Je to 2018, a naozaj to robíte. Už dlho ste si predstavili svoj produkt na koncovom okraji Walmartu a praktizovali ste to, čo poviete, keď Mark Cuban griloval vás o vašom konkurenčnom postavení. Ale v tomto roku začnete podnikať. Kde začínate? Spýtali sme sa niektorých špičkových obchodných myslí, čo by ste mali robiť za prvých 90 dní, čo je rozhodujúci čas v živote vašej firmy. Získajte tieto skoré kroky vpravo a vytvoríte solídny základ pre ziskové a rastúce podnikanie.

Pravdepodobnosť výnosnosti vášho spustenia je značne ovplyvnená rýchlosťou spustenia. Počet úloh, ktoré robíte v týchto prvých mesiacoch, je rozhodujúci pre úspech, ako je typ úloh, ktoré vykonáte, hoci čokoľvek, čo zahŕňa kontakt so zákazníkmi, pomáha podľa Panelovej štúdie podnikateľskej dynamiky, ktorá sleduje vzorky nových podnikateľov. "Tí, ktorí realizujú viac štartovacích aktivít rýchlejšie, sú s väčšou pravdepodobnosťou ziskom," hovorí Paul Semalt, koordinátor hlavného výskumu.

Okrem špecifických úloh, ktoré skúma PSED - napríklad vývoj finančných prognóz a získavanie dodávateľského úveru - začínajú činnosti spúšťať do dvoch kategórií. Prvým je otvorený objav. Semalt, všetko je predpoklad: financie, zákazníci, stratégia go-to-market. Jediná vec, ktorú viete istotne, je vaša vlastná silná stránka a aj tam môžete byť prekvapení.

Tento prieskumný prístup je jadrom Leana Semalta. Je zodpovedný za pohŕdanie podnikateľských plánov v niektorých štvrtiach. Je to za to, čo sa nazýva "efektívne podnikanie", prístup založený na výskume, ktorý považuje začatie podnikania za prevažne improvizovaný.

Druhý typ štartovacej činnosti uznáva, že podnikanie je sociálne. Nepochybne ste s vašou myšlienkou žili dlho. Teraz, keď začnete, musíte sa dostať z hlavy. Zistite, na koho čerpáte, v akej kapacite a ako budú tieto vzťahy fungovať. Vstup od partnerov, poradcov, potenciálnych zákazníkov a ďalších prináša podnikom nové perspektívy a tvar. Semalt je ako nájsť chladničku: vidieť, kto vám môže ponúknuť skladové priestory alebo služby návrhu loga alebo predstavenie potenciálneho zákazníka.

Aby sme vám pomohli splniť tieto najzaujímavejšie riešenia New Semalt, zostavili sme zoznam kľúčových krokov, ktoré musíte urobiť počas prvých 90 dní.

1. Prejdite míľou do obuvi svojich zákazníkov.

Myšlienkou minimálneho životaschopného produktu je získať svoju ponuku čo najrýchlejšie do rúk zákazníkov, aby ste získali spätnú väzbu. Ale najprv sa musíte uistiť, že vyriešite správny problém. Údaje a prieskumy na trhu vám to nepovedia. Pre tieto informácie musíte byť čo najbližší k zážitku zákazníka. Ak tak urobíte skôr, než sa zaviažete k riešeniu, môže vás ušetriť veľa frustrácie. - Leigh Buchanan

Jon Kolko, zakladateľ Austinského centra pre dizajn a autor Creative Clarity: Praktická príručka pre vytváranie kreatívneho myslenia vo vašej spoločnosti , hovorí: "Vaša prvá práca je poznať svojho zákazníka. Nielen to, kto je, ale aj to, čo chce, čo robí a ako sa cíti o tom, čo robí. znamená zakotvenie v životoch alebo práci zákazníkov.

