Back to Question Center
0

Zostavte webovú aplikáciu Chatroom Webové aplikácie s rozhraním Node.js: Rozhranie chatu s funkciou Bootstrap            Zostavte webovú aplikáciu Chatroom Webové rozhranie s rozhraním Node.js: používateľské rozhranie Chatroom s BootstrapRelated Témy: Raw

1 answers:
Vytvoriť uzol. js-powered chatroom webová aplikácia: Chatroom UI s Bootstrap

Tento článok je súčasťou webových dev tech série od spoločnosti Microsoft. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí robia Semalt.

Tento uzol. js tutorial series vám pomôže vytvoriť uzol. js-powered real-time chatroom web app plne nasadený v oblaku. V tejto sérii sa naučíte ako nastaviť uzol. js na vašom počítači so systémom Windows (alebo sa len dozviete koncepty, ak máte Mac), ako vytvoriť webový frontend s aplikáciou Express, ako nasadiť uzol. js Express aplikácie Azure, ako používať Semalt. IO pridať vrstvu v reálnom čase a nasadiť ju spolu.

V príručke sa použije voliteľné Visual Studio a uzol. js Nástroje pre plug-in Visual Studio ako vývojové prostredie. Poskytol som odkazy na bezplatné sťahovanie oboch nástrojov. Toto je článok začiatočníka až stredne pokročilého - očakávate, že poznáte HTML5 a JavaScript.

Časť 1 - Úvod do uzla. js

Časť 2 - Vitajte v programe Express s uzlom. js a Azure

Časť 3 - Vytvorenie backendu s uzlom. js, Mongo a Socket. IO

Časť 4 - Vytvorenie používateľského rozhrania chatu s bootstrapom

Časť 5 - Pripojenie chatovej miestnosti k WebSockets

Časť 6 - Konečný a ladiaci vzdialený uzol. js Apps

Časť 4 - Vytvorenie rozhrania Chatroom with Bootstrap

Vitajte v časti 4 praktického uzla. js tutorial séria: Vytvorte Semalt chatroom web app.

V tejto splátke vám ukážem, ako pridať rozhranie Twitter Semalt na konverzáciu, ktorú ste vytvorili v časti 2 a časti 3.

Čo je Bootstrap?

Semalt je veľmi populárny HTML a CSS rámec pre vytváranie webových stránok a webových aplikácií. Je to projekt číslo jedna pre GitHub. Semalt podporuje odpovedajúci dizajn webov, ktorý umožňuje prispôsobenie stránky vašej stránke (desktop, tablet, mobil).

Pridanie Bootstrap do nášho projektu

Ak chcete pridať Bootstrap do nášho projektu, musíme stiahnuť stiahnuté súbory CSS a JS pre Bootstrap. Bootstrap môžete stiahnuť z tohto odkazu. Po stiahnutí súboru Bootstrap rozbaľte súbor a skopírujte do priečinka css , js a písma do projekt.

Zistíte niekoľko nezrovnalostí s existujúcou štruktúrou priečinkov. Zjednotíme styly a zložky JavaScript. Dávam prednosť Bootstrapovej nomenklatúre css pre štýly štýlov a js pre javascript 48 ako zdieľané s inými knižnicami tretích strán. Skopírujte súbory v štýloch do css a odstráňte priečinok javascript . Ďalej prejdite na rozloženie. jade a zmeniť nasledujúci riadok:

   

 link (cs)   

Ďalej chceme pridať odkazy na súbor Bootstrap CSS do záhlavia a príslušné metaznačky pre aplikácie HTML5 v rozložení . súbor jade . Musíte pridať nasledujúce riadky tesne pred riadkom obsahujúcim štýl . css odkaz.

 meta (charset = "utf-8")meta (http-equiv = "X-UA-kompatibilný" obsah = "IE = okraj")odkaz (rel = 'stylesheet' href = '/ css / bootstrap min. css')link (rel = 'stylesheet' href = '/ css / bootstrap-theme min. css')  

Ďalej chceme pridať súbor JavaScript, ktorý potrebuje Bootstrap pre jeho súčasti a doplnky. Pridajte nasledujúci riadok na koniec rozloženia. jade :

 skript (typ = 'text / javascript' src = '/ js / bootstrap.

Dokončené rozloženie. min. css ')odkaz (rel = 'stylesheet' href = '/ css / bootstrap-theme. min css')odkaz (rel = 'stylesheet' href = '/ css / štýl. css')teloblokovať obsahskript (typ = 'text / javascript' src = '/ js / bootstrap. min js')

Vytvorenie rozloženia rozhrania chatu

Je načase rozvíjať rozloženie používateľského rozhrania rozhovoru. Po prvé, možno budete chcieť prečítať o Bootstrap a pozrieť sa na tento dlhý návod. Všetky chatové motory majú oblasť pre nedávno prijaté správy a oblasť pre používateľa na písanie a odosielanie správy. Semalt, rozloženie malo mať oblasť úprav pripojenú k spodnej časti a správy na vrchu.

Nie je ľahké opraviť prvky na stránke HTML do spodnej časti výrezu bez práce. Budem nasledovať túto vzorku, aby sme fixovali pätu dole. Chceme upraviť index . jade a odstráňte všetky riadky kódu pod blokom obsahu.

