Back to Question Center
0

Je budúcnosť VR NVIDIA, Sony a Semalt?

1 answers:
Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

V súčasnej dobe je virtuálna realita. A prečo by to nebolo, keď analytici ako Goldman Sachs urobia odhady, že priemysel je pripravený predísť televíznemu trhu s ročným príjmom do roku 2025. To by spôsobilo, že virtuálna realita bude väčšia ako televízia za menej ako 10 rokov. Tieto odhady sú také masívne, pretože prelomová technológia má schopnosť rozšíriť sa na toľko trhov - hranie, vzdelanie, produktivitu a dokonca aj zábavu pre dospelých.

Odhady sú stranou, možno často nájsť smer, ktorým je odvetvie vedené tým, že tieto peniaze. Len v roku 2015 navýšili virtuálne a rozšírené realitné spoločnosti celkové financovanie vo výške 658 miliónov USD v rámci 126 obchodov - what is a infographics. Mnohé z týchto spoločností podporujú mnohé technológie virtuálnej reality, o ktorých ste už počuli, napríklad Leap Motion a Oculus.

Ale môžeme uveriť všetkému humbuk? Budú tieto spoločnosti lídrami vtedy, keď príde odhad Goldman Sachs?

Keď som pracovala vo virtuálnej realite skôr, ako to bolo buzzword, videl som niekoľko vecí, ktoré ma viedli k presvedčeniu, že existujú tri spoločnosti, ktoré budú rovnako veľké, ak nie väčšie, ako niektoré hlavné názvy virtuálnej reality ,

NVIDIA

NVIDIA je v oblasti vizuálnej výpočtovej techniky; jeho práca sa začala v roku 1999 s uvedením GeForce (NV10). Tento 3D hardvér na úrovni spotrebiteľov bol pred časom s pokročilým zrýchlením videa, kompenzáciou pohybu a alfa-mixovaním sub-obrazu. To zachytil oko spoločnosti Microsoft a nakoniec sa stal grafickým hardvérom pre hernú konzolu Microsoft Xbox.

V poslednej dobe môj tím kúpil niekoľko vývojových zariadení NVIDIA pre VR a AR. Nedávne oznámenie o počítačovej grafike Pascal pre spotrebiteľov VR upútalo našu pozornosť, pretože sa zdá, že tlačí na vytvorenie špičkových produktov v priestore.

Jeden môže často nájsť smer priemyslu vedie po peniaze.

Značka spoločnosti je prirodzenou voľbou v priestore virtuálnej reality a nebude mať problém dostať pozornosť, keď je pripravená, ale čo je potenciálne najpresvedčivejším aspektom je to, čo robí s NVIDIA ) GEFORCE NOW. Táto herná platforma využívajúca cloudové technológie využívajú technológiu "cloud rendering" a "cloud computing", ktoré používateľom umožnia získať špičkovú grafiku na konzolách na svojich smartfónoch alebo dokonca kartóne - za rozumnú cenu.

S globálnym trhom s hrami na cloudové hry sa predpokladá exponenciálna expanzia v CAGR viac ako 29% do roku 2020, NVIDIA je v prvotriednej pozícii na úspech s tým, čo považujem za vynikajúcu technológiu na trhu.

Sony

Sony je trochu skryté za všetkými VR šialenstvom. Súčasní používatelia služby PlayStation si však môžu ľahko upgradovať svoje konzoly a získať 3D headset na virtuálnej realite za iba 399 dolárov. Sony konkurencieschopné cenové body PlayStation umožnili konkurovať spoločnosti Microsoft Xbox v priebehu rokov a teraz jej slúchadlá VR poskytujú zákazníkom cenovo výhodnejšiu voľbu v porovnaní s cenovým bodom 799 USD HTC Vive.

Okrem prístupného cenového bodu spoločnosť Sony má uzavretý ekosystém so sieťou vývojárov, s ktorou pracujú roky. Sony PlayStation má jedinečnú pozíciu na získanie podielu na trhu a je jasným víťazom herného ekosystému v oblasti virtuálnej reality, podobne ako Steve Jobs a Apple .