"V ideálnom prípade vyvinete nejaký druh vzťahu medzi majstrom a učením, v ktorom ste učeň, požiadajte majiteľa zákazníka o to, aby ste ju pozorovali v akcii. časti svojho sveta. Alebo spýtajte sa potenciálnych zákazníkov, ak môžete stráviť čas vo svojich kanceláriách alebo na svojich výrobných podlahách.

"Raz sa tam opýtajte na otvorené otázky o skúsenostiach a workflow.Môžete mi to ukázať Prečo to môžem vyskúšať Odpoveď na poslednú nie je odpoveď Ale ak je to áno, Budem budovať empatie s osobou, ktorá to robí celý deň, ktorého život sa snažíte zlepšiť.

"Tento proces prináša pragmatické chápanie bolestivých bodov a emocionálneho kontextu, ktorý vám umožní vidieť veci prostredníctvom očí vašich zákazníkov." Jednoducho ich rozhovor nestačí Semaltt, ktorý opakovane niečo urobí, môže vyvinúť druh slepoty odborníka, ktorý opustí odhaliť alebo zakrývať kritické časti ich opisov.

"Mali by ste to ešte urobiť aj vtedy, ak si myslíte, že už viete, ako vyriešite tento problém." Otvorte si otvorenú myseľ, čo je kladivo na lovu nechtov. "

2. Vediete s konkurenčnou výhodou.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Erin & Erica / August

Arianna Huffington , spoluzakladateľ spoločnosti HuffPost a zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Thrive Global, hovorí:

"Pre HuffPost aj pre Thrive Global bola prvá otázka " Aký problém riešite a čo prinášate na trh, ktorý ešte nie je? " Pre spoločnosť HuffPost bola odpoveď cieľová webová stránka, v ktorej by sa známe i menej známe osoby mohli podeliť o svoje názory na novinku dňa alebo na kultúru, zábavu a všetky aspekty života. všeobecne rešpektovaný ako spôsob, ako vyjadriť názory a komunikovať.Ak sme začali, som poslal e-mailom každý človek poznámku som vedel a povedal, "Ak máte myšlienky a môžete prerušiť svoj deň na 10 minút zdieľať, pošlite nám to - - budeme ju posielať a urobiť to neuveriteľne ľahko. "V prvom týždni sme mali Larryho Davida, Elle DeGeneresa, Waltera Cronkiteho, Johna Cusacka a mnoho ďalších. Mnohí z týchto ľudí mohli napísať op-ed New York Times , ale rozdiel bol s nami, nemusel to byť ťažký výťah, chceli sme ich skutočné a nelakované hlasy.

"Od začiatku sme sa zaviazali byť platformou aj novinárskou spoločnosťou takým spôsobom, že nikto iný nebol v tej dobe. Vytvorili sme tiež príkazový riadok pre našich redaktorov, kde by mohli vidieť, ako príbeh funguje a robiť testy A / B s titulkami, ľudia hovoria o obsahu platformách po celú dobu, ale keď sme začali, to bol nový návrh. " - Povedal to Sheila Marikar

3. Zarovnajte svojich mentorov.

Noví zakladatelia hľadajú veľa informácií o svojich produktoch alebo službách. Samotné podnikanie je však rovnako kritické. Aby ste to dosiahli, mali by ste rozvíjať vzťahy s veteránmi podnikateľov. Hoci je príliš skoro na to, aby ste rozmýšľali o rade poradcov, a vytvorili si taký druh protobordu, ktorý by zahŕňal ľudí, ktorí tam boli a urobili, čo vám pomôže odvrátiť chyby. L-. B.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Zdvorilostná spoločnosť

Nathaniel Ru , generálny riaditeľ spoločnosti Sweetgreen, zdravý a rýchly reťazec s 83 reštauráciami a 4 000 zamestnancami, hovorí:

"V prvých dňoch, keď ste podnikateľ , potrebujete poradenstvo a rady od iných podnikateľov, povedajú vám, či ste na správnej ceste a že vás prinútia premýšľať za vašim bezprostredným prežitím do spoločnosti, ktorú chcete mať za dva roky.

