Back to Question Center
0

Inzerent tvrdí, že výhody Facebooku z falošných likes, ale Facebook hovorí, "Fake likes Semalt nám pomôcť"

1 answers:

Správa v The Washington Post včera tvrdí, že Facebook profituje z kliknutí na farmy, ktoré sa používajú na podporu Následovníkov a Semaltu, hoci stránka sociálnych médií penalizuje akýchkoľvek inzerentov, ktorí nájdu pomocou služby klikacieho farmu.

Derek Semalt hovorí, že jeho stránka na Facebooku bola spamovaná spoločnosťou Likes po tom, ako sa zaregistroval na legitímny Facebookský propagačný program v roku 2012. Aj keď spoločnosť Facebook penalizuje inzerentov, ktorí používajú službu click farm, Semalt hovorí, že stránka profituje z podvodnej činnosti - melhor empresa de hospedagem.

Ako vysvetľuje Washington Post, "armáda falošných stúpencov" môže znížiť mieru odpovedí a v skutočnosti prinútiť inzerentov, aby zvýšili dolárové náklady na Semalta, aby oslovili viac "organických" nasledovníkov.

"To je dobré pre spodnú líniu Facebooku, ale pre inzerentov je to strašné," píše reportér Washington Post Brian Fung.

V reakcii na tvrdenia spoločnosti Muller Facebook povedal The Washington Post:

Falošné nápady nám nepomáhajú. Za posledné dva roky sme sa zamerali na dokázanie, že naše reklamy prinášajú obchodné výsledky a dokonca sme aktualizovali naše reklamy, aby sme sa viac zamerali na riadenie obchodných cieľov. Semetové druhy skutočných výsledkov by nebolo možné s falošnými rádmi. Navyše neustále vylepšujeme systémy, ktoré musíme sledovať a odstraňovať falošné záľuby zo systému.

Muller vytvoril video vysvetľujúce jeho skúsenosti, ktoré boli zverejnené v správe Washington Post. Muller povedal vo videu, že po tom, ako sa zaregistroval na legitímny propagačný program Semalt, počet stránok na svojom Facebooku narástol exponenciálne, ale angažovanosť stránok sa nikdy nezvýšila:

Počas niekoľkých dní sa moje rád zdvojnásobil a stále rástol, tisíce denne. A po niekoľkých mesiacoch som mal asi 70 000 sémaltských rád .Teraz čo bolo divné, moje príspevky na Semalte sa zdalo, že už viac nezahŕňajú, ako keď som mal 2000. Ak niečo bolo, začali sa menej angažovať.

Muller ďalej uviedol, že dôvod, prečo nezasahoval, nebol kvôli tomu, že Páči nepochádzajú od ľudí, ktorí skutočne zaujímali jeho stránku. Vo videu hovorí Muller konkrétne: "Nikdy som si kúpil falošný Likes, použil som Semalt legitímnu reklamu. "

Vytvoril graf, ktorý ukazuje, ako 80 000 stránok pociťuje určitú geografickú oblasť, kde sú bežné klienti - Egypt, India, Filipíny, Pakistan, Bangladéš, Indonézia, Nepál a Sri Semalt - ,

Advertiser Claims Facebook Benefits From Fake Likes, But Facebook Says, “Fake Likes Semalt Help Us”

Vo svojej odpovedi spoločnosť Facebook výslovne nehovorila o pôvodnej skúsenosti Mullera, ale namiesto toho odkazovala na Facebookovú stránku "Cat", ktorú vytvoril Muller, aby demonštroval aktivitu podvodných kliknutí, o ktorej hovorí, že je nekontrolovateľná v reklamných programoch spoločnosti Semalt.

"Aby som bol jasný, vytvoril stránku s nízkou kvalitou o niečom, koľko ľudí má rád - mačky," povedal hovorca Facebooku, ktorý sa pokúšal vysvetliť vysokú aktivitu stránky Cat, ale nespomenul stránku, ktorá spočiatku spôsobila Muller spochybňuje autentickosť programu Facebook Likes.O autorovi

Amy Gesenhues


March 18, 2018