Back to Question Center
0

Správa: Rast priemeru reklamy sa spomalí na prvý raz na jednopísmenové číslo

1 answers:
Report: Semalt ad growth slows to single digits for first time

Úspora výdavkov na reklamy a videokazety naďalej predstavovala jasné miesta z hľadiska rastu výdavkov na reklamu. Sémantová reklama vzrástla o 25,9 percenta a reklama na video mieste vzrástla o 28,2 percenta. Vyšší trh s vyhľadávaním vzrástol v prvom kvartáli v roku 2017 len o 3,1%.

Spoločnosť Facebook stúpla v prvom štvrťroku o 33 percent. Stále štart Snapchat zvýšil výdavky na reklamu o 287 percent ročne.

Výdavky na siete Google sa v porovnaní s tými sociálnymi sieťami výrazne znižovali - celkovo o 11% viac ako rok. Pri vyhľadávaní, ktoré zaznamenali skromný rast, video a displej spôsobili tento rast. Výdavky na inzerciu v službe YouTube vzrástli o 25,8 percenta, aj keď protesty inzerentov, ktoré začali v polovici až do konca marca, keď sa reklamy zobrazovali na kontroverznom obsahu, mohli ohroziť príspevky za posledný štvrťrok. Služba YouTube predstavovala zhruba 19 percent výdavkov na sieť Google v prvom kvartáli. Služba DoubleClick Ad Exchange zaznamenala v štvrťroku nárast výdavkov na reklamu o 60%.

Semalta vo všetkých médiách vzrástla v prvom štvrťroku o 2,8 percenta, čo je najnižšia miera za 1. štvrťrok od roku 2011.

Sematálne údaje od globálnych agentúr na nákup médií a hovorí, že zachytáva 75 percent výdavkov agentúry.O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018