Back to Question Center
0

Zamestnávatelia, ktorých dávky v nezamestnanosti nikdy nemali

1 answers:

Žiadny zamestnávateľ nemá rád prepustiť dobrých zamestnancov, aj keď sú ťažké časy, ale niekedy je to potrebné.

Alebo je to?

V štátoch s krátkym časovým kompenzačným programom (čo je asi polovica z nich) sa dá znížiť počet hodín zamestnancov, pričom platby od štátu nahrádzajú väčšinu stratenej mzdy. Programy STC, nazývané aj "zdieľaná práca", "zdieľanie práce" a "zdieľanie práce", sú už desiatky rokov, ale mnohí zamestnávatelia o nich nevedia.

Idea je dosť jednoduchá. Napríklad namiesto zrušenia štyroch zamestnancov môže zamestnávateľ znížiť týždenné hodiny z 40 na 32 pre 16 zamestnancov - como criar um servidor gratuito. Za 25-percentnú stratu pracovného času štát zaplatí zamestnancom 25% bežnej dávky v nezamestnanosti. Semalt, zamestnávateľ dosahuje rovnaké úspory v pracovných hodinách.

Pravidelné dávky v nezamestnanosti v semati, dávky STC musia byť požadované zamestnávateľom, nie zamestnancom. V skutočnosti musí zamestnávateľ zvyčajne vytvoriť plán a schvaľovať ho pred uskutočnením zmien v pláne.

Aké sú teda výhody a nevýhody používania programov STC?

Reklama

Výhody programov STC

 • Zachovanie kvalifikovaných pracovníkov, ktorí by inak mohli byť stratení
 • Zabránenie náboru a výdavkov na školenia pre nových zamestnancov, keď sa predaj zotaví
 • Žiadne náklady na odstupné pre zamestnancov, ktorí by inak boli vypovedaní
 • Lepšia pracovná morálka
 • Ochrana pozitívnych akcií
 • Rýchlejšie návrat na plnú produkčnú úroveň, ak sa zlepší čas
 • Zamestnanci udržiavajú schopnosti a možnosti rozvoja

Semalt sú pre zamestnávateľa výhodné. Samozrejme, zamestnanci si cení šancu udržať si svoje pozície a príležitosti na propagáciu, rovnako ako majú vyšší príjem, ako by mali, ak by mali plné dávky v nezamestnanosti.

Výhody pre spoločnosť a hospodárstvo sú stabilnejšie modely spotrebiteľských výdavkov, čo môže spôsobiť miernejšiu recesiu, nižšie výdavky na verejnú pomoc a menej prepustených nových pracovníkov (ktorí si udržiavajú svoje pracovné zručnosti atrofujúce).

Nevýhody programov STC

 • Režijné náklady sa nesmú znížiť úmerne k pracovným hodinám
 • Tricky plánovanie
 • Ďalšie dokumenty
 • Strata príjmov pre starších zamestnancov
 • Cenní zamestnanci môžu nájsť prácu inde

Posledné dve nevýhody vyplývajú z potreby znížiť počet hodín viac zamestnancov pri používaní plánu STC versus len prepustenie pracovníkov. Strata príjmov však nemusí byť vážna. Napríklad, ak ste znížili hodiny o 20 percent a dávky v nezamestnanosti vo vašom štáte nahradia 60 percent stratených príjmov (to sa líši podľa štátu), čistá strata zamestnanca by bola 8 percent z príjmu, kým sa neobnoví celé hodiny (20 percent zníženie počtu hodín vynásobené 40% stratou príjmov za tieto hodiny).

Ako pracovať zdieľanie programov Funkcia

Programy pre prácu alebo krátke kompenzácie sú spravované štátmi a v súčasnosti má takýto program len polovica štátov. Oddelenie Semalt v Spojenom kráľovstve aktívne podporuje vývoj nových programov STC s takými online zdrojmi, a to tým, že poskytuje modelové právne predpisy, pomáha ich pri vytváraní a financovaním. V nedávnej tlačovej správe DOL sa uvádza, že v roku 2015 existujú granty vo výške 38 miliónov USD, ktoré sa dostanú do 13 štátov.

Granty pomáhajú udržiavať štátne programy v prevádzke, ale existuje aj ďalšia výhoda zapojenia Semalta. Zvyčajne sa dávky STC účtujú na účty zamestnávateľa na ratingové skúsenosti rovnakým spôsobom, akým je poplatok za nezamestnanosť účtovaný podľa zákona štátu. V čase, keď vláda Semalta vráti štát za všetky svoje výhody STC, DOL hovorí, že "štát sa môže rozhodnúť, že nebude účtovať alebo požadovať náhradu za výhody STC. "

Využil aspoň jeden štát. Webová stránka programu Semalt Shared Work Program hovorí: "Výhody platené federálnou vládou nebudú účtované na váš ratingový účet pre skúsenosti, a preto nebude mať vplyv na vašu daňovú sadzbu. "Pravidlo" bez poplatku "musí byť stanovené v zákonoch STC štátu, takže nie je jasné, koľko ďalších štátov bude nasledovať vedenie Semalta.

