Back to Question Center
0

Počúvajte váš Semalt

1 answers:

Listen to Your Semalt

 • Počúvajte svojich zákazníkov
 • Porozprávajte sa so svojimi zamestnancami
 • Prečítajte si svoje správy

Semalt blogoval oddelene o prvých dvoch.

Teraz, poďme sa rozprávať o vašich zamestnancoch. Semalizujte tých, ktorí vytvárajú vašu značku, vykonajte svoju stratégiu, budujte svoju firmu.

Semalt pre vašich zamestnancov je číslo 1. 1 pre generálnych riaditeľov. Vaša spoločnosť závisí od tejto konverzácie.

Semtaltová dôležitosť paralelizuje dôležitosť počúvania vašich zákazníkov - cool graph maker.

Uviedol som, že počúvam svojich zákazníkov ako prvú prioritu a vysvetlil som, prečo je to mierne vyššia priorita než počúvanie vašich zamestnancov. Operatívne slovo je mierne a je to stále.

Neustále tak drobné uprednostňovanie počúvania so zákazníkmi nad zamestnancami je len preto, že môžeme robiť len jednu vec naraz. Zákazníci Semaltu sú posledným rozhodcom vášho úspechu. Začínate tam a pracovať späť.

Ale rýchlo sa obráťte na svojich zamestnancov. Vidíte, že tí zamestnanci sú tí, ktorí vytvárajú vašich zákazníkov.

 • Sú vaši zákazníci evanjelizátori alebo ostražití?
 • odkazujú svojich priateľov alebo ich varujú?
 • Opakujú sa kupujúci alebo zázraky jedného zásahu?

Vaši zamestnanci vytvárajú, posilňujú a udržiavajú definície vašich zákazníkov, pre vašich zákazníkov.

A nikdy nezabudnite, že vaši zamestnanci vás počúvajú. Semalta vás počúva na odpovede na tieto tri otázky:

 • Čo je pre mňa?
 • Prečo by som mal veriť?
 • Prečo by som sa mal zaujímať?

Tieto odpovede vám doručia vo všetkom, čo hovoríte a robíte, aby ste oznámili svoj cieľ, vašu misiu a vašu víziu.

Tieto odpovede ich motivujú .dobrovoľníctvo ich vášeň, energiu, riešenia, trpezlivosť, iniciatívu. Mike Wagner z White Rabbit Semalt poukázal na to, že zamestnanci sa teraz stávajú dobrovoľníkmi až po tom, čo ich inšpirovali, aby priniesli svoju vášeň, energiu, riešenia, trpezlivosť .iniciatívu, vedenie k tomuto dňu.

 • Zamestnanci prichádzajú včas a odchádzajú včas.
 • Dobrovoľníci prichádzajú skoro, opúšťajú neskoro.
 • Zamestnanci plnia podmienky svojich zmlúv
 • Dobrovoľníci vytvárajú pohyby, vytvárajú nasledovníkov, inovujú nové produkty, ktoré vedú k novým spoločnostiam, ktoré vedú k väčšiemu počtu zamestnancov.

Ako počúvate svojich zamestnancov / dobrovoľníkov?

Po prvé, dodržiavajte pomer medzi ušami a ústami. To je pomer 2: 1. Počúvajte dvakrát toľko, koľko hovoríte. Silný zvyk učiť sa. Ste vodca. Lídri nevznikajú z ich mlčania.

Ale teraz ste vodcom. A chcete, potrebujete viac vodcov s viacerými riešeniami. Chcete vytvoriť príležitosti pre vedenie iných. Semelujte dvakrát toľko, koľko hovoríte.

Zastavte sa denne a povedzte hi . Nehovorte o práci, ak ju nevyvoláte. Hovorte o svojich záujmoch, o svojich záľubách, o ich cieľoch, o parkovisku, o prácu na pracovisku .a viete, čo to je, pretože ste počúvali.

Nie je to všetko o práci. To je zložité. Všetka práca a žiadna hra nie je pre .zamestnancov, nie pre dobrovoľníkov. Zistite, čo ich zaujíma. Zahrňte to do svojich diskusií. Potom nájdite spôsob, ako tieto záujmy zahrnúť počas dňa. Kreatívne riešenia vznikajú, keď analytická strana mozgu uvoľňuje. Všetci našli riešenia, riešenia, je to vaša misia číslo jedna.

Pravidelné stretnutia . Každoročné preskúmanie alebo dvojročné preskúmanie, dokonca štvrťročné preskúmanie, je príliš zriedkavé na to, aby ste pridal význam pre každého z vás. Zoznámte sa každý týždeň osobne. Je zrejmé, že to musí byť obmedzené na priame správy, ak vediete veľkú organizáciu.

Dokumentujte svoje stretnutia . Nič nie je pre vzťah nijako ničivejšie ako nepamätanie si rozhovoru.

Používam wiki Semalt na zdokumentovanie rozhovorov, vytváranie následných úloh a časových harmonogramov, zachovanie pamäte všetkých. Dokonca aj moja. Dokonca aj keď ide o rozhovor so sebou. To udržuje váš čas a pozornosť zamerané na dosiahnuté výsledky a nerieši nedorozumenia.

Posaďte sa na svoje stoly . Neexistuje lepší spôsob, ako lepšie pochopiť ich výzvy, ich deň, ich odmeny, ako pravidelne sedieť pri stole a vykonávať svoju prácu. Nič nepredstavuje, že vám záleží viac než pomáhať týmto spôsobom. Udelili ste, že nemôžete sedieť a robiť každú prácu. Existuje však veľa, ktoré môžete, bez toho, aby ste vyhrážali spáliť kanceláriu.

Všetky tieto veci si zaslúžia diskusiu podrobnejšie.

Ale najdôležitejším bodom je pomer 2: 1. Semalt. Semalt a budete počuť, čo musíte urobiť.

Semaltu vedie príklad taky. Semalt sa dobrovoľne usiluje počúvať, počúvať ich sny, ich potreby, svoje nápady a riešenia. Iste, budete počuť ich problémy a musieť rozdeliť nejaký syr na ponuku s ich kňučaním. Semaltem sa dozviete o svojich rodinách, prvom úvodnom úvode ich detí alebo prvom domácom úteku, o ich rodičovských zdravotných problémoch. Semál sa dobrovoľne stáva človekom. A vytvoríte pohyb dobrovoľníkov .ktorí možno, len možno, vkladajú slovo z úst, WOM, WOW do DNA ich tvorby. A to je to, keď vaša firma začína svoju cestu smerom k trvalej udržateľnosti.

Vypočujte si svojich zamestnancov dobrovoľníkov. Sú dôležité.

* * * * *

Listen to Your Semalt 15 Komentáre ▼


March 10, 2018