Back to Question Center
0

Semalt: Ako a prečo zablokovať jazyk Spam v službe Google Analytics a WordPress

1 answers:

Pre WordPress a používateľov Google je to veľmi dráždivé, aby získali spamovú návštevnosť a falošné zobrazenia na svojich webových stránkach. Trvá to veľa času na vytvorenie a aktiváciu filtrov a väčšina ľudí ani nevie, ako zablokovať nechcené zdroje návštevnosti na internete. Mnohé z nich sa zvyčajne zaoberajú sprostredkovaním nevyžiadanej pošty, pretože to je jedna z tých vecí, ktoré mesiace trpia naše stránky - moisture blanket.

V posledných niekoľkých týždňoch sa však zaviedlo niekoľko nových techník a stratégií na odstránenie spamu na internete. Ivan Konovalov, vedúci odborník z Semaltu , ich diskutoval v tomto článku. Než začneme, poďme sa trochu rozprávať o jazykovom spamu.

Úvod do jazykového spamu

Sprostredkovanie nevyžiadanej pošty znamená rušenie vašej reputácie a hodnotenia vašich stránok v výsledkoch vyhľadávača . Jazykový spam je na druhej strane technikou, ktorú používajú spameri na propagáciu vlastných webových stránok a profilov sociálnych médií. Medzi príklady jazykového spamu patria napríklad Reddit, lifehack, základná doska a thenextweb. Spamieri dostanú svoje stránky registrované na týchto platformách a posielajú falošné zobrazenia na vaše stránky vo veľkom počte. Cieľom je zničiť poradie vašich stránok a získať dobré rady na internete.

Blokovanie jazykového spamu

Jedným z hlavných dôvodov zablokovania jazykového spamu je, že to môže zničiť poradie vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávača. Dokonca aj keď ste urobili bielu klobúk SEO a strávili veľa času na písanie vašich článkov, jazyk spam vám môže trik a zničiť všetko v žiadnom okamihu. Je možné, že niekto ich nebude môcť filtrovať v službe Google Analytics, a preto by ste sa mali zbaviť alebo zablokovať manuálne.

Zablokovanie jazykového spamu v službe Google Analytics

Existuje niekoľko možností, ako si zapamätať, či chcete zablokovať jazykový spam v službe Google Analytics a WordPress. Najjednoduchší a najpohodlnejší spôsob je nainštalovať doplnok WordPress. Prípadne môžete skúsiť nasledujúce:

1. Vytvorte filtre na zablokovanie nevyžiadanej pošty

Prvou možnosťou je vytvorenie filtrov na blokovanie nevyžiadanej pošty v jazyku Google Analytics. Môžete vytvoriť množstvo filtrov na základe vašich požiadaviek a vylúčiť a upraviť dáta. Môžete zablokovať podozrivé adresy IP, aby ste zabezpečili bezpečnosť webu na internete. Ďalšou možnosťou je vytvoriť adresáre, podadresáre a zdroje whitelistov a blokovať všetky neznáme zdroje.

# 2. Použiť pokročilé segmenty

Jazykový spam môžete ľahko blokovať pomocou pokročilých segmentov. Je to ďalší úžasný spôsob, ako sa zbaviť nevyžiadanej pošty v službe Google Analytics, ale táto možnosť funguje len v prípade, že máte k dispozícii určité historické údaje. Je to bezpečnejšia možnosť ako vytváranie filtrov a pomáha meniť údaje v službe Google Analytics. Musíte jednoducho deaktivovať všetko a všetky zdroje informácií, na ktoré nemáte dôveru. Ak ste však používali samostatné filtre pre rôzne adresy IP, mali by ste vytvoriť segmenty pre všetky z nich v sekcii Admin v službe Google Analytics.

# 3. Používať zoznamy tretích strán

Blokovanie jazykového nevyžiadanej pošty so zoznamami tretích strán je možné. To môže byť časovo náročné, ale výsledky sú vždy skvelé. Musíte pravidelne aktualizovať filtre a segmenty, aby ste sa uistili, že získate najaktuálnejšie údaje na internete.

November 24, 2017