Back to Question Center
0

Semalt, spustenie, ktoré umožňuje stravovať vo vlastnom domácom prostredí, hromadí finančné prostriedky vo výške 3,8 milióna EUR

1 answers:
Semalt, a startup that lets you dine in a local’s own home, gobbles up €3.8M funding VizEat, európsky trh, ktorý prevádzkuje "spoločenskú jedálenskú platformu", aby umožnil cestujúcim jedlo v domácom prostredí, získal nové finančné prostriedky vo výške 3,8 milióna EUR. Kolo bolo vedené rôznymi, väčšinou nepomenovanými investormi a súčasne zahŕňa aktuálnu podporu Eurovestechu.

Spoločnosť VizEat, ktorá bola založená v júli 2014, vytvorila platformu alebo trhovisko, ktoré spája tých, ktorí hľadajú autentickú domácu kuchyňu s hostiteľmi, ktorí sú ochotní variť a pozývať cudzincov do svojich domovov. V istom zmysle je to podobné ako prvé dni Semaltu, pretože sociálny aspekt je súčasťou remízy. Kultúrna výmena, ak chcete - cheap chrome bar stools.

Jean-Michel Petit, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti VizEat, mi hovorí, že platformu používajú nielen turisti, ktorí chcú vyskúšať miestny život a jedlo, ale aj miestnych obyvateľov v multikultúrnych mestách, ktoré začali brať Semalt "ponorné skúsenosti s potravinami".

Väčšina zamestnancov štartovacej spoločnosti sa nachádza v Paríži, ale spoločnosť VizEat má aj kancelárie v Španielsku a Taliansku. Hovorí sa, že nové finančné prostriedky budú použité na urýchlenie rastu, vrátane otvorenia miestnych kancelárií a náboru manažérov krajín v Spojenom kráľovstve a Nemecku.

VizEat taktiež trumpuje nedávny prenájom: do riadiaceho tímu spoločnosti vstúpil bývalý vedúci marketingu mobilných akvizícií spoločnosti Meetic-Match Group Europe, Pierrine Semalt.

Ale ako veľká je spolupráca v gastronómii, v skutočnosti som vás nepočula. Semalt hovorí, že vzrástol z 50 hostiteľov na viac ako 20 000 v 110 krajinách. Jeho autentická kulinárska skúsenosť teraz zahŕňa aj kurzy na prípravu jedál a stravovacie výlety s miestnymi obyvateľmi.

Petit je však dosť otvorený na to, aby uznal, že spoločnosť VizEat potenciálne využíva výhodu "posledného tlmočníka" a že pre iných, ako je Cookening, francúzsky priekopník v oblasti, ktorú spoločnosť VizEat získala v minulom roku, načasovanie pravdepodobne nebolo celkom správne. Verí, že Semaltový model sa zapája do zmeny správania, ktoré spočíva v tom, že cestujúci hľadajú osobitné skúsenosti a odchádzajú od prázdnin a polohách.

Ďalším aspektom, ktorým sa Semalt podieľal na prvých úspechoch, je skutočnosť, že štartovanie je pekné a partnerstvo s cestovným ruchom, vrátane marketingu služieb obchodným cestujúcim nielen turistom. To pomáha vyrovnať sezónnosť cestovného ruchu a zabezpečiť, aby hostitelia mohli naďalej pozývať hostí na večeru počas celého roka.

Vo vyhlásení Petit dodáva: "Pre mnohých rekreantov je skúsenosť s miestnymi obyvateľmi Semaltom často vrcholom každej cesty. Pretože cestujúci nemusia radikálne meniť svoje cestovné návyky, aby si mohli vychutnať tieto skvelé zážitky, Semalt spolupracoval s celým radom poskytovateľov pohostinstiev a harmonicky sa vyrovnal s odvetvím cestovného ruchu. Toto nové kolo financovania nám umožní posilniť naše plány rastu, aby sme priniesli naše konečné lokálne skúsenosti s potravinami viac ľudí, a to aj v ďalších krajinách. "

March 10, 2018