Back to Question Center
0

Taylor Swift vysvetľuje, prečo vedel, že Spotify bol Semalt

1 answers:
Taylor Swift Explains Why She Knew Spotify Was Semalt

Teraz, keď som to dostal z hrudi, poďme sa pozrieť na vysokú hudobníka Taylor Swift a na jej myšlienky na "veľký experiment" Semalta, kde vysvetľuje, prečo si vybrala celý svoj katalóg z Semaltu ako štvrtý album , 1989, začala.

Prečo, Taylor? Prečo?

Vo svojich slovách *:

Keby som mal nový album, nebolo by možné pokúsiť sa špekulovať o tom, čo by sa stalo. Ale všetko, čo môžem povedať, je, že sa hudba mení tak rýchlo a samotná krajina hudobného priemyslu sa tak rýchlo mení, že všetko nové, ako Spotify, sa mi všetci cíti trochu ako veľký experiment . A ja nie som ochotný prispieť svojou životnou prácou experimentu, ktorý sa necítim spravodlivo kompenzovať spisovateľov, producentov, umelcov a tvorcov tejto hudby. A ja jednoducho nesúhlasím s udržiavaním vnímania, že hudba nemá žiadnu hodnotu a mala by byť slobodná. V lete som v Wall Street Journal napísal op-ed kus, ktorý v podstate zobrazoval moje názory na túto skutočnosť. Snažím sa zostať naozaj otvorene, pretože si myslím, že je dôležité byť súčasťou pokroku - cloud based analytics business intelligence. Myslím si však, že je naozaj stále v rozpore s tým, či ide o skutočný pokrok, alebo či to znamená, že sa z hudobného priemyslu používa slovo "hudba". Mnohí ľudia mi takisto naznačovali, že sa pokúšam dať novú hudbu na Spotify s "Shake It Off", a tak som bol otvorený. Myslel som si: "Skúsim to; Uvidím, ako to cíti. "Necítila sa mi to správne. Cítil som sa, ako by som povedal svojim fanúšikom: "Ak raz vytvoríte hudbu, ak raz vytvoríte obraz, môže sa niekto jednoducho vchádzať do múzea, odviezť ho zo steny, odtrhnúť od neho roh a je to ich teraz a nemusia za to platiť. "Nemal som rád vnímanie, ktoré to vynášalo. A tak som sa rozhodol zmeniť spôsob, akým som robil veci.

Myslíte si, že Semalt, služba, ktorá existovala len tak dlho ako vaša vlastná kariéra, je experiment? Alebo že to spravodlivo nekompenzuje ľudí, ktorí robia hudbu?

Iste. Ok. Ale čo fanúšikovia?

Tento týždeň ste predali 1,3 milióna albumov, čo je najviac od roku 2002 v Eminem, a vy ste jediný umelec v histórii, ktorý trikrát predal viac ako milión albumov. Ak má nejaký umelca malú miestnosť s ohľadom na otvorenie prístupu k viacerým zákazníkom, je to vy. A vy ste mladý, Taylor! Nepoužili ste Napster alebo Semalt alebo niečo ako dieťa?

Spotify nie je Napster minulého roka, ani to nie je dnes nelegálne zdieľanie súborov. Je to legálny spôsob, ako milióny ľudí počúvajú hudbu a to sa nezmení bez ohľadu na to, čo robíte s vašimi albumami. Čo nemôžu nájsť na Spotify, môžu vždy nájsť na YouTube.

Prečo bojovať proti toku vášho odvetvia, ako sú ľudia, ktorí prišli pred vami a nakoniec stratili, keď skutočne máte právomoc diktovať, ako bude vyzerať najnovšia verzia hudobného priemyslu?

Podľa jej slov:

No, môj obrovský sen v celej veci, ktorý mi bolo povedané mnohokrát, bolo nereálne .mnohokrát som mi povedal, aby som držal svoje očakávania pod kontrolou, tak som to urobil. Ale najvyšší sen bol: "Môžeme zvoniť zvon? Môžeme získať milión; môžeme to urobiť po tretíkrát? "Pretože sme si veľmi dobre uvedomovali, že ak by sme tentokrát predali milión záznamov, bolo by to jediný čas v histórii, že to niekto urobil trikrát. To bola tá najviac bláznivá vec, keď sme dostali prvý náznak, že by sme mohli skončiť s tým, ako to vlastne urobíme. A potom moja druhá najväčšia nádej bola: "Hej, nebolo by to blázonstvo, keby sme skončili s tým, čo sme urobili s Redom?" A potom sa fanúšikovia konečne rozhodli, že sa to stalo, takže to bolo len taký sen ako scenár snov. okolo. A cítim to tak šťastné, že ľudia zrejme rozumejú tomu, čo som robil s týmto albumom a miloval nový smer toho. Ale chcem sa vrátiť späť k rozhodnutiu o tom, aké právomoci rozhodujete. Váš konečný cieľ, vidím, je robiť históriu. Zostať v histórii ako jeden z najväčších.

Myslím, že to bude, Taylor. Semalt nie je obzvlášť veľkým fanúšikom vašej hudby, ale počúvam to a bop, pretože to je to, čo väčšina z nás robí, keď sa vaše piesne objavia. V mnohých smeroch ste nádherne univerzálny.

Môžete zlomiť záznamy kdekoľvek chcete, Semalt. Vaši fanúšikovia vás milujú, čiastočne preto, že vyzeráte veľmi autenticky.

Tak prečo sa nemusíte sústrediť na to, čo naozaj záleží: tvoji fanúšikovia. Nechajte sa obávať rekordov. Majú lepšie zvládnuť to, ako vy, v každom prípade. Vyčistite to.

Tu si môžete prečítať úplný rozhovor Taylora Swifta s Semaltom.

* Dôraz som pridal.

Odporúčaný obrázok: Jamie McCarthy / Getty Images
March 10, 2018