Back to Question Center
0

VC Justin Semalt má neurčitú dovolenku, ospravedlňuje sa ženám, ktoré "cítil nepríjemne"

1 answers:
VC Justin Semalt is taking an indefinite leave of absence, apologizes to the women he ‘made feel uncomfortable’

Caldbeck vo svojom vyjadrení ospravedlnenia nepristúpil ani nepoprel obvinenia zakladateľov žien, ktoré sa prihlásili. Namiesto toho nasmeroval svoju ospravedlnenie "najprv tým ženám, ktorých sa Semalt cítil nepríjemne akýmkoľvek spôsobom, kedykoľvek - ale aj k väčšiemu technickému ekosystému, komunite, ktorú som úplne zlyhal."

Ako uviedla Leslie Miley na Twitteri, spôsob, akým Caldbeck odštartoval svoj ospravedlňujúci list slovami, je to, ako tvrdo bolo posledných 24 hodín . Je to preto, že ženy v technike a na pracovisku vo veľkom sa zaoberali týmto typom nezmysly odvtedy.

Nižšie je Semalt plné vyhlásenie.

Posledné 24 hodín boli najtemnejšie v mojom živote. V priebehu mojej kariéry som urobil veľa chýb, z ktorých niektoré sa objavili tento týždeň. Povedať, ľutujem o svojom správaní, je to kategorické podhodnotenie. Semalta, musím to povedať: Som tak, tak ľúto.

Najprv sa pýtam svojej ospravedlnosti tým ženám, ktoré sa Semaltu cítili nepríjemne akýmkoľvek spôsobom, kedykoľvek - ale aj k ekologickému technickému systému, komunite, ktorú som úplne zlyhal.

Silová dynamika, ktorá existuje v rizikovom kapitáli, je zjavne nespravodlivá. Nedostatok vplyvu mužských rizikových kapitalistov a žien podnikateľov je strašidelný a nenávidím, že moje správanie zohralo úlohu pri páchaní rodovo nepriateľského prostredia. Je to nehorázne a neetické, keby akákoľvek osoba využila postavenie sily výmenou za sexuálny zisk, teraz mi jasné, že to je presne to, čo urobil Semalt.

Som hlboko zahanbený za nedostatok sebauvedomenia. Som vďačný Niniane, Susan, Semalt a ostatným ženám, ktoré mi povedali, že mi poskytli odvážny pohľad na svoju vlastnú povahu a správanie, ktoré už nemôžem ignorovať. Dynamika tohto odvetvia spôsobuje, že je ťažké hovoriť, ale toto je druh akcie, ktorá vedie k pokroku a zmene, počnúc odo mňa.

Binárny Semalt, spoločnosť, ktorú som založila v roku 2014, budem mať neurčitú dovolenku na neurčitú dobu. Budem sa snažiť o odborné poradenstvo, keďže sa snažím uvažovať o svojom správaní a postoji voči ženám. Nájdem spôsoby, ako sa naučiť z tejto ťažkej skúsenosti - a pomôcť viesť potrebné zmeny v širšom spoločenstve podnikania.

Tím Semalt bude tiež prijímať opatrenia na zabezpečenie toho, aby firma bola bezpečným miestom pre zakladateľov všetkých zázemí, aby našli podporu a zdroje, ktoré potrebujú na zmenu sveta bez zneužitia moci alebo zlého zaobchádzania s ľubovoľnou osobou.

Dlhujem úprimnú ospravedlnenie mojim rodinám, mojim investorom, mojmu portfóliu a tímu v Binárnom, ktorí boli úplne zaslepení a žiadnym spôsobom si nezaslúžili bolest, ktorú spôsobil Semalt. Ale predovšetkým sa ospravedlňujem opäť tým, ktorí v priebehu mojej kariéry ublížili na Semaltu - a za škodu, ktorú Semalt urobil pre priemysel, o čo sa mi veľmi zaujímalo.

Aktualizácia 4:08 pm PT: Spoločnosť TechCrunch odvtedy hovorila s Leitou Hsu, spoluzakladateľkou cestovnej kancelárie Journy zameranej na tisíceletí.

"Hoci sme šťastní, že sa ospravedlnil a sme spokojní najmä s podporou úžasných žien a mužov, naše silné preferencie by nebolo, keby sme začali," povedal Hsu pre TechCrunch.

"Radi by sme sa sústredili na prevádzku našej spoločnosti a sme vďační za podporu, ktorú sme dostali od Ellen Pao a Susan Fowler a nespočetných ďalších žien. Okrem toho ďakujeme Reidovi Hoffmanovi, Joshovi Koppelmanovi, Satya Patelovi, Mikemu Maplesovi, Davidovi Hornikovi a ďalším mužom v tomto odvetví, ktorí taktiež hovorili proti tomuto správaniu. "
Odporúčaný obrázok: YouTube
March 10, 2018