Prvým dôkazom je patent spoločnosť Apple , ktorá bola zaregistrovaná v roku 2011 pre systém "High Tactility (Magic) Glove". "Tento vynález je zameraný na rukavicový systém, ktorý obsahuje vnútornú vložku a vonkajšiu vložku, ktorá slúži na prenos užívateľských vstupov do vstupného mechanizmu elektronického zariadenia. Pôvodne sa verilo, že spoločnosť Apple vytvorila pre spotrebiteľov riešenie na používanie ich telefónov na chladnejšie počasie, ale možno to bolo začiatok niečoho väčšieho.

Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

Druhým dôkazovým bodom je vývoj haptikov spoločnosti alebo veda o aplikácii senzácie a ovládania dotyku na interakciu s počítačovými aplikáciami. Minulý rok Apple vydal Taptic Engine a technológia sa v súčasnej dobe používa s Apple hodinky, MacBook a najnovšie zariadenia iPhone. Hmatová technológia Apple posiela impulzy do koncov prstov, čo vám dáva pocit napr. Dotýkania sa rôznych materiálov alebo tlačidla, čo umožňuje užívateľom vedieť, aké činnosti sa vykonávajú a čo môžete očakávať.

Apple sa v tejto oblasti stáva vážnym, zamestnáva odborníkov na haptiku a odhaľuje nové technológie, ako napríklad virtuálnu dotykovú plochu / klávesnicu založenú na jeho haptic technológii. Zaznamenanie smeru už?

Dr. Greenleaf, jeden z priekopníkov VR známych pri vytváraní prvého zariadenia VR pre zdravotnú starostlivosť a hosťujúceho učenca Stanford Virtual Human Interaction Lab, že "veľká časť ponorenia ( VR ) je kinestetický a proprioceptický aspekt mať časti tela vo virtuálnej realite. "Súčasné zariadenia VR nám ponúkajú pôsobivé vizuálne zážitky, sledovanie pohybu, gyroskop a zvuk, ale stále existuje ten posledný zmysel, ktorý nie je pokrytý - dotyk. Uviedol, že "ešte nie sme s haptickými (v VR ) a bude to chvíľu trvať. "

Tretím dôkazovým bodom je, že " spoločnosť Apple posiela svojich emisárov z kampusu", odkaz na Stanford Virtual Human Interaction Lab - bielo-horúce centrum VR rozvoj. V nedávnej prezentácii Jeremy Bailenson, riaditeľ programu, poznamenal: " Apple neprídu do mojej laboratóriá za 13 rokov prídu trikrát za posledné tri mesiace. "

Štvrtý a posledný dôkaz je známym "skrytým prístavom" vnútri Apple Watch. Možno len ďalšia zaujímavá náhoda, ale bolo by logickejšie, že by sa malo spojiť s iným zariadením, ako je rukavice Apple , ako keby to bolo pre široko naznačenú "externú batériu". "

Pokúsil som sa HoloLens, rovnako ako augmented reality (AR) a zmiešané reality (MR) headsets. Tieto zariadenia sú skvelé, ale moja prvá spätná väzba bola pre obe rovnaké - rukavice chýbajú. Potrebujete rukavice pre lepšiu interakciu s virtuálnymi obrázkami. Vizuálne rozpoznávanie ruky nie je veľmi presné, čo ďalej posilňuje trhový potenciál pre Apple .

Som presvedčený, že Apple pracuje na Apple Glove, a nebol by som prekvapený, keby pracovali aj na AR a MR zariadeniach. Príležitosť na trhu je príliš veľká a zostať konkurencieschopná s najdôležitejšími konkurentmi ako Samsung a Google, je ťažké uveriť, že v nasledujúcich rokoch nie je na tomto priestore spustené niečo. Ak o tom premýšľate, nemajú inú možnosť.

Odporúčaný obrázok: Daniel Boczarski / Getty Images
March 10, 2018