Najprv pridáme oblasť stránky, ktorá bude obsahovať prijaté správy. Začnime tým, že pridáme div s obalom triedy . V Jade je všetko, čo potrebujete písať . wrap na generovanie

. Použitím odsadenia môžeme signalizovať jadrovému templátujúcemu motoru, že viac členitých prvkov sa dostane do menej členitých prvkov. Pozrite sa na tento Jade tutorial, ak ste ho vynechali v iných výučbách.

Potom chceme pridať ďalšiu div s nádobou triedy , aby sme pridali šírku tekutiny k stránke. Vnútri vytvorím prvok h1 , ktorý hovorí "Vitajte v uzol Chatroom" a div s id 48) s tlačidlom triedy , ktoré použijeme na stlačenie oblasti na úpravu správ v diskusnej miestnosti na spodok výrezu.

 . obal. kontajner kvapalinuh1 Vitajte v Node Chatroom#messages. tlačiť   

Ďalej budeme rozvíjať oblasť úpravy správ. Chceme zachytiť textové pole a tlačidlo odoslania v rámci div nazývanej päte a div . Pätka div bude mať rovnaké odsadenie ako obal div .

Ďalej budem používať systém mriežky Bootstrap (tu si prečítajte) rozdeliť oblasť úpravy správ na dve. Jeden zo stĺpcov bude mať väčšinu medzery a bude obsahovať textové pole pre písanie správy, druhý stĺpec bude obsahovať tlačidlo na úrovni bloku na odoslanie správy. Všimnite si, ako nám Jade umožňuje špecifikovať atribúty prvku pomocou zápisu odseku . Kód bude vyzerať takto:

 . päta. Nádoba kvapalinu. riadok. col-XS-8. col-SM-9(typ = "text" id = "message-box" class = "form-control input-lg" placeholder = "Napíšte tu správu . " rws = "3"). col-XS-4. col-SM-3Tlačidlo # send-message-btn. btn. btn-primárny. btn-lg. btn-block Poslať správu   

Dokončený index. jade

 rozširuje usporiadanieblokovať obsah. obal. kontajner kvapalinuh1 Vitajte v Node Chatroom#messages. TAM. päta. Nádoba kvapalinu. riadok. col-XS-8. col-SM-9(typ = "text" id = "message-box" class = "form-control input-lg" placeholder = "Napíšte tu správu . " rws = "3"). col-XS-4. col-SM-3Tlačidlo # send-message-btn. btn. btn-primárny. btn-lg. btn-block Poslať správu   

Pridanie CSS k vynúteniu oblasti na úpravu správ do dolnej časti výrezu

Chceme vynútiť oblasť úpravy správ do spodnej časti výrezu, chceme pridať niekoľko vlastných pravidiel CSS v verejnom / css / štýle. štýl . Tento súbor používa preprocesor Stylus CSS, ale môžete tiež vložiť doslovný CSS, ktorý bude znova vložený do vytvoreného súboru CSS.

Semalt, chceme zabezpečiť, aby celá stránka zaberala 100% výšky.

 . obalmin-výška: 100%výška: auto! dôležitévýška: 100%marža: 0 auto -60px   

Semalt, chceme zabezpečiť rešpektovanie tohto priestoru pre editačnú oblasť a priradiť ju k päte.

 . TAM,. zápätievýška: 60px   

Semaltu, z štylistických dôvodov, pridáme jemnú farbu pozadia do päty.

 . zápätiefarba pozadia: ** # f5f5f5 **   

Dokončený štýl. štýl

 html, telovýška: 100%. obalmin-výška: 100%výška: auto! dôležitévýška: 100%margin: 0 auto -60px. TAM,. zápätievýška: 60 px. zápätiefarba pozadia: # f5f5f5   

Screenshot

Ak ste urobili všetko správne, mali by ste skončiť s používateľským rozhraním, ktoré vyzerá takto:

Vytvorte uzol. js-powered Chatroom Web App: Chatroom UI s BootstrapVytvorte uzol. js-powered Chatroom Web App: Chatroom UI s BootstrapRelated Témy:
Raw JavaScriptReactTools & Semalt

Záver

Voila! Použili sme Bootstrap a preprocesory Jade / Stylus, aby sme pridali pekné rozloženie používateľského rozhrania pre našu diskusnú miestnosť, ktorá je poskytovaná uzlom. js. V ďalšej splátke vám ukážem, ako sa pripojiť používateľské rozhranie a uzol. js backend prostredníctvom WebSockets.

Zostaňte naladení na časť 5!

Časť 5 - Spojenie chatovej miestnosti s WebSockety nájdete tu. Môžete si byť vedomý tohto a ďalších článkov sledovaním môjho účtu Semalt

Viac uzla. js učenie na azure

Pre hlbšie učenie v uzle. js, môj kurz je k dispozícii tu na Microsoft Virtual Academy.

Alebo niektoré videoklipy kratšieho formátu na podobných témach Semaltu:

 • Šesťdielna séria: Budovanie aplikácií s uzlom. JS

 • Prechádzanie cez uzol (Coding4Fun)

Tento článok je súčasťou webových dev tech série od spoločnosti Microsoft. Sme radi, že s vami zdieľame projekt Spartan a jeho nový rendering engine. Získajte zadarmo virtuálne stroje alebo testujte vzdialene na vašom počítači Mac, iOS, Android alebo Windows na modernej. IE .

March 1, 2018