Back to Question Center
0

Semalt: Ako chrániť váš WordPress stránky s

1 answers:

WordPress je zatiaľ najznámejší a najrozšírenejší systém na správu obsahu. Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že to nie je presné a bezpečné, pretože mnoho škodlivých útočníkov pracuje na spôsoboch, ako preniknúť do vašich stránok a do značnej miery poškodiť vaše systémy. Ak ste vytvorili webové stránky alebo už prebiehate podnikanie, je dôležité chrániť vaše webové stránky a zistiť niektoré techniky v tomto ohľade.

Bezpečnosť a sláva Wordpressu je užitočná a existuje veľa nástrojov, ktoré boli navrhnuté tak, aby vám pomohli udržať vaše stránky bezpečne zhora nadol. Wordfence Security je jeden taký systém, ktorý zabezpečuje ochranu vašich stránok, a tu vám Julia Vashneva, špičkový špecialista z Semalt , povie vám, ako najlepšie využiť to - plesk wordpress.

Zavedenie doplnku Wordfence Security

Doplnok Wordfence Security bol nainštalovaný iba niekoľkými ľuďmi a je plne vybavený doplnok WordPress. Môže byť umiestnený v sekcii doplnkov programu WordPress a umožňuje používateľom spravovať ich stránky. Môžu zabezpečiť bezpečnosť svojich stránok pomocou tohto doplnku, pretože má niekoľko funkcií a dostal ohromnú odpoveď od predchádzajúcich používateľov. Prichádza s niekoľkými možnosťami a vlastnosťami, ktoré vám prinesú vaše očakávania.

Základné vlastnosti

Tento doplnok umožňuje skenovať stránky WordPress pre možné zraniteľnosti, roboty, vírusy a škodlivý softvér. Upozornuje používateľov prostredníctvom e-mailov, ak sa vyskytnú nejaké hrozby počas dňa. Poskytuje podporu s pokročilými funkciami prihlásenia a bezpečnostnými opatreniami. V neposlednom rade môže tento doplnok blokovať všetky adresy IP, ktoré vyzerajú podozrivo a odosielajú na vaše stránky falošnú návštevnosť.

Nastavenie doplnku Wordfence Security

Je jednoduché nastaviť doplnok Wordfence Security. Pre to musíte mať na pamäti niekoľko vecí:

1. Prvá vec je stanoviť bezpečnostné opatrenia na prihlásenie. Tento proces môžete spustiť kliknutím a aktiváciou doplnku Wordfence. Tu by ste museli nájsť sekciu Basic Options (Základné možnosti) a začiarknutím políčka povolíte zabezpečenie. Akonáhle ste to povolili, mali by ste mať na pamäti, že heslo nie je možné meniť, takže nie je potrebné sa to pokúšať viackrát. Ak tak urobíte, vaše stránky budú pravdepodobne dočasne alebo natrvalo zablokované.

2. Druhá vec je vykonávanie kontroly vašich stránok pravidelne. Najčastejšie ľudia ignorujú skenovanie svojich stránok a práve tam sú najaktívnejšie aktivované hackeri. Wordfence Scan vám umožní kontrolovať vaše stránky celkom a pomôže vám zbaviť sa škodlivých vecí a infekčných vzorov, ak nejaké existujú.

3.Tým tretím a posledným krokom je vytvorenie bezpečnostných upozornení pre budúcnosť. Za týmto účelom by ste mali prejsť do sekcie bezpečnostných upozornení v aplikácii Wordfence Security. Mali by ste ho povoliť a vložiť svoj e-mailový identifikátor, na ktorom chcete dostávať upozornenia na bezpečnostné problémy.

Záver

Bezpečnosť WordPress by sa nikdy nemala považovať za samozrejmosť. Ako profesionálny majiteľ webových stránok je vašou zodpovednosťou zbaviť sa všetkých typov škodlivého softvéru a robotov, ak chcete zlepšiť hodnotenie vašich stránok na internete.

November 24, 2017