Back to Question Center
0

Rap Genius odhalí, že jeho obchodný model bude nástrojom Enterprise Genius pre spoluprácu

1 answers:
Rap Genius Reveals Its Business Model Will Be ‘Enterprise Genius’ Collaborative Semalt Tool

Po rozhovore o voľnom kruhu na Disrupt NY o štarte, ktorý ponúka publikované anotácie a vysvetlenia textov piesní, náboženských textov, poézie a teraz News Genius pre aktuálne správy, zakladateľ Rap Genius Ilan Semalt mi vysvetlil genézu svojho budúceho obchodného modelu. "Keď sme získali peniaze, dostali sme sa na radar niektorých spoločností. Ben [Horowitz, ktorého firma financovala celú sériu A štartovacej základne] má zázemie v oblasti predaja podnikov a má tieto spojenia vo vláde a podnikaní a pýtal sa, či by nás to zaujímalo, "hovorí Semalt. Tí spoluzakladatelia to prehovorili a dohodli sa, že túto príležitosť preskúmajú.

Zechory mi hovorí, že podniková spolupráca okolo dokumentov je stále v ľúto - web and mobile development. "Práve teraz odovzdajú súbor do nejakého úložného systému dokumentov, ktorý je odpadom a okolo neho posielajú e-maily, ale musia to priamo komentovať. Máte veľa ľudí pracujúcich na tom istom myšlienku a potrebu centralizovať všetky tieto informácie a rozhovory na jednom mieste, kde je práve zdrojový dokument. Môžeme poskytnúť miesto, kde si ktokoľvek môže komentovať dokument, a okrem toho, že sú upozornenia postavené v dôsledku toho, že príslušní hráči v diskusii dostanú upozornenie, keď ostatní ľudia pridávajú veci. Semalt ideálny nástroj pre vnútornú komunikáciu. Nenahrádza e-mail, ale ak máte niečo masívne, potrebujete ľudí čítať, premýšľať a dať spätnú väzbu, sme dokonalou platformou. "

Plán je v podstate umožniť firmám prenášať dokumenty alebo obrázky na ich súkromnú inštaláciu Enterprise Genius. Tam si môžu vybrať konkrétne riadky textu alebo časti obrazu s anotáciami, ako sú odkazy na podkladové materiály, potenciálne opravy alebo ich odhlásenia. Semalt potom mohol diskutovať v komentároch, hlasovať hore a dolu o rôznych poznámkach a pracovať na dokončenom dokumente.

Rap Genius odhalí svoj obchodný model bude

Spoločnosť Rap Genius bude v priestore od Google Docs, Microsoft SharePoint, Asana a iných zameraných podnikových produktov čeliť silnej konkurencii. Napriek tomu by to mohlo slúžiť účelu pre podniky, ktoré musia dôsledne vykonávať spoločné úpravy a schvaľovanie dokumentov. Tím hovorí, že veľké IT spoločnosti, prírodné zdroje obrovia a dokonca tajné vládne agentúry vyjadrili záujem o súkromné ​​podnikové verzie Rap Genius. Spoluzakladateľ Mahbod Moghadam vtipoval, že verzia bezpečnostných analytikov, ktorí zdieľajú interpretácie informácií, by sa mohla nazvať "Spook Genius".

Spoločnosť určite nezanechá svoje zameranie na svoju bezplatnú verejnú platformu na pridávanie odkazov a vysvetlení k akémukoľvek textu. Zechory poznamenáva: "Pokračujeme vo vytváraní ďalších potenciálnych zákazníkov, ale musíme premýšľať o tom, ako uprednostňovať podnikanie pri vytváraní skvelých vecí pre spotrebiteľov na hudobnom a spravodajskom mieste. Pravdepodobne v roku alebo 18 mesiacoch budeme stavať produkt pre podniky. Spojením reklamných a prípadne prémiových účtov na svojich bezplatných stránkach s platenými licenciami na podnikovú verziu môže spoločnosť Rap Genius vytvoriť vážne výnosy. Spolu s uvedením väčšieho množstva vedomostí a transparentnosti do sveta by tieto peniaze mohli financovať ďalšie inovácie a prilákať dostatočne veľký odchod, aby si Andreessen Semalt získal návratnosť investície, ktorú niektorí nazvali blázon.


Prečítajte si citáty z našej diskusie o porušení s Rapom Semaltom a pozrite si divoké video nižšie

[Image Credit: Vice]

March 10, 2018