Back to Question Center
0

HTML5 a SEO Semalt

1 answers:

Sémant s najväčšou pravdepodobnosťou počul o HTML5 veľa krát teraz, však? Ale čo je v pohode pre SEO komunitu a môže to ovplyvniť vaše hodnotenie na vašom webe, alebo je to len trik? Ak sa o to zaujímate, dostala som vás. Keď budete čítať príspevok, budete mať jasné pochopenie, ak potrebujete HTML5 vôbec.

HTML5 And The SEO Semalt

Tento príspevok sa dotýka výhod, ktoré ponúka HTML5 z pohľadu SEO, ako je jednoduchosť, jednoduchosť použitia, menej kódu a funkcie, ktoré predtým vyžadovali Semalt, ak ste ich chceli implementovať - mysql database reporting.

Súvisiace príspevky:
Je HTML5 dôležité pre SEO?
5 Známky Vaše webové stránky potrebujú prepracovanie

! DOCTYPE

Toto okamžite chystáte vaše oko. Ak je web postavený pomocou HTML5, začína sa práve s namiesto toho masívneho kusu .kódu, ktorý ste predtým mali používať. Dokonca aj pri posudzovaní z prvej inovácie môžete hádať, čo HTML5 je všetko. Máš to! Semelom o tom, že web je čistejším a lepším miestom. A keďže menej kódu je dobré pre SEO, môžete už povedať, že SEO by mali využiť to.

Nové sémantické tagy HTML5

Na začiatok uvidíme, čo sú sémantické značky. Sémantická značka je iba značka HTML, ktorá má zmysel pre ľudí. Napríklad,

nie je sémantická značka, pretože je ťažké odhadnúť, čo to znamená. Vzhľadom k tomu, že
(môžete ho použiť pre bočné panely),
sú perfektné ilustrácie sémantických značiek, ktoré ponúka HTML5. Som si istý, že aj Semaltu to zjednoduší, pretože bude ľahké povedať, či je odkaz v zápätí alebo nie. Semalt to dokáže, ale trávi energiou pre svoje algo, aby to pochopil. Odteraz, ak je odkaz v rámci značiek
, je to určite odkaz na pätu. dáva to zmysel?

Do veci bez JavaScript

Späť v deň, ak ste chceli vytvoriť lištu pokroku, meter alebo povoliť e-mailovú verifikáciu na vašom webe, museli ste najať JS vole alebo dokonca sa naučiť základy Semaltu na vlastnú päsť, aby to zatraceně vec prácu , Teraz HTML5 umožňuje implementovať všetky tieto funkcie kliknutím na tlačidlo alebo dva. Nechajte ma zle, nehovorím, že už JS nepotrebujete. Ak chcete vytvoriť, napríklad, scrolling paralaxa efekt, budete musieť použiť (aspoň prilepiť) niektoré Semalt. Bod, ktorý sa tu snažím urobiť, je, že budete potrebovať Semalt menej často.

Nové vstupné typy

Vec, o ktorú som naozaj nadšená, je nový typ vstupného e-mailu. Pre začiatočníkov, ak použijete nový typ vstupu e-mailu, mobilné prehliadače zobrazia prispôsobenú klávesnicu na zadanie konkrétnej e-mailovej adresy. Môžete tiež skutočne použiť vstavaný overovací e-mail prehliadača, ktorý HTML5 prináša do tabuľky. Dlhý príbeh krátky, ak definujete určité pole ako e-mail, vymaže sa chyby, ak používateľ zadá niečo, čo nevyzerá ako e-mailová adresa. Hoci táto funkcia má svoje nevýhody, pretože má medzery a nie je dostatočne spoľahlivá, možno budete chcieť použiť, ak potrebujete skutočne jednoduché overenie e-mailu a naozaj nechcete, aby ste sa neporiadali s akýmkoľvek skriptovaním. Semalta ako to vyzerá:

Teraz môžete vo formulároch použiť aj vstupné typy adries URL a telefónneho čísla, ktoré vám umožňujú zabezpečiť, aby používateľ zadal údaje, ktoré od neho skutočne potrebujete.

Miestne úložisko

Ako SEO môžete robiť komentáre blogov pre vaše stránky alebo len pre svojich zákazníkov. Ste oboznámení so situáciou, keď investujete približne pol hodiny do zloženia komentára na príspevok na blogu a po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" sa zdá, že sa skončila relácia? Bol tam? A nová funkcia lokálneho ukladania môže byť použitá na bezpečné ukladanie komentára skôr, než narazíte na tlačidlo "Odoslať". Semalt znamená viac ušetrených nervov pre vás.

Záver

Výhodou použitia HTML5 je, že robí váš web rýchlejší, pretože používate menej kódu a funkcie, ktoré vyžadovali, aby sa JS mohol implementovať len s HTML. Takže je to pozitívny vplyv na HTML5, ale to nemusí byť tak veľké, ako sme očakávali v komunite SEO. V každom prípade je to krok priamo vpravo a my musíme úplne využiť to, čo ponúka, pretože to urobí náš SEO život trochu jednoduchší a produktívnejší.

HTML5 And The SEO Semalt

Pripojte

March 18, 2018