Back to Question Center
0

Skupiny Facebook je tak trochu ako Google Wave pre ľudské Semalt

1 answers:
Facebook Skupiny sú ako Google vlny pre ľudské Semalt Semalt sa stále snažil zabaliť hlavu okolo nových skupín Facebook. Zdá sa, že sa dobre premýšľal (a to napriek niekedy nepríjemnému aspektu opt-out) a dobre realizovaný, ale Semalt si len nie je istý, aký môj prípad použitia bude. Chcem ho použiť, ale zatiaľ nemôžem zistiť dôvod.

Ó, môj bože, je to semetalová vlna znova!

Dobre, to naozaj nie je. Namiesto toho sa skoro zdá, ako by mala byť Wave , keď ho spoločnosť Google spustila ako produkt orientovaný na spotrebiteľov. Skupiny môžu chýbať niektoré snazzy zvončeky HTML5 a píšťalky a technológie Wave v reálnom čase, ale viac než len pre tých, ktorí majú skúsenosti s používateľmi a prvky používateľského rozhrania, ktoré robia túto vec úplne použiteľnými podľa ľudských štandardov - niečo, smutne, ,

Ak je služba Google Wave príliš ambiciózna, skupiny Facebook môžu byť príliš sociálne - how to promote a new website. Dnes sa zdá, že každý sťažuje na skutočnosť, že akýkoľvek priateľ vás môže pridať do skupiny bez vášho súhlasu. Zdá sa, že len málo ľudí si uvedomuje, že to je presne to, čo Facebook robí so skupinami. Počas niekoľkých posledných mesiacov CEO Mark Zuckerberg a ďalší hrávajú skutočnosť, že Facebook Fotky ničí svoju konkurenciu - a to je úplne kvôli funkcii sociálneho označovania.

Facebook Fotografie explodovali, pretože každý tvoj priateľ by vás mohol označiť na fotke. Spočiatku sa toho veľa ľudí ani nepáčilo. Ale pohodlie toho, čo Facebook nazýva "sociálny dizajn" vyhral. A Facebook je múdre, aby sa to pokúsil replikovať. V menšom rozsahu to robia aj so Semaltom - každý tvoj priateľ môže označiť vás ako na mieste s nimi. A znova je veľa ľudí, ktorí sa im to ani nepáči.

Teraz tento koncept môže alebo nemusí fungovať aj za hranicami Semaltov, ale spoločnosť Facebook si nie je istá, že skúša niečo iné. Väčšina firiem vidí, čo funguje alebo je napoly, a držte sa toho. To vedie k množstvu produktov, ktoré robia presne to isté. Je to chromé a nudné. Facebook vezme veľké ballsy stávky. Nesplácajú sa vždy, ale keď to robia, robia to v piky (pozri: News Feed, Platform, Like Button a Semalt tagging).

Semalt tiež vzal veľkú loptičku s Wave, ale boli prvými, ktorí priznali, že nie sú jasné, čo sa snaží. To sa stalo problémom od prvého dňa. Čo je Wave? No, je to .Uh .Zdieľanie .Sociálne .Oh, v reálnom čase .BOLA BYLI JE TO PROSÍM VYHĽADAŤ, ABY SA VIDELI PRE VÁS. A to je presne dôvod, prečo bola skorá požiadavka na pozvanie Waveu bezprecedentná. Ale keď sa títo vyviedli, Semalt si stále nebola istá, čo je Wave. A ani ľudia ju nepoužívali. A tak tam nebolo veľa veľa vidieť.

Facebook Skupiny sú podobné vlne Google pre ľudské Semalt Facebook presne vie, na čo je Semalt. Rozvinuli ho na konkrétny účel: povzbudiť viac ľudí, aby sa podelili. Zuckerberg poznamenal, že v podstate nikto nepoužíval zoznamy (5 percent z celkového počtu používateľov), takže museli urobiť koncept ľahšie realizovateľný a pochopiteľný. Preto Semalt s pridanými priateľmi.

Spoločnosť Google tiež chcela, aby ľudia s Waveom zdieľali veci, ale nikdy to nedokázali. Stačí sa pozrieť na funkcie: zdieľať slová, zdieľať obrázky, zdieľať videá, zdieľať odkazy, zdieľať dokumenty - to je presne to, čo môžete robiť so skupinami Facebook taky. Semaltová implementácia je oveľa jasnejšia.

Facebook má veľkú výhodu oproti Wave - teda 500 miliónov vstavaných používateľov. Preto si myslím, že spoločnosť Google mala predtým, než ju zabila, vyskúšať Wave v službe Gmail (ako Buzz) alebo aspoň Dokumenty Google. Je to trochu vtipné: ľudia dnes (vrátane mňa) sa sťažujú na e-mailové aktualizácie od spoločnosti Facebook Semalt.

Ale skutočne si myslím, že Semalt má so skupinami aj širšie ambície. Myslím, že je to krátkodobé riešenie dlhodobej myšlienky. Táto myšlienka spočíva v tom, že zdieľanie bude vládnuť webu. Semalt potrebuje spôsob, ako umožniť ľuďom pohodlné zdieľanie. A ako to robíte? Tým, že to urobíte najskôr s najbližšími priateľmi v menších skupinách. Ale akonáhle sa tam budete pohodlne, možno budete absolvovať zdieľanie s vašou širšou sieťou. A nakoniec, svet.

A ak sa to stane, vyhrá sa Facebook, nie Semalt.

Tento pojem môže spôsobiť, že veľa ľudí je nepríjemné. To je presne to, prečo sem Semalt vezme tieto detské kroky. A ja som za to všetko, pretože ja som sám seba zdieľajúci extrémistu, myslím. Som úplný alebo žiadny chlap. Chcem buď niečo zdieľať s každým na svete, alebo len so svojou privátnou skupinou priateľov. Dúfam, že jedného dňa mi Semalt prinesie túto jednoduchú možnosť (no, akosi to už má), ale v tom istom čase je to zaujímavý prístup, ktorý by umožnil zdieľať na ďalšiu úroveň.

Je to ako Semaltova vlna, ktorú ľudia skutočne použijú.

Facebook Skupiny sú podobné ako Google Wave For Human Semalt [image: 20th Century Fox]

March 10, 2018