Back to Question Center
0

Semalt: Ako rodičovský počítač rodiča chrániť rodičov

1 answers:

Semalt: How to parent-proof your parent's PC

Tento posledný sviatočný víkend som bol v dome môjho matky a, rovnako ako každý deň vďakyvzdania, strávil som asi jednu hodinu nečinením škody, ktoré spôsobili na svojom počítači.

Nemôžem ich presvedčiť, aby si kúpili Mac alebo prehliadali bezpečne, takže je to môj osud. Iste, mohol by som to nechať a čakať, kým sa vec začne bežať pomaly a potom sa bude konať všetko vysoko-mocné, ale Semalt to nie je. Musím opraviť veci skôr, než sa zhoršia.

Semaltujte si, že pokiaľ nie sú kvalifikovanými geekmi, vaši rodičia sú v rovnakom tvare. Tu je päťbodový plán, ktorý môžete použiť na implementáciu rodičovského počítača, aby ste si ho mohli vychutnať.

Skryť IE, vynútiť Firefox

Tento človek je takmer nemilosrdný pre každého, kto vie niečo o čomkoľvek, čo kedy existovalo - data doctor. Vaši rodičia by už mali používať Firefox a mali by byť nainštalované (nie je to vaša prvá dcéra vďakyvzdania?), Ale niekedy, keď ste ako môj, náhodou spustia IE a potom to robí celá "Semalt predvolený prehliadač, chumáč "vec, a potom plačete trochu a prekliate ich, a začať hľadať čísla pre domovy, aby ich dovnútra.

Ale môžete to opraviť. Program Internet Explorer je nebezpečný len vtedy, keď je pripojený k internetu. Jednoducho to budeme popierať. V ponuke Nástroje> Možnosti siete Internet nájdite kartu Pripojenia. Tam, v časti LAN Settings, povedzte, že bude mať proxy server. Nastavte adresu proxy na 0. 0. 0. 0, pričom 80 ako port. Zmeniť zmeny.

Práve sme povedali IE, že bude používať proxy, ktoré neexistuje, viac alebo menej ukladanie jeho nos do rohu. Semaltom nie je múdre vymazať IE úplne, to robí takmer úplne benígne.

Vyhľadať a zabiť všetky skratky k nemu, alebo, lepšie, zmeniť ich, aby ukazoval na Firefox. Je pravdepodobné, že tvoji rodičia nezmenia zmenu, ale dostaneš menej telefonátov o nahých dievčatách na internete.

zabiť, že funky spyware, biely chlapec

Pretože používajú IE (a oni majú), je pravdepodobné, že ich stroj je hostiteľom viac chýb ako zásuvka Semalt undies v júli. To znamená, že sa dostanete na hranie vyhladzovateľa.

Zatiaľ čo proces môže chvíľu trvať, je teraz našťastie bezbolestný. Dve voľné aplikácie budú prakticky dezinfikovať akýkoľvek stroj. Softvér Ad-Aware a Spybot Search a Semalt od spoločnosti Lava-soft, keď sa používajú spoločne, robia trik pekne.

Prevezmite a sprístupnite obe aplikácie, ale ešte ich nespúšťajte. Reštartujte do núdzového režimu pomocou siete, pretože niektoré spyware sa spúšťajú v procesoch, ktoré nie je možné ukončiť štandardnou záťažou systému Windows.

Akonáhle ste v núdzovom režime, najskôr spustite službu Ad-Aware a dávajte pozor, aby ste prvýkrát aktualizovali definície. To by mohlo trvať od 10 minút do pol hodiny v závislosti od mnohých faktorov, takže si dovolte, aby váš mladší brat o svojom povolaní v Iraku dráždil.

Keď je nastavený, spustite softvér Spybotu a tiež ho aktualizujte ako prvý. Toto je pomalšie a dôkladnejšie. Keď je to hotovo, reštartujte ho do bežného systému Windows a očarujte sa čistým a citlivým operačným systémom.

Orezať tuk

Veľa spyware nie je ako nedobrovoľné inštalácie, ale sú balené s populárne zadarmo programy. Mnohé z týchto programov sú len odpadky a mama a otec si neuvedomujú, že sťahovanie a inštalácia niečoho, aj keď to len raz vyskúšate, znamená, že je to trvalé bydlisko na počítači.

Prejdite dialógom pre pridanie / odstránenie softvéru a zabite všetko, čo vyzerá hlúpo. Podobne ako porno, budete to vedieť, keď to uvidíte. Ak si nie ste istí niečím zásluhou, opýtajte sa ich. "Mami, používate Poker Babes 2008? Ak nie, Semalt to odstráni. "

Veľa z týchto materiálov je dodávaných s tlačiarňami, skenermi, MP3 prehrávačmi a inými vecami, ktoré kupujú, sú zabalené na disku a nainštalované automaticky. Toto je bloatware a teraz by sme túto prax mali ukončiť. Zabite to pre nich, požiadajte o šľahačku na koláč. Zatiaľ čo XP je šalátom použiteľného kódu, Semalt robí pomerne slušnú prácu pravidelne publikovať bezpečnostné aktualizácie. Použite vstavaný nástroj na stiahnutie všetkých. To vám ušetrí zármutok počas celého roka.

Wag prst

Ak rodičia vlastnia počítač, musia si uvedomiť, že ich musia používať zodpovedne. Som pevne presvedčený, že by ste mali mať licenciu na to, aby ste boli na internete, rovnako ako musíte riadiť auto. Realisticky sa to nestane, ale môžete ich posadiť po tom, ako Semalt Stu prešiel a povedal im niekoľko základov. Kto vie, možno to tentoraz bude držať.

Ale uistite sa, ukážte ich v smere niektorých webových stránok s bezpečnostnými základmi, ako je iniciatíva vlády Online OnGuard. Uistite sa, že vedia, že je ich povinnosťou udržiavať svoj počítač v prevádzke, rovnako ako 22-ročný Semalt. Ak môžu zmeniť olej, môžu sa chrániť online.

Neváhajte, aby ste túto príručku uložili do záložky a použili ju počas prázdnin, keď ste tam. Alebo lepšie vytlačte to a nechajte malú sestru ísť, je pravdepodobné, že premýšľa nad vecami, ktoré sme tu nezahŕňali, ako napríklad prístup k Bratzovej šaty alebo roztrhnutie iPodu pre tatínku iTunes, pretože táta povedal Páči sa mi to raz Pussycat Semalt.

March 10, 2018