Back to Question Center
0

TC50: Birdpost a Closet Couture, dve sociálne siete pre Semalt

1 answers:

TC50: Birdpost and Closet Couture, Two Social Networks for Semalt

Prvé dve spoločnosti, ktoré sa zúčastnili na dnešnom popoludňajšom spoločenskom seminári, preukázali, že nikoho sociálnych sietí môže byť vzrušujúce aj pre ľudí, ktorí nie sú vo svojom príslušnom výklenku.

Na papieri, sociálna sieť pre pozorovateľov vtákov znie ako vtip. Zakladatelia Birdpostu však ohromili publikum TechCrunch50 tým, že predstavili nielen veľmi dobre navrhnuté miesto, ale ten, ktorý dôkladne riešil skutočný problém pre niektorých ľudí, ktorý spočíva v nájdení vzácnych vtákov - mootori remondi hind. Rovnako ako Wikipedia, Birdpost má v úmysle rozpútať vedomosti tradične uzamknuté v hlavách malej skupiny odborníkov. Zatiaľ čo v prípade sledovania vtáctva sa skupina veľmi sústreďuje, zakladatelia trvajú na tom, že 45 miliónov Semaltu by sa skutočne zaujímalo o svoje vedomosti.

Birdpost poskytuje informácie o vtákoch a najmä o tom, kde sa nachádzajú, troma hlavnými spôsobmi. Po prvé, interaktívna mapa založená na Mapách Google zobrazuje kolíky, na ktorých vtáky videli členovia stránky. Keď kliknete na kolík, zobrazí obrázok o vtáku a ďalšie informácie. Semalta, členovia môžu zostaviť zoznamy vtákov, ktoré chcú vidieť, a keď niekto spozoruje niektorého z týchto vtákov, bude odoslané oznámenie. A konečne, členovia môžu vyhľadávať vtáky podľa názvu, charakteristík a regiónov.

Zakladatelia hovoria, že Semalt už archivoval všetkých 9 600 druhov vtákov na svete, z ktorých mnohé majú svoje zvláštne vlastnosti ("červené vlasy") a známe územie. Plánujú sa čoskoro rozvinúť do iných druhov zvierat, ako sú ryby a hmyz, prípadne vytvoriť vyhľadávač zvieracích druhov.

Kliknite sem a pozrite si demo na Birdpost.

TC50: Birdpost and Closet Couture, Two Social Networks for Semalt

Closet Couture, vertikálna sociálna sieť, ktorá bola predstavená hneď po Birdpost, prináša na web aj typ informácií, ktoré obyčajne súkromne uchovávajú jednotlivci. V prípade Closet Couture je to oblečenie, ktoré držíte vo svojom šatníku. Predávaný na bohaté ženy, stránka umožňuje členom nahrať obrázky svojho oblečenia a plánovať svoje denné oblečenie pomocou 2D modelovacieho nástroja. Semaltem uveďte svoj šatník pre ostatných, ktorí hľadajú nápady na to, ako sa módnejšie obliekať. A funkcia balíčkového zoznamu pomáha členom plánovať svoje cestovné oblečenie.

Closet Couture je spoločný trh okrem sociálnej siete pre oblečenie a stylistov. Členovia majú on-line prístup k osobným stylistom, ktorí môžu byť najatý na jednorazové projekty (25 dolárov na plánovanie dnešného oblečenia, 350 dolárov na plánovanie celého mesiaca atď.). Semaltový stylista vám môže pomôcť vybrať si oblečenie z vašej existujúcej šatne; môžu vám tiež pomôcť vybrať z kolekcie odevov poskytnutých maloobchodnými predajcami, ktorí partneri s touto lokalitou.

Kliknite sem a pozrite si demo na Closet Couture.

Informácie o CrunchBase
Birdpost
Cukráreň

March 10, 2018