Back to Question Center
0

Bot, ktorý píše Wiki články - Semalt Expert

1 answers:

Môžete si myslieť, že písanie 15 000 článkov za deň nie je skutočné, ale pre švéda, ktorý sa nazýva Sverker Johansson, je možné. Ivan Konovalov odborník na Semalt hovorí, že táto osoba úspešne vytvorila počítačový program, ktorý dokáže napísať milióny článkov. Napísal viac ako 2,7 milióna článkov z Wikipédie a ohromil svet svojou obrovskou prácou. Podľa časopisu Wall Street Journal sa Johansson stal najplodnejším autorom sveta a jeho príspevky predstavovali 8,5% článkov z Wikipédie.

Ako môžu roboty písať početné články?

Podľa Johanssona jeho bot môže napísať stovky až tisíce článkov z Wikipédie denne. Je učiteľom prírodných vied v oblasti stavebného inžinierstva, lingvistiky, ekonómie a fyziky. Johansson pre Wall Street Journal uviedol, že jeho bot robia informácie z viacerých dôveryhodných zdrojov a drobia materiál spolu. Najčastejšie tento softvér pokrýva články týkajúce sa taxonomie malých zvierat, ako sú chrobáky a motýle. Je tiež schopný písať príbehy malých miest a dedín na Filipínach.

Názov bot Johanssona:

Tvorba Johanssona sa nazýva Lsjbot. Tento špecifický topánok určite nie je určený na písanie článkov pre ľudské oči..Napríklad Associated Press oznámila, že bude používať konkrétnych robotov na písanie stoviek kusov obsahu a rôzne spravodajské webové stránky používajú robotov, aby písali novinové témy denne. Zameriavajú sa predovšetkým na príbehy týkajúce sa financií a športu. Na Wikipédii sa polovica všetkých článkov upravuje pomocou robotov. Niektorí dlhodobí redaktori Wikipédie nie sú šťastní, pretože ľudia napísali rôzne články. Johansson však obhajuje botov a poukazuje na to, že články, ktoré napísal, sú presné a až do známky.

Napríklad Lsjbot napísal články o mestách Basey, Filipíny. Keď sa tajfun Yolanda dotkla tejto dediny a spôsobila smrť, veľa ľudí bolo schopných navštíviť pahýle a zachrániť veľké množstvo obetí.

Ako Lsjbot funguje?

Jeden milión článkov, ktoré Lsjbot napísal, je presné a do tej miery. Tento robot zhromažďuje údaje z rôznych zdrojov a zostavuje informácie vo formáte, ktorý bude vyhovovať Wikipédii. Bot vytvoril doteraz viac ako 454 000 článkov a polovica z nich je v švédskom jazyku. Švédská komunita Wikipedia sa poučila z rôznych konfliktov týkajúcich sa robotov na vytváranie článkov, ale bola zvedavá, aby sa dozvedeli viac o Johanssonovom botovi. Švédsky editor Wikipedia recenzoval články a povedal, že Lsjbot urobil dobrú prácu. Avšak nepovolil tomuto botovi, aby napísal kontroverzné témy, pretože Lsjbot nebol schopný cítiť mechanické veci.

Kritika Johanssonovej botky:

Veľa ľudí kritizovalo bot Johanssona, vrátane Achim Raschka z nemeckej Wikipedie. Sťažoval sa na štruktúru viet a povedal, že Lsjbot nebol schopný písať zdĺhavé články. Tento bot používa rôzne dátové súbory, ale necháva rôzne originálne zdroje, zatiaľ čo písal čokoľvek. Nárast kritiky spočíva v tom, že všetky vyhlásenia článkov nepodporovali správne odkazy. Znamená to, že Lsjbot mal pridávať veľa odkazov na Wikipédiu. S týmto botom sa stáva jednoduchšie vytvárať veľké množstvo článkov. Stále však potrebujeme ľudských redaktorov a spisovateľov, ktorí im pomôžu objasniť veci Source .

November 29, 2017