Back to Question Center
0

Problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri duplikovaní obsahu - Khachaturyan Nataliya, Semalt Expert vysvetľuje, ako sa vyrovnať s problémom

1 answers:

Duplicitný obsah je typ obsahu, ktorý sa objavuje na celom svete na viacerých miestach, a ak sa rovnaké články zobrazujú na rôznych webových stránkach, poradie vášho webu sa zníži a spoločnosť Google ho môže penalizovať. Je bezpečné povedať, že duplicitný obsah môže výrazne ovplyvniť Váš vyhľadávač . Keď sa na internete nachádza viac ako jeden obsah, spoločnosť Google a iné vyhľadávacie nástroje sa jej nebudú páčiť a môžu sa rozhodnúť presunúť tieto stránky za konkurenciu.

Prečo duplikát alebo kopírovaný obsah záleží

Khachaturyan Nataliya, Semalt Content Strategist vysvetľuje, že pre vyhľadávače, duplikát alebo kopírovaný obsah predstavuje tri hlavné problémy:

  • Nedokážu pochopiť, ktorá verzia obsahu by sa mala prehľadávať a ktorá by mala byť zakázaná.
  • Nevedia nič o tom, či nasmerovať metriky odkazov na konkrétnu webovú stránku alebo ich uchovávajú v rôznych verziách.
  • Vyhľadávače nemôžu pochopiť, ktorá verzia obsahu by mala byť zaradená do výsledkov vyhľadávania.

Pokiaľ ide o webmasterov a blogerov, duplicitný obsah môže tiež spôsobiť rôzne problémy

  • Poskytuje zlé užívateľské skúsenosti a vyhľadávače sú nútené penalizovať viacero webových stránok naraz, dokonca aj keď ste pôvodným vydavateľom konkrétneho článku.
  • Spoločnosť Google poskytne lepšie skúsenosti s vyhľadávaním rôzne verzie toho istého obsahu a zhorší viditeľnosť všetkých duplicitných kusov.
  • Link equity môže byť tiež zriedený, pretože ostatné webové stránky skopírovali váš obsah na vytvorenie odkazov na vlastné webové stránky. Môže to mať negatívny vplyv na viditeľnosť vášho obsahu vo výsledkoch vyhľadávacích nástrojov
  • .

Ako opravím duplicitný obsah?

Oprava duplicitného alebo skopírovaného obsahu je možná, ak opravíte všetky problémy vo vašom obsahu a skenujete ho cez Copyscape pred publikovaním na internete. Kedykoľvek nájdete kópie obsahu na viacerých webových stránkach, mali by ste nahlásiť spoločnosti Google alebo kontaktovať administrátora tejto stránky, aby odstránil duplicitný obsah skôr, než bude príliš neskoro a spoločnosť Google sa rozhodne penalizovať vašu stránku.

Metóda presmerovania 301

V niektorých prípadoch môžete bojovať proti duplicitnému obsahu nastavením presmerovania 301 z duplicitných stránok na pôvodný obsah. Keď sú rôzne stránky prepojené späť na rovnakú adresu URL, automaticky prestane konkurovať a v budúcnosti nebude vytvárať relevantnosť.

Rel = "kanonická" metóda

Ďalšia možnosť sa nazýva rel = kanonická metóda. Umožňuje Google, Bing a Yahoo vedieť, že vaša webová stránka by sa mala považovať za pravú a ostatné podobné stránky by sa mali považovať za duplicitné. Povedzme vám, že rel = kanonické atribúty sú súčasťou HTML kódu vašich webových stránok.

Ďalšie spôsoby riešenia duplicitného obsahu

Počas vytvárania interných odkazov na vašich stránkach by ste mali zachovať konzistentnosť. Pri syndikovaní obsahu by ste sa mali ubezpečiť, že stránka syndikátu pridala spätnú väzbu späť k vášmu pôvodnému obsahu a na jej adrese URL nie sú žiadne variácie. Ak chcete maximalizovať ochranu vašich stránok a ukladať obsah, aby sa skopírovali na internete, môžete pridať samoreferenčné rel = kanonické odkazy na všetky vaše webové stránky Source .

November 29, 2017