Back to Question Center
0

Semalt: Čo je spam bot a ako ho blokovať

1 answers:

Ak ste sa prihlásili do účtu Google Analytics a zaznamenali náhly výpad v reláciách, je pravdepodobné, že roboty a spamový odkaz sa dostali na vašu webovú stránku. Pri pohľade môžete cítiť, že vám prinesie predaj a vedie, ale pri pohľade zblízka na zdroj stretnutí vám dá predstavu o tom, odkiaľ premáva. Spambots sú hlavne zodpovedné za nízku kvalitu návštevnosti webových stránok. V posledných rokoch sa stále viac a viac webmasterov sťažovalo, že odkazujúce spamové roboty prehľadávajú svoje stránky a vyzerá to, že skutoční ľudia navštívili vaše webové stránky. Čierne klobúky SEO a záporné spamové roboty môžu skresľovať vaše údaje služby Google Analytics vo veľkom počte. Navyše sa tieto roboty objavujú, keď navštívili váš web niekoľkokrát, ale miera odchodov je 100%. Nemáte k dispozícii žiadne pozitívne údaje a poradie vášho webu začína znižovať každý deň.

Čo je spamový Bot?

Frank Abagnale, Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje, že roboty sú automatizované programy, ktoré majú schopnosť vykonávať akcie bez ručného zadávania. Bot je zodpovedný za vykonanie množstva úloh, ktoré môže reálna osoba dokončiť v priebehu hodín, dní alebo týždňov. Bots potrebujú len niekoľko sekúnd na splnenie viacerých úloh súčasne a sú vytvorení tak, aby navštívili vaše stránky neprirodzene.

Rozdiel medzi neoprávnenými a legitímnymi botami

Legitímne alebo skutočné roboty patria k vyhľadávačom , ako sú Bing, Yahoo a Google. Môžu indexovať vaše webové stránky a zobraziť všetky vaše stránky v výsledkoch vyhľadávača . Tieto roboty nepoškodzujú vaše stránky žiadnym spôsobom, zatiaľ čo nelegitimní robotovia majú poškodiť vaše webové stránky. Vyzerá to, že navštívia vašu stránku a môžu získať veľa názorov, ale nie sú priateľské k lokalitám a nazývajú sa negatívne roboty. Najčastejšie a najznámejšie roboty na posielanie nevyžiadanej pošty sú: event-tracking.com, free-share-buttons.com, social-buttons.com, darodar.com a get-free-traffic-now.com.

Medzi týmito webovými stránkami sú niektoré varianty a ich adresy URL sa automaticky zobrazujú v účtoch Google Analytics. Ak budete sledovať svoje adresy URL, aby ste sa dozvedeli viac o týchto spoločnostiach a ich reklamných balíkoch, je pravdepodobné, že poškodia vaše webové stránky. Ak napríklad vo svojom účte Google Analytics uvidíte spam (https://support.website.com), mali by ste ho odstrániť čo najskôr.

Ako blokovať nevyžiadané roboty v účte Google Analytics?

Takmer všetky webové stránky na sprostredkovanie nevyžiadanej pošty sú veľkými delikventami a mali by sa čo najskôr zbaviť. Ak narazíte na nový spamový odkaz vo svojom účte Google Analytics, mali by ste ho vyfiltrovať, ale nevýhodou tohto postupu je, že zlý robot bude stále navštevovať vaše webové stránky znova a znova. Znamená to, že zaberajú zdroje vášho servera a budú mať vplyv na rýchlosť načítania vašich stránok. Je však možné použiť súbor .htaccess na zablokovanie všetkých spamových webových stránok. Stojí za to povedať, že súbor .htaccess je účinný spôsob blokovania celého podozrivého webu. Prvým krokom je vloženie špecifického kódu do súboru .htaccess. Ak tento súbor nefunguje správne, mali by ste nahrať nový súbor .htaccess do koreňového adresára domény.

Ďalším rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako opraviť spam bot, je vytvorenie rozšírených filtrov vo vašom účte Google Analytics. Prihláste sa do svojho účtu a kliknite na kartu Správca. Z toho by ste mali prejsť na možnosť Vytvoriť nový pohľad a v sekcii názov zobrazenia prehľadov sa zobrazí tlačidlo Spam Free. Tu musíte kliknúť na možnosť Nový filter a nezabudnite pomenovať filter Source .

November 27, 2017