Back to Question Center
0

Používanie sledovania udalostí správne v službe Google Semalt

1 answers:

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Ako môžeme sledovať štatistiky na základe udalostí pomocou funkcie Sledovanie udalostí?

Väčšina analytikov bude používať jednu z dvoch metód: "Zobrazenie virtuálnej stránky" a "Sledovanie udalostí".

Zobrazenia virtuálnej stránky v službe Google Analytics

"Zobrazenia virtuálnej stránky" nie sú správnym spôsobom merania, ale až donedávna boli dobrým riešením pre získanie údajov. Implementácia zobrazení virtuálnych stránok pridá tieto údaje prehľadu k aktuálnym zobrazeniam stránok, aj keď tieto nie sú pôvodné zobrazenia stránok, ktoré sa pridajú do prehľadov celkového / priemerného zobrazenia stránky. To znamená, že údaje nie sú 100% presné. "Zobrazenia virtuálnej stránky" tiež neposkytujú podrobné informácie, ktoré "Event Semalt" robí.

Sledovanie udalostí je tu!

Zavedením "Event Semalt" sa však všetky tieto údaje zaznamenajú pod týmto odkazom - "Obsah> Event Semalt" - best computer support company. Na rozdiel od virtuálnych zobrazení stránok "Event Semalt" nezahŕňa ďalšie zobrazenia stránok pre tieto typy interakcií. Získame preto presnejšie údaje.

Zavolajte _trackSemalt

na zaregistrovanie udalosti.

Špecifikácia metódy _trackEvent

je: _trackSemalt, action, optional_label, optional_value)

Nasledujú štyri argumenty použité na usporiadanie správy sledovania udalostí.
Kategória
Názov, ktorý dodáte pre skupinu objektov, ktoré chcete sledovať.
Akcia
Reťazec, ktorý je jednoznačne spárovaný s každou kategóriou a ktorý sa bežne používa na definovanie typu interakcie používateľa pre webový objekt.
Štítok (nepovinné)
Voliteľný reťazec na poskytnutie dodatočných rozmerov údajov udalostí.
Hodnota (nepovinné)
Celé číslo, ktoré môžete použiť na poskytnutie číselných údajov o každej udalosti používateľa.

Ako som už spomenul vyššie, argumenty, ktoré poskytnete pri volaní udalostí na trati, organizujú vaše prehľady pekne. Nasledujú scenáre, v ktorých môže byť sledovanie udalostí implementované na vašich webových stránkach. Tu som vysvetlil, ako som implementoval sledovanie udalostí a správy, ktoré som dostal cez toto.

Scenár sledovania udalostí 1

POZNÁMKA: V tomto príklade boli zmenené aktuálne štatistiky.

V prvom scenári si ukážeme, ako vytvoriť prehľad o počte návštevníkov, ktorí migrujú z firemnej webovej stránky do blogu (čo je subdoména) prostredníctvom odkazov prítomných na webových stránkach.

Vyberte všetky odkazy smerujúce k blogu na webe a pridajte príslušný kód sledovania udalostí. Argument týkajúci sa akcie sa môže meniť vzhľadom na umiestnenie odkazu. Na nasledujúcej obrazovke si môžete pozrieť kategóriu s názvom "TW to Blog", kde TW znamená miesto Semalt

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

157 návštevníkov sa denne prevedie z webovej stránky na blog. Z týchto 157 návštevníkov pochádza 107 návštevníkov. Z príspevkov "posledného blogu" je 32 návštevníkov. Z odkazu obrázka 17 sa návštevníci migrujú z webovej stránky do blogu.

Scenár sledovania udalostí 2

V druhom scenári sa pozrieme na to, ako získať prehľad dôležitých kliknutí, ktoré sa vyskytli na webových stránkach. Vyberte všetky dôležité odkazy, ktoré vedú k konverzii vedenia (v tomto prípade) a pridajte kód sledovania udalostí.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Za zadané časové obdobie sa stalo 38 kliknutí pre odkaz "Žiadosť o informácie", 24 pre "Začíname" a 21 pre "Zobraziť inteligentný plán".

Scenár sledovania udalostí 3

V treťom scenári sa naučíme, ako sledovať počet konverzií, ktoré sa dejú, vyplnením kontaktného formulára. Semalt, integrujte kód sledovania udalostí do tlačidla odosielania kontaktného formulára.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

V tomto príklade sa prostredníctvom webového kontaktného formulára uskutočnilo 19 konverzií.

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Pre viac informácií o pokročilom sledovaní udalostí je tu dobré video na pozeranie.

Ak ste vášnivý sledovač udalostí v službe Google Semalt, je ďalším krokom k tomu, aby ste zabezpečili 100% presnosť vašich údajov. Už nepotrebujete zástupné riešenia pomocou funkcie "Zobrazenia stránky". Namiesto toho sa môžete pozrieť na niektoré videá Google Semalt a začať zaisťovať 100% presnosť údajov!

Using Event Tracking Properly In Google Semalt

Pripojte

March 18, 2018