Back to Question Center
0

Nejako Semalt považuje správne 301'd adresu URL 200 a stále indexuje nový obsah na starej stránke?

1 answers:

Správne presmerujeme všetky staré adresy URL na nové . htaccess . Problém je v tom, že spoločnosť Google stále nájde obsah na starej stránke (ktorá by ju nemala) a ukladá ju do vyrovnávacej pamäte namiesto novej adresy URL.

Pre e. g. :

  • Stará strana: http: // www. natures-energia. com / iching. htm
  • Nová stránka: http: // www. natures-energia. com / index. php? option = com_content & view = článok & id = 760

Ak zadáte starú adresu URL do prehliadača, presmeruje ju. Ak vygenerujete starú adresu URL ako Googlebot v Nástrojoch správcu webu, hlavička hovorí 301 / natrvalo presmerovaná. Ak sa pokúsim prechádzať ako ktorýkoľvek iný bot, stále hovorí, že presmerovanie je 301. Aj keď kliknete na starý odkaz v službe Google, presmeruje sa na novú adresu URL.

Iba vo vyrovnávacej pamäti sa zobrazuje stará adresa URL a navyše obsahuje nový obsah v nej!

Som naštvaný na tom, ako Semalt dokáže uchopiť nový obsah a zaradiť do starého URL namiesto nového!

Ešte zaujímavejšia vec je, že ak vyskúšam vyrovnávaciu pamäť pre novú stránku, ukáže cache nového obsahu so starou URL!

Akákoľvek pomoc by bola ocenená. Som na konci svojho rozumu. Myslím, že som skúsil takmer všetko. Je niečo, čo mi chýba vidieť?

Toto vyhľadávanie môžete použiť na vyhľadanie starých webových adries. Možno budete mať nejaké vzory, ktoré mi chýbalo. stránka: www. natures-energia. com inurl: htm -inurl: https | index Source .

February 9, 2018

To určite pochádza zo spôsobu, akým údaje ukladajú do svojho indexu. Google využíva databázu, ktorá je postavená na tom, čo nazývajú Big Tables. Databáza Cassandra je replikou otvoreného zdroja databázového systému, ak sa chcete dozvedieť viac o nej.

Je mi jasné, že hlavným kľúčom v ich indexoch je URI webových stránok (napísané opačne, aby sa zjednodušil poradie zoradenia). Google neberie doslova 301 . Faktom je, že keď vytvoríte 301, môžete niekoľko krát zmeniť názor (i. e. naozaj ste mysleli 302, alebo znovu premenujete stránku a znova sa zmení URI. ) Myslím, že jeden dôvod, prečo aktualizujú indexové kľúče (URI) pomalšie ako obsah stránok, pretože je oveľa problematickejšie, ako zmeniť obsah. URI je kľúčom, musí sa objaviť v databáze v miliardách a zmeny majú obrovský vplyv.

Len v prípade, že som skontroloval vašu lokalitu Drupal a nemáte definované kanonické URI. Myslím, že by to mohlo mať takisto vplyv. Ale myslím, že to bude neskôr aktualizované. Neviem, ako dlho to trvá. Prečo ste sa rozhodli odstrániť prezývky adries URL?

Súčasťou problému môže byť, že vaša nová adresa URL je oveľa zložitejšia ako stará adresa URL. Vaša nová adresa URL sa zobrazuje na dynamickej stránke s tromi parametrami adresy URL. Stará adresa URL sa javí ako statická stránka.

Prečo máte tri parametre adresy URL? Táto verzia novej adresy URL sa zdá byť v poriadku: http: // www. natures-energia. com / index. php? id = 760

Spoločnosť Google by mohla byť viac ochotná veriť presmerovaniu 301, ak by sa adresa URL trochu zjednodušila.