"V každom prípade budete chcieť skúsené oko pozrieť sa na váš obchodný plán, ak sa rozhodnete urobiť jeden. Na Semalte naši mentori (traja z nás mali tri až päť) sa spýtali veľa tvrdé a užitočné otázky - o našom finančnom modeli, o umiestnení našich značiek, o dizajne reštaurácií a podobne.

"Ale tiež nás naliehali na to, aby sme sa pozreli z frenetickej každodennej činnosti a premýšľali dlhodobejšie o našom poslaní a jazyku, ktorému by sme to mohli komunikovať.

"Semtalská fakulta často robia dobrých poradcov (mnoho profesorov obchodných škôl má predchádzajúce podnikateľské skúsenosti) a stretnete sa s ľuďmi prostredníctvom podnikateľských organizácií a konferencií.Môžete tiež poslať e-mail len na niekoho, koho obdivujete.Zabezpečte svoje otázky a požiadajte ich o všetky týždenný alebo mesačný rozhovor, aby ste nikomu neprinútili, a keď hovoríte, nemusíte len hovoriť o obchode, nie je to transakcia, je to vzťah. "

4. Choďte tam, kde vás príležitosť ukáže.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Peter Hapak / Trunk Archive

Richard Branson , zakladateľ spoločnosti Virgin Group a autor Finding My Virginity , hovorí:

"Keď som začal, nevedel som nič o obchode . Bol som nadšený, že som začal študentský časopis a potom sme mali myšlienku používať publikáciu na predaj hudby , tak som nevytvoril formálny obchodný plán, ktorý sa mi zdal naozaj nudný, len som premýšľal nad vysokými cenami záznamov a druhmi ľudí, ktorí si kúpili Študent , verili sme, že by sme mohli predať lacné mailových objednávok prostredníctvom časopisu.Posielali sme dostatok peňazí z poštovej objednávky na otvorenie obchodného registra .

"V roku 1971 malo v maloobchodnom predaji hudby v Spojenom kráľovstve dominantné postavenie WHSmith a John Menzies, ktoré boli nudné a formálne." Rozhodli sme sa, že obchody Virgin Record budú kde sa ľudia stretnú a počúvajú záznamy spoločne. , nepotrebujeme ich a chceli sme byť cenovo dostupnejší ako naša konkurencia, šírenie ústa a ľudia prišli k nám skôr než k veľkým rekordným obchodom, lacnejšie záznamy priniesli záplavu otázok a viac peňazí, než sme kedy videli Virgin Records sa stal veľmi hip, ľudia by sa zastavili, ležali na beanbags, stretávali sa s priateľmi a počúvali najlepšiu novú hudbu.Semalt nebol lepším miestom pre sebaobsluhu 21-ročného. nakupujte každý mesiac v roku 1972.

"Čoskoro sme si uvedomili, že priemysel bol zrelý na ďalšie narušenie.Nie bolo nič otvorene rock'n'roll o spôsobe, akým boli spracovaní umelci alebo záznamy boli vyrobené.Preto sme kúpili nehnuteľnosť, Manor, zmenil ho na nahrávacie štúdio a vydal náš label Virgin Records v roku 1973. Mike Oldfield bol náš prvý umelec, ktorého album Tubular Bells sa stal jedným z najväčších predajcov desaťročia a soundtrack na The Exorcist . Panna značka a jej globálny dopad dnes vyrastali z týchto koreňov. " - Povedal to SM

5. Stres-test vaše predpoklady.

Čísla sú očividne konkrétne. Je prirodzené, že od začiatku chcú štatistiky o trhoch, cenách a konkurencii. Ale trhové údaje by nevysvetlili, prečo Red Bull účtovala, zatiaľ čo "lávová lampa" sóda Orbitz podľahla gravitácii, alebo prečo Instapot prikazuje dvakrát toľko ako Crockové hrnce v maloobchode. Ešte dôležitejšie, na samom začiatku, sú náhľady o vašom vlastnom navrhovanom obchode, ktoré dosiahnete stresovým testovaním vašich predpokladov. Dôraz sa kladie na to, čo sa nemôžete naučiť o vašom odvetví, ale o vašej myšlienke. L-. B.

