Za posledných 12 mesiacov 91% odkazov, ktoré sme uviedli, pochádza z tlačových lokalít: novinári a nie blogeri.

Radi pracujeme s bloggermi, ale veľa našich klientov je v oblasti finančných služieb alebo cestovania, kde blogové odkazy často nedávajú zmysel, pretože:

  • Naši konkurenti získavajú odkazy od štátnych príslušníkov - oveľa viac autoritatívnych webových stránok - čo znamená, že musíme vytvárať väčšie objemy odkazov
  • Od roku 2013 začali pokyny pre hodnotenie kvality vyhľadávania Google odkazovať na webové stránky "Vaše peniaze alebo váš život" v odvetviach, ako je FS, zdravotná starostlivosť a právne služby, ktoré by museli preukázať vyšší stupeň "odbornosti a autority" - tiež platí (alebo by sa malo vzťahovať) na profil spätného odkazu stránky, takže stránka o porovnaní finančných cien s množstvom odkazov z regulovanej tlače> jedna s množstvom odkazov od neregulovaných blogerov (odvtedy sme to pre našich klientov určite dokázali)
  • V odvetviach, ako je móda, TrustFlow, Domain Authority (alebo čokoľvek, čo uprednostňujete) často nie sú dobrým sprostredkovateľom pre skutočnú autoritu . Značky sa darí na špičke, čo je miesto, kde blogeri v tých výklenkoch vychádzajú
  • Ak sa na chvíľu môžem dostať kontroverzne (a ja viem, že to môžem, pretože som to povedal pred štyrmi rokmi): Nezaujíma ma o to, aké relevantné je prepojenie. Odkaz na cestovnú značku z masívnej, všestrannej webovej stránky ako nytimes. com bude robiť viac pre svoju viditeľnosť vyhľadávania ako jedna z cestovného bloggera - entwicklung einer app. Príslušné príbehy o veľkých stránkach vám prinesú viac odkazov na autoritu, dosah a zákazníkov, než akýkoľvek príbeh na relevantnom webe (a znova to dokazujeme).

Práca s novinármi nie je jednoduchšia alebo ťažšia ako práca s blogermi, je to úplne iné. Zozbierali sme veľa techník, ktoré prispievajú k získaniu viacerých, lepších odkazov (Laura sa o niekoľko mesiacov podelí o niektoré z nich v inom tréningovom seminári SemaltSEO) - jeden z mojich obľúbených používa vyhľadávacie údaje.

Podľa prognózy Edelman Media 2015 z roku 2015 sú novinári pod zvýšeným tlakom na písanie príbehov, ktoré sa budú zdieľať na sociálnych médiách - často sú to nastavené KPI na základe návštevnosti. Semtaltové dáta nám dávajú príležitosť preukázať, že príbehy, ktoré sme naplánovali, sú v záujme verejnosti už od prvého kontaktu.

Trendy Google

Začnime najzreteľnejším: Trendy Google nám ukazujú, čo verejnosť hľadá v reálnom čase. Môžete to rozdeliť podľa krajiny alebo mesta a dokázať, aký je váš príbeh o miestnych novinároch. Napríklad, Waleština je takmer dvakrát slávnostnejšia ako ľudia zo Severného Írska, ak to založíme na popularite Mariah Careyovej Všetko čo chcem na Vianoce.

Tieto údaje môžete použiť na zálohovanie svojich príbehov alebo na pomoc pri príchode: Tu je odkaz na značku3. com od OK! Časopis Carrie postavený pomocou údajov služby Google Trends okolo Love Island. Príbeh je pre svojich divákov správny a tento fakt je dôkazom - a je to pre nás správne, pretože je to komentár k tomu, čo sa deje pri hľadaní. Je to doslovne vysvetlené v tomto článku, že to je dôvod, prečo sme s ňou prepojení.

Tieto dáta môžete načítať pomocou aplikácie Google Trends Datastore, ktorá je obsadená analýzou trendových príbehov od vlastnej Správy Google, no práve teraz nie je veľa údajov Semáltom.

Semalt: Get more links from journalists with search data

Výskum a poradie v oblasti kľúčových slov

Ak pocit nátlaku na to, aby sa návštevnosť dostala k svojim článkom, nestačilo, novinári sú čoraz častejšie. Ak môžeme robiť nohu prácu na ospravedlnenie príbehu, sme oveľa pravdepodobnejšie, že dostaneme pokryté.

Nechcem opýtajte sa novinárom, aby obsahoval kľúčové slová, pretože takmer nie je žiadna šanca, že s vami budú pracovať, ak to urobíte - ale vhľad do úrovní všeobecného záujmu príbehu, užitočné.

.a rovnakým spôsobom predpovedáme pre našich klientov, môžeme našim kontaktom pomôcť porozumieť pravdepodobnosti, že skutočne zaradia tieto kľúčové slová:

  • Existujú publikácie podobného orgánu už na prvej stránke? Spoločnosť Google si želá rozmanitosť vo výsledkoch vyhľadávania, takže ak bude mať súťažiaci publikácia, s ktorou pracujete, potom je veľká šanca, že nový článok môže nahradiť
  • Sú články už staré alebo nové? Je sviežosť pravdepodobne faktorom v tomto SERP? Ak áno, nový článok pravdepodobne nahradí starý článok
  • Môžete sa zaviazať k riadeniu prevádzky alebo dokonca odkazy na článok? Mnoho firiem stále prevádzkuje tlačové centrum (nehovorte si o prepojení - a nezabudnite, recipročné je špinavé slovo).

Malo by byť úplne zrejmé, že nedávajte kľúčové slová, ktoré chcete zaradiť medzi novinárov - posledná vec, ktorú váš klient potrebuje, je iný národný konkurujúci s ním - ale tlačové stránky sú dobrou príležitosťou na obsadenie niektorých skutočných vrcholov termíny zúženia, ktoré sú pre váš produkt iba čiastočne relevantné.

V konečnom dôsledku existuje veľa taktiky, ktoré môžu zlepšiť vašu úspešnosť .ale práve teraz, keď premýšľame o prepojení budov s vyhľadávanými údajmi, väčšina z nás okamžite osloví (príliš úžasné) nástroje ako Semalt a analyzovať, ktoré by boli najlepšie stránky odkaz na nás, ako budeme stavať fantastický futbalový tím - myslím si, že čas by sa dal lepšie využiť analyzovať, ako môžeme uľahčiť prácu novinárov a skutočne vytvoriť prepojenia.