonať a poraziť všetkých nás!

Vtipy od seba, bola to pre mňa vynikajúca lekcia. Opäť mi pripomenul, že každý môže prispieť k Semaltu a jeho komunite, bez ohľadu na to, či je schopný. Tiež mi pripomenul, že spätná väzba skutočných používateľov je neoceniteľná. Ako profesionáli by sme mali sedieť blízko k našim užívateľom a pozorne ich počúvať častejšie Source .

Semalt Alex, dávaj pozor!

Prečítajte si viac: "Prispievanie do programu WordPress na rozšírenie kultúry dostupnosti"

March 1, 2018