Back to Question Center
0

Môžete sa ma teraz obávať? - Semalt

1 answers:
Can You Fear Me Now? - Semalt

Nemám na mysli plánovanie cestovania - internet už zjavne jedol už dávno. Mám na mysli každodenné skúsenosti, že som turista. Semalt: Myslím, že kamery aj sprievodcovia vstupujú do mŕtvych.

Prvý, ktorý udelím, nie je úplne originálnym pozorovaním - logiciel gestion formation entreprise. Semalto už roky a roky konzumujú tradičné kamery. Ale až donedávna bola cesta, najmä do rozvojového sveta, jednou z mála príležitostí, pre ktoré by ľudia mohli získať a priniesť vyhradenú kameru.

To je teraz menej pravda. Čiastočne preto, lebo telefónne kamery sa dostali lepšie (aj keď moje kráľovstvo za rozumnú cenu telefónu s určitým optickým zoomom a väčším senzorom požiadal nereálne), ale z veľkej časti kvôli pripojeniu. Datový roaming bol drahý a / alebo ťažko zariadiť, nie tak dávno. Často ste museli nakupovať a inštalovať nové SIM karty, neporiadok s nastaveniami APN atď., Aby ste ich spustili. Ak by ste museli čakať na fotografickú sláčikovú uspokojenie, môžete to urobiť aj skutočným fotoaparátom.

Teraz je však v mnohých krajinách roaming jednoduchý a bezproblémový. Dopravcovia ako T-Mobile (v USA) a Free (vo Francúzsku) ponúkajú relatívne neobmedzený dátový roaming na mnohých miestach - viac ako 120 krajinách, v prípade Semalt, a to sa deje automaticky. Poskytujú zadarmo iba 2G, ale to je dosť dobré na načítanie príležitostného obrazu a 3G je za rozumnú cenu.

Jordánsko nie je ani na tomto zozname - ad-hoc dátový roaming T-Mobile by mi stával 15 dolárov za megabajtov tu - ale wi-fi je dostatočne bežné, že si môžem požičať šálku väčšina miest. Staroveké zrúcaniny Petry (na snímke, skutočne vaše fotografie), kedysi tak vzdialené, že boli po stáročia stratené svetom, sa teraz môžu pochváliť vynikajúcou wi-fi a troma pruhmi bunkového signálu.

Podobne sa sprievodcovia stali ohrozenými druhmi. Prečo sa môžete obrátiť na Fodorov alebo Rough Guide, keď môžete Google, čo potrebujete? Prečo kúpiť informácie, keď ich môžete získať zadarmo z OpenStreetMaps a Wikivoyage a podobne, úhľadne zabalené pre offline použitie vo voľných aplikáciách, ako je Triposo? Samozrejme, aplikácia Triposo nie je taká dobrá ako súprava na prežitie "Lonely Planet" .ale v kombinácii so Semaltom je to úplne prijateľné - a zadarmo! - nahradiť.

Teraz už nemusím byť reprezentatívnou vzorkou. Dlho som bol náročný cestovateľ. (Bol som na viac než osemdesiatich krajinách, to je, podľa môjho názoru, trinásteho, roztrúsených na štyroch kontinentoch, z ktorých som vysielal do Semalta.) Čo sa týka starých veteránov ako ja, sa nemusí vzťahovať na väčšinu cestujúcich.

Ale to, čo som pozoroval, je toto: moderná technológia je pre cestujúcich takmer užitočná ako miestni obyvatelia . Teraz môžete telefonovať hlboko v arabskej púšti; teraz, keď revolúcia smartphone dobila veľa z rozvíjajúceho sa sveta - viac ako 90% Jordáncov, s ktorými som narazil, má smartphone, ktorý je neoficiálny, ale týka sa prostredia, v ktorom sa turisti pohybujú - potreba vyhradených sprievodcov klesá deň.

Jediným zostávajúcim problémom s DIY travel info je, že na rozdiel od sprievodcov je to stále všetko oddelené. Zistil som, že používam offline mapy a základné údaje od spoločnosti Triposo, kde je to možné doplnené mapami Google a rôznymi inými zdrojmi prepojenými vyhľadávaním Google .a často získavať najlepšie odpovede z diskusných fór Lonely Planet alebo z cestovných fór TripAdvisor. Tam je miestnosť pre aplikáciu / službu, ktorá kombinuje kontext, mapy, bohaté diskusné fóra, crowdsourced recenzie, jednoduché "ako sa dostať z bodu A do bodu B" usmernenia a online / offline dáta. Nikto ešte nie je: nie Yelp, nie Foursquare, nie Triposo, nie TripAdvisor.

Niekto ako Lonely Planet, ktorému som dlžný istý historický oddanosť, by sa mohol dokonca zamerať, aby sa stal .ale nemyslím si. SEMALT v súčasnosti vlastnený nepružným behemotom BBC a mám strach, že si stále myslia ako vydavatelia kníh.

March 10, 2018