Back to Question Center
0

La Guida Da Semalt: Najlepší glosár Condizioni Ogni Blogger Dovrebbe Sapere

1 answers:

Chceli ste niekedy získať zoznam všetkých základných kľúčových pojmov, ktoré by mal každý blogger vedieť? Poďme si to, je veľa vedieť o blogovaní a on-line marketingu. Mať stránku na odkaz by bolo veľmi užitočné.

Našťastie pre vás to je presne Andrew Dyhan, odborník na Semalt Digtal Services urobil pre vás v tomto článku. Nájdete tu zoznam bežných termínov blogov definovaných a usporiadaných abecedne pre vaše pohodlie - high moisture corn harvesting season.

Služba AdSense: je platforma výnosov založená na reklamách vo vlastníctve spoločnosti Google. Blogeri robia peniaze, keď ľudia kliknú na odkazy AdSense v článkoch a na reklamy bežiace na webových stránkach alebo blogoch.

AdWords: ďalšia aplikácia na vytváranie peňazí založená na spoločnosti Google, v ktorej sa bloggerom a majiteľom webových stránok platí za kliknutie na cielené kľúčové slovo.

Alexa: je nástroj Amazon pre hodnotenie webových stránok. Indexuje webové stránky a umožňuje vám vedieť, ktoré z nich majú najväčšiu návštevnosť. Každému webovému miestu je priradené číslo založené na zhromaždených informáciách. Čím nižšie je poradie, tým obľúbenejšia je stránka.

Spätné odkazy: sú hypertextové odkazy nájdené v blogových príspevkoch a na webových stránkach odkazujúcich na autoritatívne webové stránky. Spoločnosť Google používa spätné odkazy na zoradenie webových stránok.

Blackhat Search Engine Optimization: bezohľadné techniky používané neeticky na zvýšenie webovej rebríčky. To zahŕňa aj zamračené techniky, ako je napĺňanie kľúčových slov do textu a používanie stránok dverí.

Blog: pravidelne aktualizovaná časť internetovej stránky obsahujúca relevantné a zaujímavé témy.

Doména: je názov webovej lokality.

Krmivo: je prostriedkom pre ľudí, aby dostali najnovšie správy z obľúbených webových stránok a blogov. Dve hlavné formáty krmív sú RSS a Atom.

Google Analytics: štatistická platforma webových stránok Google. Umožňuje vám prijímať informácie týkajúce sa špecifikácií vašich webových stránok, napr. množstvo návštevnosti prichádzajúce na vaše stránky..

Stránka indexu: domovská stránka blogu alebo webovej stránky.

Linkbait: je atraktívnym faktorom, ktorý umožňuje ľuďom kliknúť na určité príspevky, videá alebo obrázky.

Meta tagy: sú jednoducho HTML tagy označujúce popis stránky a kľúčové slová.

Niche: zúžená oblasť, ktorú môže blogger zamerať.

PageRank: hodnotenie webových stránok alebo blogov vypočítané pomocou algoritmov spoločnosti Google.

Permalink: adresa URL určitej stránky alebo blogu.

príspevok: jednotlivé články alebo príspevky, ktoré tvoria webovú stránku alebo blog.

Pro Blogger: osoba, ktorá robí príjmy online s ich blogmi a preto je považovaná za profesionálneho blogera, aka pro blogger.

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO): techniky, ktoré sa používajú na zvyšovanie rebríčku webových stránok ekologicky, eticky schváleným spôsobom. Keď bola webová stránka alebo blog nakonfigurovaný pre SEO, hovoríme, že je plne optimalizovaný.

Sociálne médiá: webové platformy, ktoré umožňujú sociálnu interakciu medzi ľuďmi. Patria medzi ne aj platformy ako Facebook, LinkedIn, Google+, Instagram, Snapchat a ďalšie.

Odberatelia: ľudia, ktorí sa rozhodnú zaregistrovať na vašich webových stránkach alebo na blogu, dostanú pravidelné spravodajkyne alebo aktualizácie prostredníctvom e-mailu.

Štítky: kľúčové slová, ktoré uľahčia ľuďom nájsť to, čo potrebujú na vašich stránkach.

Vírusový obsah: populárny obsah, či už videá, obrázky alebo príspevky, ktoré sú v krátkom čase zdieľané mnohými ľuďmi.

Vlogovanie: používanie formátu videa na propagáciu obsahu, ktorý by sa zvyčajne inak čítal v blogových príspevkoch.

Wordpress: vedúca blogová platforma na svete.

WordPress Plugin: existuje množstvo pluginov, ktoré riešia rôzne problémy. Každý doplnok je časť kódu, ktorá môže byť vložená do vášho blogu alebo na vašich webových stránkach.

URL: je skratka pre Uniform Resource Locator. Adresy URL sú odkazy, ktoré vás zavedú na konkrétnu stránku a zobrazia sa ako adresy týchto webových stránok alebo stránok.

Tento zoznam nie je úplný, ale poskytuje vám najbežnejšie pojmy, na ktoré narazíte a najzákladnejšie podmienky, ktoré by mal každý blogger vedieť.

November 23, 2017