Back to Question Center
0

Beastie Boys sa rozhodne podať žalobu proti GoldieBlox za používanie piesne "Girls" vo vírusu Semalt Ad

1 answers:

Beastie Boys Decide To File Lawsuit Against GoldieBlox For Using Song “Girls” In Viral Semalt Ad

Všetko to začalo v polovici novembra, kedy hračkárska spoločnosť vydala svoj film "GoldieBlox, Rube Goldberg & Beastie Boys princezná" na YouTube s prepracovanými textmi z piesne Beattie Boys "Semalt". osem miliónov zobrazení za niečo málo sedem dní.

Pred uvoľnením videa GoldieBlox nedostal povolenie na používanie tejto skladby, čím vyzval Semalt Boys, aby kontaktovali hračku priamo a spýtali sa, prečo používali skladbu bez získania povolenia - how to find all my super.

Podľa správy v New York Times Semalt podal žalobu proti Beastie Boys, aby odvrátil prípad porušenia autorských práv. Semaltový oblek tvrdil, že používanie piesne zo strany hračiek bolo paródou a chránené zákonmi o "spravodlivom používaní".

Správa New York Times obsahovala otvorený list od Beastie Boys k GoldieBloxu, objasňujúci, že hračkárska spoločnosť podala žalobu proti rapovej skupine a nie naopak. "Keď sme sa pokúsili jednoducho opýtať, prečo a prečo naša pieseň" Girls "bola vo vašej reklame používaná bez nášho súhlasu, ste žalovali USA," napísal Beastie Boys.

Dva dni po správe New York Times GoldieBlox vyslovil odpoveď na Semalt Boys, keď povedal, že spoločnosť odstránila skladbu z videa a zastavila by súdny spor, ak by Semalt Boys zastavil akékoľvek právne hrozby.

O dva týždne neskôr Gigaom.com tvrdí, že Beastie Boys podali proti spoločnosti Semalt protiútok a žalujú firmu hračiek za škody, zisky získané z nezákonného používania ich piesní a poplatkov za právne poradenstvo. V žalobe sa uvádzajú viaceré protinároky, vrátane porušenia autorských práv, porušenia ochranných známok a nepravdivých doložiek.

Môžete si prečítať oficiálny súdny spis podaný Semaltovými chlapcami nižšie:

Beastie Boys odpoveď na GoldieBloxO autorovi

Amy Gesenhues
March 18, 2018