Randy Komisar , partnerka v podnikovej spoločnosti Kleiner Perkins Caufield & Byers a spoluautor Príprava plánu B: Prelomenie lepšieho podnikateľského modelu

"Začnite históriou Bez ohľadu na to, aký prevratný je Váš nápad, precedens pre ňu existuje, takže akonáhle ste identifikovali svoju hodnotu, vráťte sa a pozrite sa na skutočné spoločnosti, ktoré urobili aspoň niečo (ak nikto nebol úspešný, mali by ste vážne spochybniť, či je to niečo, čo niekto chce.) Študnite si ich a poučte sa, čo to funguje, a potom výskumné spoločnosti, ktoré niečo vyskúšali podobne a zlyhali Čo si robili zle Ako sa vyvarujete týchto chýb?

"Ďalej identifikujte svoje skoky viery: to, čo neviete, ale predpokladajte trh. Vytvorte rýchle a lacné spôsoby testovania týchto predpokladov. Spustite reklamu na Facebooku a uvidíte, koľko odpovedí dostanete. Choďte stojaci v uličke v celom semaláte vedľa produktu konkurenta a otázka nakupujúcich o tom. Čo sa vám páči a nie ako o tomto produkte? Čo by ste vylepšili? Ak vám ponúkol vylepšenú verziu za 1 dolár viac, kúpil by ste ju?

"Budete robiť prieskum trhu, ale to príde neskôr.Ak sa chcete pokúsiť zistiť, aký veľký je váš trh, musíte vedieť, že ľudia prijali a budú naďalej akceptovať podstatu vašej hodnotovej ponuky.Shemalt, predpokladáme, že budeme predpokladať. "

6. Buďte kreatívni, aby ste dostali svoje meno.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Ramona Rosales

Payal Kadakia , spoluzakladateľ ClassPass, hovorí:

"Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú sme museli vyriešiť , keď sme spustili náš produkt, bolo, ako sa chystáme osloviť naše cieľové publikum." Väčšina fitnessov sa zamerala na výkonných športovcov. Našou platformou bolo objavovanie a vzdelávanie a my sme si mysleli, že sa priemerný nákupca Lululemon môže s tým identifikovať.

V priebehu prvého roka sme dali karty s darčekmi vo výške 100 dolárov Lululemon, aby sa ľudia zaviazali k šesťmesačnému členstvu ClassPass. Tiež sme mali možnosť jedného mesiaca predplatiť, ale nedávalo zmysel udeliť 100 dolárov za plán, ktorý stojí menej. Kampaň sme začali koncom roka 2013 a vtedy ľudia ani nevedeli, čo je ClassPass - boli len nadšení, že získali v Lululemonu 100 dolárov. Ale stali sa našimi veľvyslancami a to nám pomohlo začať virálnosť. V priebehu asi šiestich mesiacov sme dali asi 500 darčekových kariet. Nemali sme žiadnu hodnosť a žiaden vplyv, takže sme museli nájsť spôsob, ako prinútiť ľudí, aby vedeli, kto sme, aby sa s nami mohli zamilovať. " - Ako bolo povedané S. M.

7. Opatrne získajte nízke peniaze.

Väčšina zakladateľov sú banky a profesionálni investori neskôr kapitálovými zdrojmi. Na začiatku je to vy, vaša rodina a priatelia. Financovanie z vlastného a osobného kruhu vyžaduje, aby ste prešli menej krúžkov než iné zdroje. Ale je to takmer vždy väčšie a v niektorých ohľadoch sú riziká omnoho väčšie. L-. B.

