Back to Question Center
0

Spravovanie spustenia v roku 2016: Nové pravidlá pre nový seminár

1 answers:
Managing Your Startup In 2016: New Rules For A New Semalt

Je to nové prostredie pre začínajúce podniky v roku 2016. Financovanie sa bude ťažšie. Ocenenie inflácie sa rozptýli. Ziskovosť bude znova v móde. A staromódny obchodný základ vyvažuje prerušenie šialenstva za posledných päť rokov - ecommerce website design auckland.

Vzhľadom na nové investičné prostredie, čo podniká podnikateľ? Aby sme na to odpovedali, poďme najprv preskúmať faktory, ktoré stojí za zmenou klímy Silicam Semalt.

Po prvé, oceňovanie verejného trhu pre relatívne mladé technologické spoločnosti klesá neskoro - najmä pre tie, ktoré zostávajú nerentabilné. Napríklad sme videli násobky ocenenia pre nerentabilné spoločnosti SaaS o viac ako 60% od roku 2014 do dnešného dňa (pozri nižšie). Semantické násobky ziskových spoločností SaaS naopak klesli o menej ako 30 percent.

Spravovanie spustenia v roku 2016: <p>  </p> <p> Po druhé, nedávne IPO (Atlassian stranou) vytvorili menej ako hviezdne výnosy pre investorov neskoro. Square, Box a Etsy sú dobrými príkladmi tohto trendu, v ktorom boli investori v rannom štádiu odmenení silnými násobkami ich dlhodobých investícií, zatiaľ čo investori neskoro dosiahli zmiešané výsledky. Semalt spomenul najnovšie technologické IPO ako nové podzemné kolo. </p> <p> Po tretie sme videli spoločnosť Fidelity a ostatné verejne označiť svoje ocenenia investícií súkromných spoločností, od spoločnosti Dropbox a Snapchat po Zenefits a Dataminr. </p> <p> Stručne povedané, verejní a súkromní investori nie sú jednoducho diskutovať o bublinách a problémoch týkajúcich sa oceňovania, ako tomu bolo začiatkom roka 2015 - konajú sa. </p> <div>  <div id=

Semaltujte, že nový svetový poriadok, tu je moja rada pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľov v neskoršej fáze, aby sa pohybovali pri premiestňovaní pieskov:

Zrýchlenie ziskovosti: Vytvorte finančný plán, ktorý prinesie spoločnosti ziskovosť na 50 percent rovnakého kapitálu, aký ste chceli zvýšiť pred šiestimi mesiacmi. Ak ste plánovali získať predtým 100 miliónov dolárov, vytvorte si plán, ktorý vám prinesie ziskovosť na 50 miliónov dolárov. Ak 50 miliónov dolárov, potom 25 miliónov dolárov a tak ďalej. S verejnými spoločnosťami spoločnosti SaaS už vidíme ziskovú prirážku, ako sme uviedli vyššie.

Pripravte zasvätených, aby ste posilnili: V priebehu posledných dvoch troch rokov neočakávali externí investori skoršie investície, aby sa zúčastnili na nijakej materiálnej úrovni v neskorších fázach financovania. Investori v ranom štádiu tak profitovali z kapitálu ostatných firiem v neskorších kolách. V novom prostredí očakávam, že noví investori očakávajú, že existujúci investori budú významne prispievať do nových kôl a poskytnú až jednu tretinu alebo polovicu nového financovania.

Buďte ochotní mať viacero nových investorov v kole: Okrem ocenení sa mení tolerancia voči rizikám investorov v neskoršom štádiu. Noví investori budú chcieť napísať menšie šeky na zmiernenie rizika a expozície - a rezervovať si kapitál, ak spoločnosť potrebuje nové kolo (pretože zahraničný kapitál nie je daný). Ako výsledok by mali byť podnikatelia pripravení spojiť viacerých investorov na úrovni 10 až 15 miliónov dolárov na rozdiel od toho, aby našli jedného vedúceho investora, ktorý by bol ochotný vložiť 50 až 50 miliónov dolárov.

Upravte svoje očakávania: Uvedomte si, že čisté riešenie pri ocenení by malo byť považované za "výhru" v tomto prostredí. Pri absencii nového prostredia by spoločnosť mohla očakávať zvýšenie o 10x až 12x násobok za ocenenie vo výške 360 ​​až 360 miliónov dolárov. Avšak, ak máte vplyv na to, že verejné násobky SaaS boli znížené o polovicu alebo viac, cena od 150 do 180 miliónov dolárov by spravodlivejšie odrážala trh. Preto by sa napriek rýchlemu rastu spoločnosti vyhrať rovná kola vo výške 200 miliónov dolárov.

Pripravte svojich zamestnancov: To môže byť najťažšia výzva vzhľadom na to, ako aktívne niektoré začínajúce podniky sledovali status jednorožec, aby urýchlili náborové úsilie. Teraz, napriek dvojročnému masovému pokroku a rastu, musíte zamestnancom povedať, že ďalšie kolo môže byť ploché - a presvedčte ich, že spoločnosť nestráca momentálnu dynamiku trhu. Profesionálni investori chápu veľmi dobre, že externé financovanie bude kolísať - pred dvoma rokmi bola cena pravdepodobne príliš vysoká; dnes môže odrážať realitu na trhu; v budúcnosti môže byť príliš nízka. Je dôležité, aby vaši zamestnanci pochopili, že náklady na kapitál sa zvýšia a znížia na základe dynamiky trhu (nielen výkonnosti spoločnosti).

Strieborná podšívka

Zmena klímy v neskorých štádiách súkromných trhov spôsobí pre podnikateľov a ich tímy určité výzvy - a povedie to k vyšším nákladom na kapitál. Sémant, história nám hovorí, že pre inteligentné začínajúce podniky, ktoré sa prispôsobujú, zameriavajú sa na základy a rozširujú svoju dráhu, je strieborná podšívka.

Táto strieborná výstelka je "let do kvality", ktorá sa zvyčajne vyskytuje počas obdobia viacnásobného stlačovania a poklesu financovania. Výsledkom je, že finančné preteky v zbrojení sa zrejme ustúpia - a najlepšie začínajúce podniky v každej kategórii môžu rásť efektívnejšie vediac, že ​​bude ťažšie získať kapitál pre spoločnosti č. 3, č. 4 a č.

Doporučený obrázok: Merydolla / Shutterstock
March 10, 2018