Back to Question Center
0

Wiki pre neuróny - Semalt Expert

1 answers:

V tomto článku Oliver King, Semalt Customer Success Manager, vám povie, ako sa môže množstvo informácií premeniť na neurónovú Wikipédiu (Wiki). Vedci a zdravotnícki pracovníci zhromaždili údaje o miliónoch až miliónoch neurónov v našom mozgu a väčšina z nich použila údaje na vytvorenie nenáročnej Wiki pre neuróny. Webová stránka NeuroElectro pomohla urýchliť pokrok výskumu neurovedy a poskytla centralizované zdroje na zber a porovnávanie údajov o funkciách neurónov. Popis týchto údajov je k dispozícii iba v časopise Journal of Neurophysiology. Naše neuróny sú rozdelené na viac ako 250 typov na základe fyzických a funkčných vlastností. Výskumníci už roky študovali vlastnosti a funkcie rôznych typov neurónov a výsledné údaje sú rozptýlené v stovkách až tisícoch vedeckých článkov a odborných článkov. Výskumníci univerzity Carnegie Mellonovej sa nedávno obrátili na údaje a pokúsili sa lepšie usporiadať údaje. Nathan Urban z oddelenia BrainHubSM na univerzite hovorí, že ak chcete vytvoriť mozog, mali by ste vedieť, ktoré časti pracujú najviac. Vieme takmer všetko o neurónoch a o ktorej časti mozgu sú prítomné, ale o funkciách a podrobných vlastnostiach sa vie len málo. Aby sme urýchlili pochopenie neurónov, mali by sme určiť, ako fungujú a aké sú ich vlastnosti.


  Zbierať, pridávať a zdokonaľovať

Tripati z University of British Columbia zbierala a štandardizovala údaje pre rôzne typy neurónov. Potom zverejnil údaje na svojom osobnom blogu. Keď zhromažďoval údaje pomocou textového vyhľadávania, niektorí vedci zistili, že obsahujú chyby a je potrebné ich čo najskôr opraviť. Tripathy a jeho členovia skupiny validovali údaje, ale nevytvorili žiadny mechanizmus, ktorý by mohol zabrániť používateľom označovať webové stránky.

Neurónové prekvapenia

Webová stránka pomohla výskumníkom nájsť skupiny neurónov, ktoré majú rovnaké fyziologické vlastnosti a poskytujú lepšie pochopenie toho, ako fungujú neuróny. Napríklad, ak vedec zistí, že neurón v mozgu neokortex je vypálený, môžu sa pozrieť na ostatné neuróny a zabezpečiť, že fungujú správne. S týmito informáciami bolo napísaných veľa výskumných prác a nová hypotéza bola postavená. Aby sme pochopili, ako môže byť neuroelectro.org použité, niektorí vedci porovnali elektrofyziologické údaje o viac ako tridsiatich typoch neurónov, o ktorých sa hovorilo aj v rôznych druhoch literatúry. Zahŕňala pyramídový neurón v hipokampe, ktorý je zodpovedný za našu pamäť, a dopamínový neurón stredného mozgu, ktorý je zodpovedný za závislosť a naše správanie. Národný inštitút pre hluchotu, Pennsylvánske ministerstvo zdravotníctva Commonwealth Universal Research Enhancement Program a National Science Foundation podporili tento dokument.

Publikované články

Shreejoy J. Tripathy pracoval v urbánskej laboratóriu a absolvoval program Neurónovej základne pre vedomosti (CNBC) v neurálnom výpočte z University of Pittsburgh. Vybral si viac ako 10 000 publikovaných dokumentov, ktoré spájali fyziologické údaje s podrobnými informáciami o tom, ako neuróny odpovedali na rôzne vstupy. Využil múdre algoritmy na ťažbu textov na čítanie všetkých svojich článkov. Tento softvér úspešne zistil pomery neurónov a získal informácie o tom, ako boli experimenty dokončené Source .

November 29, 2017
November 29, 2017