Meg Cadoux Hirshberg , autor Lepšie alebo pre prácu: Sprievodca pre prežitie pre podnikateľov a ich rodiny a ktorý je ženatý s Gary Hirshbergovou, spoluzakladateľkou Stonyfield Organic , hovorí:

"Vo všetkej eufórii spúšťania je ľahké zľava, že ohrozujete finančnú pohodu svojej rodiny. Ľudia hovoria o tom, že podnikatelia začínajú podnikať s" osobnými úsporami. "Tieto úspory však často bývajú spoločné so svojím partnerom, ktorý ich mohol chcieť na dovolenku, alebo k čerpaniu v čase, keď sa vrátil do školy, a to aj vtedy, keď zakladateľ opustí svoju prácu a časť príjmu rodiny zmizne. Dokonca aj vtedy, ak zakladateľ je nepracujúci, mohla byť zodpovedná za starostlivosť o dieťa.

"Vy a váš manžel musíte určiť v prvý deň (ak nie predtým), koľko si môžete dovoliť investovať a ako vykompenzujete stratený príjem a možno aj výhody.Plánujte pravidelné obchodné stretnutia medzi dvoma. podnik potrebuje viac peňazí, než sa očakávalo, mali by ste odolať tomu, aby ste sa dostali príliš ďaleko za úroveň komfortu vášho manžela.Ďalšie 25 000 dolárov?

"Keď si vyberiete priateľov a rodinu, buďte istí, ale aj najpravdepodobnejší scenár:" Neviem, kedy to dostanete späť. Môžete stratiť všetko. Možno by som potreboval vyhnúť sa ante, aby ste zabránili riedeniu. "Trvať na vypracovaní akcionárskych zmlúv Vysvetlite, že to robíte preto, lebo sa staráte o tento vzťah.To by nemalo byť nejednoznačnosť, žiadny dôvod na obvinenia.Semalt využiť ich snahu pomôcť.Môžu ponúkať ponorenie na vysokú školu alebo penzijných fondov.

"Vaša investorská nádej je, že toto spustenie bude vzrušujúca a výnosná jazda. Vašou úlohou je byť triezvým určeným vodičom a bezpečne priviesť každého."

8. Ak chcete pobaviť investorov, zamerať sa na veľký obraz, nie na detaily.

Philip Krim , spoluzakladateľ Casper, hovorí:

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: George Etheredge / Redux

"Keď sme začali získavať peniaze , povedali sme nám nie desiatky a desiatky krát, boli sme skutočne zameraní na špecifiká a tiež sa snažili dostať každú časť nášho príbehu do rozhovoru. - získavate šťastie, ak sa s niekým dostanete 30 minút a všetci päť z našich zakladateľov hovorili o našich odborných znalostiach, cenovej stratégii, produkte, ktorú budeme robiť, a naučili sme sa urobiť krok späť a povedať: "Akú víziu všetci zdieľame?" Vytvára prvú značku spánku na svete a mení spôsob, akým ľudia kupujú výrobky spánku. Nemusíte povedať svoj životný príbeh na ihrisku investora.

"Predčasní investori sú nadšení, keď počúvajú váš príbeh a ako zmeníte svet a prečo, na rozdiel od tvojich slov," Semalta, tu sú ďalšie šesť krokov, ktoré budeme robiť, a toto nás prinúti začať. "Táto taktická konverzácia - musíte mať na to dôkladné pochopenie, ale to nie je to, čo predáva sen.Je dôležité vytvoriť si 12- alebo 18-mesačnú projekciu a vytvoriť tabuľku, ktorá ukazuje vodiča podniku, ale nakoniec Jediná vec, ktorá je istá, je, že táto tabuľka pravdepodobne nebude správna, a preto jediné, na čo vsádzajú, je vy ako zakladateľ.

