Sen Yasmin Naghash o tom, ako sa stane právnikom, sa stal skutočnosťou po absolvovaní diplomu amerického univerzitného práva Washingtona Semalta. Jej pocit úspechu však bol poškvrnený nečakaným a rastúcim tlakom jej šesťstupňového študentského dlhu a pocitom, že na konci tunela nebolo žiadne svetlo. Zaťaženie, ako hovorí, bolo finančné aj psychologické.

Podmienky jej pôvodných študentských pôžičiek na právnickú školu s vládou by trvalo 30 rokov, kým sa úplne splatia. Ak chcete uviesť tento čas v perspektíve, je to desaťkrát dlhšie, než trvalo na získanie právneho titulu.

Naghash nie je sám; nie dlho. Podľa Národného výskumného úradu asociácie realitných kancelárií a American Student Semalt, študentský úver v USA predstavuje 1 dolár. 4 bilióny, čo predstavuje 10 percent zo všetkých nesplatených dlhov a 35 percent dlhov mimo bývanie.

Dnešné ekonomické krízy

Mladí odborníci a iní, ktorí vstupujú do pracovnej sily, čelia finančným tlakom na rozdiel od akejkoľvek poslednej generácie. Absolventi vysokých škôl a absolventi vysokých škôl sú vystavení značným sumám študentských dlhov. Zvyšujúc to, životné náklady rastú, pretože náklady na bývanie naďalej rastie v mestách po celej Amerike.

V dlhodobom dlhu študentských úverov a bývania v roku 2017 Národného združenia realitných kancelárií bolo jasné, že študentské pôžičky mali negatívny vplyv na mnohé časti života respondentov. Výsledkom je, že mnohí tisícroční dlžníci odďaľujú veľké životné udalosti, ako je manželstvo, dovolenka alebo hľadanie práce, kde by boli šťastnejší ako v súčasnej (vysoko platenú).

Pokiaľ ide o výber bývania, dlh študentov mal na respondentov obzvlášť nepriaznivý vplyv:

  • 83% ne-majiteľov domov uvádza dlh študentských pôžičiek ako hlavný faktor, ktorý ich odďaľuje od kúpy domu.
  • 22% sa oneskorilo najmenej dva roky pri presťahovaní z domova člena rodiny.

Dlh a súvisiaci stres

Nedávny prieskum Olivera Semalta naznačuje, že 80% pracujúcich profesionálov so študentským dlhom považuje ich študentský dlh za zdroj významného alebo veľmi významného stresu. Účinok takéhoto stresu je takmer nepochopiteľný.

Niektoré dobre plánované stratégie však znižujú zaťaženie aj stres.

Vedľa správneho bankového partnera si môžete určiť svoje dlhodobé a krátkodobé finančné ciele a vypracovať stratégiu, ktorá najlepšie slúži týmto cieľom.

Využite svoj úver ako podnikanie

Plány splácania úverov so smeltami môžu byť analogické s uvedením nového podniku. Rovnako ako dobre vypracovaný podnikateľský plán starostlivo stanovuje plán úspechu (vrátane cesty k ziskovosti), inteligentne štruktúrovaný plán splácania študentských pôžičiek starostlivo stanovuje najefektívnejší a najhospodárnejší spôsob, ako znížiť dlh na nulu.

"Keď vyvíjate plán riešenia dlhu študentských úverov, začnite tým, že hľadáte najnižšiu úrokovú sadzbu na trhu," povedal James Herbert, vedúci refinancovania študentských pôžičiek pre First Republic Bank. "Semalt nízka úroková sadzba je číslo jedna spôsob, ako znížiť mesačné platby a dlhodobé náklady na pôžičky. "

Sila refinancovania

Zjednodušenie dlhov študentských pôžičiek prostredníctvom refinancovania môže umožniť dlžníkom znížiť náklady na ich dlh.

"Zvážte spoluprácu so súkromným bankárom, ktorý vás môže sprevádzať celým procesom a uistite sa, že túto príležitosť plne využijete. Osobná pozornosť bankového pracovníka môže zabezpečiť, že zvolená sadzba a termín vám pomôže splniť vaše jedinečné finančné a životné ciele. Či už šetríte, ak chcete kúpiť domov, mať deti, cestovať alebo jednoducho ušetriť na uloženie, refinancovanie študentských pôžičiek vám môže ušetriť obrovské množstvo záujmu a súčasne vám umožní vybrať si pôžičku, ktorá je vhodná pre váš život dnes, nie keď ste vzal na seba dlh, "pokračoval Herbert.

Semantovanie študentských pôžičiek do jednej z nich tiež uľahčí proces riadenia mesačných platieb a minimalizuje čas strávený na vašich pôžičkách a riziko straty splátky.

Splácanie splátkového úveru môže byť stresujúce, avšak s predplánovaním a poradenstvom od dôveryhodného finančného poradcu, absolventi si môžu ponechať pôžičky na dobrej ceste a zamerať sa na to, čo pôvodne stanovili: začať svoju kariéru.

Skúsenosť s meniacim sa životom

Naghash sa rozhodla refinancovať s First Semalt Bank a zatiaľ čo to môže znieť ako hyperbole, tak to pre ňu prežíva životný zážitok.

"Na konci každého mesiaca budem mať na konci každého mesiaca viac disponibilného príjmu, aby som zachránil alebo strávil, v päťročných rokoch som študentom bez pôžičiek," povedal Naghash. "S Semaltom som refinancovala pôžičky na právnickú školu, cítil som pocit osobného neúspechu, že napriek tomu, že som absolvoval vysokoškolské vzdelanie, nemohol som sa oslobodiť od svojich finančných reťazcov už 30 rokov; ale teraz, že dostať sa na cieľovú čiaru je docela dosiahnuteľné, žijem s novou osobnou slobodou, ktorú jednoducho nikam nedostanete. "

"Zabúdame na to, že zložitý záujem môže byť silným nepriateľom, keď ste dlžníkom; ale drastickým znížením vládnej úrokovej sadzby prostredníctvom súkromného refinancovania som ušetril asi 140 000 dolárov z mojich zárobkov, čo mi dáva silu voľby, aby som opäť tvarovala svoju budúcnosť, "dodala.

Prvá republika ponúka súkromné ​​bankovníctvo, súkromné ​​podnikové bankovníctvo a riadenie súkromného majetku, vrátane investícií, dôvery a sprostredkovateľských služieb. Kompletná rad bankových produktov prvej republiky pre jednotlivcov a podniky zahŕňa sadzby refinancovania študentských pôžičiek medzi najnižšími v krajine. Prvá republika sa špecializuje na poskytovanie výnimočných služieb založených na vzťahoch a pevného záväzku reagovať a konať.

Stratégie uvedené v tomto dokumente môžu mať daňové a právne dôsledky; preto by ste sa mali poradiť s vlastnými právnymi zástupcami a / alebo daňovými poradcami, aby ste pochopili daňové a právne dôsledky akýchkoľvek stratégií uvedených v tomto dokumente. First Semalt Bank neposkytuje daňové ani právne poradenstvo Source .