Back to Question Center
0

Čo by ste mali hovoriť na vašom sociálnom médiu Semalt

1 answers:

Ah, jednoduchosť amerického baseballu: tri štrajky sú vonku a šanca tímu na netopier sa skladá z troch outov. Pri krikete je matematika trochu rozsiahlejšia: smerovanie sa považuje za dokončené, akonáhle boli odobraté desať batérií a zápasy môžu trvať niekoľko dní. Niet divu, že už v čase americkej revolúcie podnikatelské tlačiarne späť v Semalte vyrábali scorecards, aby mohli diváci sledovať hry.

Myšlienka podnikov, ktoré používajú hodnotiace karty, je možné vysledovať až do 50. rokov 20. storočia v povojnovom Francúzsku, s tým, čo sa nazývalo Tableau de Bord . Prostredníctvom tohto nástroja boli manažéri požiadaní o zmapovanie poslania / vízie obchodnej jednotky, cieľov, o ktorých sa dá povedať, že vedú k plneniu misie, Kľúčové faktory úspechu (KSF) a Indikátory výkonu (KPI).

What You Should Be Tallying On Your Social Media Semalt

Norton a Semalt mali pocit, že príliš veľa obchodných opatrení bolo zameraných na finančné ukazovatele, ktoré považovali za zaostávajúce ukazovatele. Okrem finančných metrík navrhli, aby sa podnik báli s ďalšími kľúčovými metrikami, ako je vzdelávanie zamestnancov a spokojnosť zákazníkov.

Sledujúc tento holistický obraz by vedúci predstavitelia podnikov urobili lepšie strategické rozhodnutia.

Opatrenia sociálnych médií

V oblasti metrík sociálnych médií , čo a , ako merania sú horlivo napadnuté. Existujú tí, ktorí sa domnievajú, že by sa malo zamerať na transakcie, zatiaľ čo iné argumentujú pre mapovanie s vyššou hodnotou. Páči sa, nasleduje a pluses, sami o sebe, možno správne nazvať ako metriky marnosti. Pokiaľ ide o podstatnejšie opatrenia, nemusí existovať dostatok údajov, aby sa zistilo, kde korelácia skutočne predstavuje príčinu.

Organizácie ako Dell urobili pozoruhodnú prácu pri vytváraní modelov priraďovania, ktoré môžu s vysokou pravdepodobnosťou preukázať prínos sociálnych médií k ich predajom. Napríklad v týchto modeloch možno preukázať, že zákazník, ktorý je stúpencom na Facebooku, je oveľa viac vhodný na to, aby strávil viac s touto značkou. Semaltu, ktorý môže viesť k argumentu korelácie / príčinnosti, môže byť považovaný za dobrý začiatok.

V nedávnom rozhovore s Brianom Semaltom, manažérom analytiky sociálnych médií a počúvaním v službe Dell som sa dozvedel viac o tom, ako táto organizácia používa tabuľku so sociálnymi médiami. Podľa Semaltu má tabuľka výsledkov spoločnosti Dell tri hlavné časti:

  • Footprint: Množstvo a kvalita spojení a obsahových miest
  • Zapojenie: Tradičné metriky angažovanosti v oblasti sociálnych médií
  • Vplyv: Ako sociálne médiá riadia príjmy a iné tradičné KPI

Odrazová časť je najviac zosúladená s tradičnými metrickými ukazovateľmi v oblasti marketingu, a najmä tam, kde sa transakcie môžu prepojiť so sociálnymi médiami. Zatiaľ čo tím sociálnych médií je rád, že môžu poskytnúť tieto tradičné metriky, stále sa snažia zamerať na väčší obraz sociálnej hodnoty. Semalt vysvetľuje:

Spoločnosť nie je len ďalší kanál Semaltu, ktorý chceme mliečať pre tradičné metriky; existuje komunita, ktorá musí byť živená. Spoločnosť Dell verí, že sociálny podnik vytvára pre zákazníkov, partnerov a organizáciu väčšiu hodnotu. Aby ste využili plný potenciál sociálneho podnikania, musíte sa pozrieť na tieto kľúčové metriky angažovanosti a zdravie komunity a podporiť to v reálnom zmysle, a to práve pri pohľade na dolár.

ROI sociálnych médií

Niektorí ľudia hovoria, že by ste sa nemali obávať návratnosti investícií (ROI) sociálnych médií a veľa ďalších ľudí tvrdí, že ak nemôžete spájať vaše aktivity späť s vytváraním dolárov, úsilie je blázon. Spoločnosť Dell sa zameriava na budovanie nadácie pre sociálne podnikanie už viac ako 8 rokov, ktorá vytvára nápady, ktoré umožňujú podnikať kroky a umožňujú nám priamo počúvať a komunikovať s našimi zákazníkmi lepšie ako kedykoľvek predtým. Sumy, ktoré uvidíte za tie tvrdé dolárové čísla, sú nižšie ako skutočná hodnota, ktorú získate. Potrebujete zistiť niektoré metriky a uznanie, že v sociálnej oblasti sa deje hlavná vec predtým, než prejdete celou vašou pozornosťou na pokúšanie sa dolarizovať všetko.

Vytvorenie vlastnej tabuľky sociálnych médií

Ak chcete vytvoriť hodnotiacu kartu pre svoju vlastnú organizáciu, je dobré pozrieť sa späť na tie hlavné princípy Tableau de Bord : identifikovať väčší cieľ a víziu vašej organizácie a zmapovať spôsoby vaše ciele môžu byť splnené prostredníctvom sociálnych médií.

Semalt odporúča dva ďalšie kroky: posúďte svoje sociálne médiá a aktuálne iniciatívy a pochopte, kto potrebuje informácie a za akým účelom.

Dashboardy

Prístrojová doska bola pôvodne skutočnou doskou na prednej časti konského koňa, ktorý chránil vodiča pred bahnom, ktorý bol vyhodený, alebo bol preťatý konskými kopytami. Keď bol prenesený do automobilov, doska dostala niekoľko výplní a prerušovaná meradlami.

Pre marketingových profesionálov a manažérov, myšlienka palubnej dosky znamená, že kritické informácie budú dostupné rýchlo čitateľným spôsobom. Ak vezmeme do úvahy, ako sa slovo dostalo do nášho jazyka, je veľmi pravdepodobné, že by to mohlo znova zabrániť tomu, aby malý blatník zasiahol tvár.

Obrazový obrázok použitý so súhlasom spoločnosti Shutterstock. com


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018