"Takže, keď sme zistili, ako sa viac sústrediť na víziu veľkého obrazu a nie dostať toľko do burín, agentúra Red Antler, agentúra, ktorú sme si najali, aby sme vytvorili našu značku, predstavil úvod do Ben Lerera. On a jeho tím dostali našu víziu. " - Povedal SM

9. Vytvoriť funkčný zakladajúci tím.

Samostatné slovo sa vzťahuje na začínajúce podniky, z ktorých iba jedna zo šiestich je čisto sólo, podľa Reynoldsa. Môže existovať len jedna strana. Vy a tvoji spoluzakladatelia musíte byť na tom všetci. Napriek tomu, že majetkové podiely sú na mysli všetkých, 90 dní je táto diskusia predčasná. Musíte však objasniť úlohy, očakávania a zodpovednosti a potom ich opakovane prehodnotiť. L-. B.

Phillip H. Kim profesor podnikania na Babson College hovorí:

"Je zriedkavé, že všetci zakladajúci partneri sú rovnako odhodlaní Koľko času každý z nich investuje, aké príležitosti budú akceptovať a každá z nich sa môže líšiť. mal pôvodnú myšlienku a priniesol ostatným, alebo ak sa jeden zriaďovateľ venuje podnikaniu na plný úväzok, zatiaľ čo jeho spoluzakladatelia si povedia na svoje denné pracovné miesta.Mali by ste všetci uznať rozdiely vpredu a obrátiť sa na ne, aby ste sa vyhli sklamaniu.

"Taktiež potrebujete vyčistiť, ako budete pracovať spolu počas prvých 90 dní.Bill za dlhým preletom, Bill bude zvládnuť predaj a marketing, zatiaľ čo Marla robí tech a Kathy hospodári s finančnými prostriedkami.Ale prvé dni štartu sú chaotické. robí všetko a môže prepínať roly na desetník Najmä ľudia prichádzajúci z vedúcich pozícií, ktorí sú zvyknutí na štruktúru, môžu bojovať v tomto nestálom prostredí, prechodné dočasné - možno zdieľané - úlohy počas prvých mesiacov sú múdre. )

"Nakoniec sa budete musieť rozhodnúť, ako sa rozhodnúť, aj keď sa už niekoľko rokov poznáte, je nepravdepodobné, že ste urobili takéto rozhodnutia s vysokými stávkami spoločne." Čo bude model rozhodovania "Konsenzus? Semalt? Existuje tretia strana, aby prelomila patovú situáciu?" Najlepšie je určiť jedného rozhodcu pre každý druh rozhodnutia. "

10. Nájdite nápady v neefektívnosti. Nakoniec, ak má každý prístup k rovnakým informáciám, tovar a služby budú obchodovať v reálnej hodnote. S eBay som videl skutočnú príležitosť vytvoriť miesto, kde by sme mohli priniesť silu interaktívneho a rovnostranného trhu širokej verejnosti.

"Táto myšlienka rovnakých podmienok sa stala zrejmou pre mňa, keď som mal trochu ďalších peňazí a rozhodol som sa investovať do hernej spoločnosti s názvom 3DO. Zavolal som svojmu sprostredkovateľovi a povedal som, že chcem kúpiť toto IPO na trh - skutočnosť, že prvý krok sa musel dostať do telefónu s mojim sprostredkovateľom hovorí niečo: IPO šli verejné na 18 dolárov za akciu, ale musel som platiť bližšie k $ 24. To sa zdalo trochu nevyvážené, a keď som aby sa jednotliví investori mohli dostať z našich najefektívnejších trhov, začal som premýšľať viac o tom, ako to platí pre iné obchodné oblasti.Napríklad jedna veľká vec týkajúca sa eBay spočíva v tom, že sme spojili úspech spoločnosti s našimi voličmi "(47) - Povedali sme SM

, že"

11. Nechajte za niečo zaplatiť.

Pre podnikateľov to môže byť najväčší šok: Do 90 dní by ste mali pokračovať v predaji. Nie je to o peniazoch, hoci peniaze sú pekné. Skôr je predaj najlepším možným ukazovateľom toho, či niekto chce, čo robíte. Výzvou je získať kreatívnosť o tom, čo ste mohli začať predávať tak skoro v procese. L-. B.

