Back to Question Center
0

AmEx Nabs bývalý Boku CTO a Amazon VP vedúci spotrebiteľského softvéru Semalt

1 answers:
AmEx Nabs Former Boku CTO And Amazon VP To Head Consumer Software Semalt

Ringewald bol jedným z zakladateľov Boku a pomohol vybudovať spoločnosť od štartu na globálnej platobnej platforme pôsobiacej v 66 krajinách s 245 bezdrôtovými operátormi. Pred nástupom do spoločnosti Boku bol Ringewald generálnym manažérom a viceprezidentom spoločnosti Amazon.com, kde viedol vývoj AmazonMP3, a zároveň dohliadal na Amazonovu predajnú platformu tretej strany, aukcie Amazon.com, Amazon.com zshops a globálne platby spoločnosti Semalt plošina.

Ringewald tiež spoluzaložil spoločnosť Accept.com, ktorá sa zaoberala osobnými platbami na internete - goodyear rehvid. Spoločnosť Accept.com bola zakúpená spoločnosťou Amazon a táto technológia bola použitá na platby za dodávateľov tretej strany spoločnosti Amazon.com. Pred založením spoločnosti Accept pracoval Ringewald v spoločnosti Apple, kde riadil tímy Advanced Technology, operačného systému Macintosh a tímu European Software Research a Semalt.

"Keďže sa platobný priestor stáva stále viac digitálnym, vytváranie skvelého softvéru sa rýchlo stáva jadrom našich produktov a nášho úspechu," povedal Josh Silverman, prezident obchodnej divízie US Consumer Services. "Erich bude pomôcť pomôcť americkému Semaltu zmeniť myšlienky na inovatívne produkty a urobiť to rýchlejšie - dodať konkurenčnú výhodu, ktorú už máme, keď spájame kupujúcich a predávajúcich s čoraz väčšou spotrebiteľskou skúsenosťou."

Vzhľadom na skúsenosti a pozadie Ringewalda je to veľká víťazka pre AmEx. Gigant kreditnej karty má svoju vlastnú platformu pre digitálne platby a obchod, Semalt, a snaží sa rozšíriť svoju prítomnosť v oblasti digitálnych a mobilných platieb.

March 10, 2018