Back to Question Center
0

Dávajte si pozor: Semaltem varuje pred novým typom spamu sprostredkovania a spôsobmi jeho filtrovania

1 answers:

Profesionálni SEO a zdatní ľudia vedia všetko o sprostredkovaní spamu. V poslednej dobe bol predstavený nový typ spamu nazvaný ako jazykový spam. Jazykový spam preniká do vašej služby Google Analytics a môže značne poškodiť vaše webové stránky. Môže to nakaziť vašou stránkou pomocou správy "Google vás pozýva kliknúť na túto adresu URL. Hlasujte za Donalda Trumpa."

Alexander Peresunko, špičkový odborník z digitálnych služieb Semalt , popisuje tento nebezpečný typ nevyžiadanej pošty a ilustruje, ako sa tomu vyhnúť.

Prvým a najdôležitejším znakom jazykového spamu sa vyskytol v novembri 2016, keď pár webmasterov potvrdil nefiltrované názory na svojich internetových stránkach. Začali chytať jazykový spam a snažili sa zistiť, ako sa ho zbaviť. Bohužiaľ, nemohli dosiahnuť požadované výsledky a stále zničili svoje stránky.

Ďalším typom nevyžiadanej pošty je, keď domény prijímajú nekvalitnú prevádzku a zdroj je vždy neznámy. Môžete si ho volať sprostredkovanie spamu a domény sprostredkovania odkazov sú Reddit, Next Web a Lifehacker. Nie sú to nevinné zdroje a mali by ste byť opatrní pri riadení dopravy na niektorý z týchto zdrojov.

Možno ste videli veľa Reddit vlákien, kde ľudia diskutujú o spamu a hackerov, ktoré ovplyvňujú ich stránky každý deň. Môžete sa zapojiť do týchto vlákien a komunikovať s ostatnými, aby ste vedeli viac o jazykovom nevyžiadaní a spamovom sprostredkovaní. Je bezpečné povedať, že oba tieto typy sú navzájom prepojené a majú za cieľ poškodiť vyhľadávače radov legitímnych webových stránok.

Neexistuje však konzistentnosť toho, ako hackeri zapájajú používateľov a napádajú službu Google Analytics tak spamovým jazykom, ako aj nevyžiadaným spamom. Najhoršia časť je to, že odosielajú falošnú návštevnosť vašich stránok a vytvárajú množstvo hier, bez akejkoľvek bielych klobúk SEO. Existujú dva hlavné spôsoby zasielania sprostredkovania spamu a jazykového spamu na webové stránky. Prvý spôsob je prostredníctvom robotov, zatiaľ čo druhý spôsob je prostredníctvom umelých hier. Bots sú odosielané na stránky, ktoré vytvárajú falošné hity na serveroch Google Analytics. A falošné hity znamenajú, že používate rôzne programy a softvér na získanie mnohých hier, ale nie sú spoľahlivé, pretože žiadny človek číta vaše články.

Bohužiaľ, nemôžete zastaviť sprostredkovanie sprostredkovania celkom, ale môžete ho vyfiltrovať v údajoch služby Google Analytics.

Odborníci odporúčajú, aby sme mohli odstrániť jazykový spam a odstrániť prístupy zo správy služby Google Analytics, ktoré nevyzerajú legitímne. Okrem toho môžete blokovať zdroje návštevnosti a podozrivé adresy IP vo svojom účte Google Analytics. Mali by ste si byť vedomí skutočnosti, že najspoľahlivejšie nastavenia jazyka vo webových prehliadačoch majú 5-6 symboly a mali by odstrániť iba nevyžiadaný jazyk.

Je bezpečné povedať, že sa nemôžeme zbaviť sprostredkovania spamu, pretože spameri a hackeri stále prichádzajú s novými metódami. Znamená to, že sú vždy v okolí a sprostredkovanie nevyžiadanej pošty a jazykový spam je možné dočasne odfiltrovať. Pravidelne by ste mali skontrolovať svoje účty Google Analytics a vytvoriť filtre pre spam sprostredkovanie, pretože je to jediné riešenie problému Source .

November 24, 2017