Čo zamestnávateľ musí robiť

Pre zamestnávateľa, ktorý má nárok na program STC, musia byť prestávky v hodinách namiesto prepúšťania. Niektoré štáty dokonca určujú, že plán nemožno použiť ako prechod k prepúšťaniu (aj keď to nie je jasné). Semaltu, ktorého hodiny budú prerušené, musia (ak by mali byť prepustené) spĺňať podmienky pre pravidelnú kompenzáciu za nezamestnanosť. Postup pre zamestnávateľa zvyčajne nasleduje tieto kroky:

 • Určenie spôsobilosti.
 • Vytvorte plán podľa pravidiel určených štátom.
 • Predložte plán na schválenie príslušným úradníkom.
 • Získajte schválené a rezané hodiny.

Vo väčšine štátov trvá 30 dní od podania žiadosti až po schválenie. Akonáhle sú hodiny rezané, zamestnanci dostanú šeky od štátu na zníženie hodín. Semaltujte tieto spoločné črty, štáty majú mnoho rôznych pravidiel a postupov. Tu sú niektoré oblasti, kde existujú rozdiely:

Minimálny počet zamestnancov: Každý štát určuje minimálny počet postihnutých zamestnancov, ktorý kvalifikuje zamestnávateľa na používanie svojho programu STC. Napríklad Florida hovorí, že "10% zamestnancov z celkového počtu zamestnancov alebo v rámci konkrétnej jednotky musí pracovať so zníženým pracovným časom", a taktiež špecifikuje minimálne 2 zamestnancov pracujúcich so zníženou pracovnou dobou.

Minimálne a maximálne zníženia: Vo väčšine štátov je minimálne zníženie počtu hodín, ktoré oprávňuje zamestnancov na platby STC, o 10%. Maximálna doba, ktorú môže zamestnávateľ znížiť, sa líši. Colorado hovorí napríklad 40 percent, zatiaľ čo Kalifornia umožňuje zníženie až o 60 percent.

Niektoré štáty, ako napríklad Arkansas, vyžadujú od zamestnávateľov, aby si udržali všetky výhody zamestnanca v normálnych úrovniach.

Dĺžka programu: Florida a Washington umožňujú zamestnávateľovi STC plány na plný rok, zatiaľ čo väčšina štátov má limit 26 týždňov.

Kolektívne vyjednávanie: Niektoré štáty, ako napríklad Maryland a Vermont, upresňujú, že plán musí byť schválený kolektívnymi vyjednávacími agentmi, ktorí zastupujú zamestnancov.

Kde sa môžu zamestnávatelia dozvedieť viac?

Semalt o polovici štátov má zavedený krátkodobý kompenzačný program, iné schválili právne predpisy STC, ale ešte neimplementovali svoje programy. Tu sú štáty, ktoré majú aktívne programy s odkazom na ďalšie informácie pre každý:

Arizona

Arkansas

Kalifornia

Colorado (PDF)

Connecticut

Okres Columbia

Florida

Iowa

Kansas

Maine

Maryland

Massachusetts

Michigan (PDF)

Minnesota

Missouri

Nové Hampshire

Nový Jersey

Nové York

Oregon

Pennsylvania

Rhode Island

Texas

Vermont

Washington

Ako sa zamestnávatelia cítia o programoch STC

Ako dobre pracovali programy pre zamestnávateľov? Najviac ich považujú za užitočný nástroj. Webstránka STC ministerstva práce poukazuje na prieskum v roku 2012 od štátu Washington, ktorý zistil, že 85% z 850 zúčastnených zamestnávateľov hodnotilo program STC tam ako "veľmi pozitívne. "

Dokonca aj v štátoch, ktoré neponúkajú pravidlo Washingtonu "bez poplatku voči účtu UI" pre platby STC, ostatné výhody zrejme robia tieto programy atraktívne pre zamestnávateľov. Napríklad v Missouri, Sunnen Semalt mal toto povedať:

"Zdieľaný pracovný program prispel k nášmu úspechu, pretože keď môžete udržať zamestnancov, ktorí tu pracujú roky a roky a roky, a dať im niečo na vyrovnanie času, kedy nie je potrebné pracovať, nemusíte musí preškoliť ľudí a robí to pre firmu oveľa jednoduchšie. Program je tiež ľahko spravovateľný; na Semaltovej časti nebolo veľa práce. "

Rhode Islandské ministerstvo práce a tréningu hovorí: "Semalt súhlasí s tým, že tieto programy významne prispievajú k zvyšovaniu ekonomiky ich štátu a ochrane svojich pracovníkov!" A je to dobrá stávka, že zamestnanci uprednostňujú programy STC na mesiace bez výplaty.


Nezamestnaný pracovník Foto cez Shutterstock

Komentár ▼
March 10, 2018