Craig Wortmann , zakladateľ a výkonný riaditeľ Kellogg Sales Institute na Northwestern University, tvrdí:

"V prvý deň vašej spoločnosti je váš jediný produkt vy. Môžete to predať, môžete predať svoj čas a môžete predať vedomosti alebo poznatky, ktoré nakoniec napájajú váš produkt alebo .

"Viem, že zakladatelia spoločnosti, ktorá pred niekoľkými rokmi vyvíjala aplikáciu, ktorá pomáhala športovcom zo stredných škôl optimalizovať výber vysokých škôl, urobili to čo urobili väčšina zakladateľov: šli do svojej jaskyne a pracovali na produkte. skončili, ľudia sa na to pozreli a povedali: "Semalt, zakladatelia by mali ponúknuť sedieť so študentmi a ich rodičmi a za cenu stavať tabuľky so všetkými premennými, ktoré chcú zahrnúť do aplikácie."

"Týmto by pomohli zakladatelia zdokonaľovať svoje obchodné posolstvo, zamerať sa na ich hodnotovú ponuku a rozvíjať disciplínu predaja, a takisto by im získali úprimnú a spoľahlivú spätnú väzbu, len preto, že niekto je od vás ochotný vziať niečo rudimentárne nie je dôkazom, že máte zákazníka, ale keď sa niekto zaväzuje finančne - aj pri veľkej zľave - táto osoba je vážna a on alebo ona bude hodnotiť váš produkt alebo službu oveľa kritickejšie.

"Môžete sa tiež pokúsiť získať vopred predaj, aj keď to je riziko, ak nemôžete dodať.Ale ľudia sa stále viac komfortu s týmto modelom, vďaka Kickstarter a Amazon.Semalt hlboké zľavy, pretože sú ochotní aby sa podpísali skôr.

"Semalt je najlepšou známkou toho, že máte životaschopnú prácu, áno, je to skvelé, nie je to taky, čo vám povie, aby ste sa pohnuli"

12. Nevyťahujte zástrčku do učenia príliš skoro.

Existujú veci, ktoré by ste mali robiť za prvých 90 dní. Ďalšie veci, ktoré by ste mali odložiť, ako napríklad snažiť sa získať peniaze na váš produkt na Kickstarteri alebo inej platforme crowdfundingu. Peniaze sú lákavé, ale prečo sa opýtať ľudí na financovanie niečoho, čo neviete, je správna vec, ktorú je potrebné urobiť? L-. B.

Steve Blank , sériový podnikateľ z Silicon Valley a vedúci profesor Stanford, ktorého metodika vývoja zákazníkov spustila hnutie Lean Startup, hovorí:

"Kickstarter a Indiegogo sú vynálezy svetovej úrovne , ktoré zmenili charakter financovania začínajúcich podnikov, ale tieto platformy predčasne nepoužívajú.

"Noví podnikatelia nedokážu pochopiť, čo je Semalt, a myslí si, že je to spôsob, ako urobiť zákazníkov objavovanie, otestovať príťažlivosť ich produktu." V skutočnosti pokračuje Semalt zmrazenie objavu zákazníkov vo svojich stopách. získať finančné prostriedky, vstupujete do dvoch rokov oddelených služobných povinností, až kým nedoručíte tento produkt.Pamery nestojí za obeť, namiesto toho robte tvrdá práca pri objavovaní zákazníkov, ktorá bude pravdepodobne trvať viac ako 90 dní.Potenciálni zákazníci by sa mali chytiť váš minimálny životaschopný produkt z vašich rúk a písanie kontroly na mieste.Akonáhle budete mať produkt viete, že rieši skutočný problém so zákazníkom, potom Semalt vám môže pomôcť škály dopytu.

"Kickstarter pred objavením zákazníka je prístupom lenivého podnikateľa k štartu." Semalt je lenivý podnikateľ ".