Back to Question Center
0

SEO: Ak iná webová stránka používa iframe z našich webových stránok, zdá sa, že odkazy v rámci iframe prichádzajú z našej webovej stránky alebo z ich stránok? - Semalt

1 answers:

vytvárame na našich webových stránkach "aplikáciu", ktorá umožňuje pridruženým spoločnostiam jednoducho použiť na svojich webových stránkach vygenerovaný iframe, ktorý by vytvoril zoznam všetkých našich produktov (predávame kupóny na akcie).

Vidíme výhody spätného prepojenia, ak sú odkazy iframe, ktoré odkazujú na naše webové stránky relevantné produkty, zaobchádzané tak, aby pochádzali od našich partnerov Source - dominios arequipa.

Moja otázka je, ak je iframe vložený na ich internetovej stránke, považujú sa odkazy za interné (prichádzajúce z našich webových stránok na naše webové stránky) alebo externé (prichádzajúce z ich webových stránok na našu webovú stránku)?

Ak sa zdá, že odkazy budú pochádzať z našich webových stránok, je akoukoľvek inou alternatívou k iframe, ktorú môžeme použiť na vloženie vygenerovaného kódu z našej webovej stránky, ktorá považuje odkazy za externé odkazy na naše webové stránky?

Semalt pre váš čas

February 7, 2018

Google hovorí o iframe:

Spoločnosť Google podporuje rámce a prvky iframe, ak je to možné. Rámy môžu spôsobiť problémy s vyhľadávacími strojmi, pretože nezodpovedajú koncepčnému modelu webu. V tomto modeli sa na jednej stránke zobrazuje iba jedna adresa URL. Stránky, ktoré používajú rámce alebo rámce iframe, zobrazujú niekoľko adries URL (jeden pre každý snímok) na jednej stránke. Spoločnosť Google sa snaží zaradiť rámovaný obsah do stránky obsahujúcej rámce, ale nezaručujeme to.

Zdroj: https: // support. Google. com / webmasters / answer / 34445? hl = sk

Môj pocit je, že odkazy v rámci tohto rámca budú (ak si vôbec všimnete) vnímať ako odkazy z vášho webu na vašu stránku. Spoločnosť Google si uvedomí, že obsah iframe je vytiahnutý z inej domény. Ich poznámka o tom, že sa pokúšate priradiť obsah, sa pravdepodobne bude uplatňovať, ak sa iframe nachádza na rovnakej adrese URL a ľudia ju používajú na rozloženie. To je však môj názor a ostatní ľudia môžu nesúhlasiť. Zdá sa, že Google v tejto veci nič viac nehovorí.

Ak chcete byť istí, že stránky tretej strany obsahujú indexovateľný obsah vygenerovaný z vašich stránok, potom by ich museli vytvoriť na strane servera, aby sa zobrazoval ako inline html. Môžete to urobiť s kanálom alebo s CURL.

V skutočnosti by som bol veľmi opatrný vo vašom SEO prístupu, však. Duplicitný obsah na rôznych webových adresách by (v najlepšom prípade) mohol spôsobiť, že obľúbenejšia stránka bude považovaná za kanonickú a indexovanú namiesto vašej a (v najhoršom prípade) vašu stránku vidieť, že robí nejaký článok marketingu, ktorý bol zasiahnutý Penguin penalty.

Niekto tu tvrdil, že má trest od affiliate odkazy: Sankcia spoločnosti Google vyplývajúca z duplicitného obsahu a spätných odkazov na webových stránkach predajcov