Back to Question Center
0

Semalt: Ako filtrovať spätnú väzbu Referrer v službe Google Analytics?

1 answers:

 

Spam je prichádzajúci digitálny odpad, ktorý nebudete radi vidieť, bez ohľadu na to, kde sa objaví. Zamýšľa využiť vaše osobné informácie, vytiahne peniaze z vášho online bankového účtu a na vašom počítači stiahne vírusy a škodlivý softvér. Spamovatelia sa vám podarí nájsť, či už prostredníctvom e-mailov, komentárov blogov, vašich sociálnych médií a fór. Vďaka službe Google Analytics je jednoduché uviesť meno robotom, ktorí zničia váš prehľad o analýze a zhoršujú marketingové rozhodnutia.

Čo je Referrer Spam?

Spam sprostredkovateľa, známy aj ako sprostredkovanie sprostredkovania, bombardovanie sprostredkovania, protokolový spam, crawler spam, je technikou vyhľadávania , v ktorej webové prehľadávače používajú falošné adresy URL odkazov na opakované návštevy vašich stránok. Webové prehľadávače sa pokúšajú ukryť za známym obchodným menom a majú v úmysle prinútiť vás, aby ste verili, že iná stránka prináša na vaše webové stránky legitímne názory. V účte Google Analytics môžete vidieť tento efekt v zozname odkazov na webovú návštevnosť. Ak chcete skontrolovať tento zoznam, mali by ste kliknúť na možnosť Akvizícia a potom kliknúť na možnosť Sprostredkovanie. Služba Google Analytics uvádza adresy URL, ktoré odosielajú návštevnosť vašich stránok.

Ako ich filtrovať?

Tu Alexander Peresunko, špičkový špecialista z Semalt vám ukáže, ako lokalizovať a filtrovať spam roboty z indexovania vašich stránok v budúcnosti.

1. Najprv by ste mali identifikovať spambots sprostredkovateľov. Na tento účel by ste mali otvoriť účet Google Analytics a kliknúť na sekciu Správca.

2. Ďalej by ste mali kliknúť na možnosť Všetky dopravné informácie a potom kliknúť na možnosť Sprostredkovanie. Ak uvidíte zoznam nelegálnych odkazovaných webových stránok, mali by ste nastaviť filtre, ktoré blokujú roboty, aby sa nevrátili na váš web.

3. Mali by ste si vybrať sekciu Zobraziť a kliknúť na Filtre.

4. Ďalším krokom je kliknutie na možnosť Pridať filter a vytvorenie nových filtrov.

5. Vždy by ste mali dať svojim filtrom správny názov, napríklad spam sprostredkovateľa na lokalite www.abc.com.

6. Pre typ filtra by ste mali kliknúť na možnosť Vlastné.

7. Ďalej by ste mali vylúčiť falošnú návštevnosť. Pre možnosť Filter Pattern by ste sa mali uistiť, že túto časť zadáte nepresne. Viac podrobností si môžete skontrolovať v príručke podpory spoločnosti Google.

8. Používatelia sú obmedzeni na 255 znakov na jeden filter, preto by ste ich mali rozdeliť, ak máte veľa spamovacích odkazov a viacerých domén na zadanie.

9. Po vytvorení filtra nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť pred zatvorením okna.

Filtre je možné overiť, ako by mali vplyv na zobrazenia na základe návštevnosti webu. Mali by ste často skontrolovať filtre, aby ste sa uistili, že fungujú správne. V závislosti od objemu návštevnosti, ktorú dostanete, môžete skontrolovať zoznam odkazov častejšie. Nemali by ste zabúdať na to, že spamový sprostredkovateľ navštevuje vaše webové stránky. Namiesto toho generuje falošné zobrazenia a miera odchodov je 100%. Mali by ste tiež zablokovať spam spam, aby ste zaistili bezpečnosť vášho webu. Preto by ste mali vytvoriť platné filtre hostiteľského názvu, ktoré sa spoliehajú na overenie zdrojov návštev vašej lokality Source .

November 29, 2017